2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Gražiausios žiemos šventės

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gruodžio 15 dieną Lenkelių kaimo bendruomenės namuose buvo linksma. Pas vaikučius atkeliavo Kalėdų Senelis, atnešė didžiausią maišą dovanėlių. Kartu atsinešė gerą nuotaiką, žaidimų, dainų ir kitų linksmybių. O kaip gražiai akordeonu grojo Buratinas! Už dovanėles vaikams, o kartais ir jų tėveliams, teko deklamuoti eilėraštukus arba sakyti gražius linkėjimus šventės dalyviams.
  Išlydėjus Kalėdų Senelį ir jo palydą, pasivaišinus advento valgiais, prisižaidus ir kitaip pasilinksminus, atėjo rimties ir susikaupimo metas. Tos pačios dienos popietę į Lenkelių kaimo bendruomenės namus atvyko Raseinių neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Gaja“ ir jo vadovė Regina Petrauskienė. Svečiai susirinkusiesiems pravedė dvasingą advento vakaronę. Ansamblio atliekamos giesmės ir liaudiškos dainos pynėsi su ramiais pamąstymais apie gražiausių žiemos švenčių senuosius papročius, jų ištakas, tradicijas ir simbolinę prasmę. Onutė ir Rita čia pat improvizavo advento vainiko pynimą, o svečių išdalyti popieriniai angeliukai tarsi iš anksto linkėjo prasmingo laukimo ir tikėjimo stebuklu.
  Lyg iš gausybės rago pylėsi prisiminimai apie vakarojimus per adventą ankstesniais laikais, apie tai, kaip burdavosi jaunimas, norėdami savo ateitį sužinoti. Čia pat tie burtai buvo išbandyti: iš puodelio semtos pupos ir skaičiuota, ar pora išeina, į duris per petį mestas batas, kad sužinotume, ar tolima kelionė kitąmet laukia. Daugybė mįslių minta.
  Ilgai skambėjo muzika. Vieni kitiems linkėjo gerumo, meilės ir tikėjimo. Advento žvakės tirpo, šildydamos susirinkusiųjų širdis ir primindamos, kad greit užgims šv. Kalėdų stebuklas.
  Jolanta Gudeikytė,
  Lenkelių kaimo bendruomenės narė

  Komentarų nėra