2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Gimtinės takais

  Siųsti Versija spausdinimui

  Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 5–7 klasių mokiniai, užbaigę mokslo metus, rinkosi į dieninę vasaros poilsio stovyklą „Gimtinės takais“, visą savaitę dalyvavo pažintinėse ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose.
  Lankydamiesi Užvenčio dvare išgirdo pasakojimą apie lietuvių rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos gyvenimą ir kūrybą. Jauna muziejaus darbuotoja maloniai bendravo su vaikais, taikliais klausimais kvietė juos išsakyti savo nuomonę, pasidalyti mintimis. Atsisveikindama visiems dovanojo po akmenuką, kuris primintų apie gerų darbų prasmę.
  Šeimos kepykloje „Laugena“ mokiniai stebėjo šakočio gaminimą, duonos kepalėlių formavimą, sausainių ir pyragų kepimo procesą, daugiau sužinojo apie kepėjo profesiją. Malonu buvo ragauti šviežutėlius kepykloje pagamintus skanumynus. Kepimo įgūdžius stovyklautojai pritaikė edukaciniame užsiėmime mokyklos valgykloje, kur patys suko sviestą, gamino varškę, o iš šių produktų darė ir kepė sausainius, juos ragavo patys ir vaišino sutiktus mokyklos darbuotojus. Smagu pasidžiaugti savo rankomis sukurtais skanumynais.
  Kita edukacinė pamokėlė vyko D.Dambrauskaitės meno galerijoje. Vaikai suprato, kad lipdymas iš molio – nelengvas darbas, bet įdomus ir naudingas laisvalaikio praleidimo būdas.
  Dubysos regioninio parko kultūrologė L.Pečkaitienė vedė ekskursiją po Betygalos kraštą. Mokiniai aplankė piliakalnius, perėjo siūbuojančiu tiltu per Dubysos upę, stebėjo vasaros gamtą, o Betygalos bendruomenės namų kieme žaidė žaidimus.
  Labiausiai stovyklautojus sužavėjo išvyka į Taurų nuotykių parką, kur pasirinktoje trasoje išbandė savo drąsą ir ištvermę.
  Stovyklavimo laikas baigėsi išvyka į Klaipėdą. Stovyklautojai dalyvavo saldžiojoje ekskursijoje po „Roshen“ konditerijos įmonę ir stebėjo karamelinių saldainių gamybos procesą, o vėliau patys gamino ledinuką. Mokiniai aplankė Jūrų muziejų-akvariumą, delfinariume stebėjo delfinų pasirodymą.
  Grįždami dalijosi įspūdžiais ir aptarė veiklas, kuriose dalyvavo stovyklaudami. Gera nuotaika ir patirti malonūs įspūdžiai stovykloje – puikus startas ilgoms vasaros atostogoms.
  Valia Globienė
  ir Virginija Jovaišienė, stovyklos vadovės

  Komentarų nėra