Grupės aktyviausių Katauskių bibliotekos skaitytojų išvyka

Siųsti Versija spausdinimui

Šviečiant šiltai rudens saulei ir besikeičiant miško rūbui, grupė aktyviausių Katauskių bibliotekos skaitytojų išvykome į Baisogalą. Šiame krašte gimė ir gyveno poetas, dainų tekstų autorius Vytautas Bložė, knygnešys, vargonininkas Vladas Dutkevičius, politinis veikėjas akademikas Vladas Niunka ir daugelis kitų žmonių, garsinusių šį kraštą.
Aplankėme vieną žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje, mažosios kultūros sostinės Baisogalos pasididžiavimą – Komarų dvarą. Sužavėjo rūmų didingumas ir puošyba, gėrėjomės parku, sustojome prie vėjo malūno, kumetyno, ledainės, spirito varyklos ir kitų išlikusių pastatų. Šiuo metu dvare įsikūrusi Gyvulininkystės ir veterinarijos mokslinio tyrimo instituto administracija. Gidė Roma, dirbanti institute vertėja, vaikštant dalyje rūmų patalpų dar išsaugotu senuoju dekoratyviniu parketu, lipant reprezentaciniais laiptais į valgomąjį, svetainę ir šokių salę, lyg dvarininkės Annos Komarienės karoliukus pabėrė šitiek istorijos. Nuoširdžiai padėkoję gidei kupini naujų įspūdžių atsisveikinome.
Visi lankytini objektai – Baisogalos centre.  Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje su šypsena mus sutiko klebonas Arūnas Urbelis, papasakojo bažnyčios istoriją, pasidalijo gilesniais pamąstymais, kaip atrasti galimybių pateisinti žmonių lūkesčius, kas galėtų pritraukti jaunimą į bažnyčią ir kaip svarbu, kad  jaunas žmogus jaustųsi bendruomenės dalimi.
O kaipgi esant Baisogaloje neaplankyti bibliotekos? Su vyr. bibliotekininke Viktorija Golcie­ne vyko betarpiškas išvykos dalyvių pokalbis apie skaitytojų aptarnavimą, jų poreikius, renginius ir bendravimą. Neatsilaikėme Viktorijos pasiūlymui papietauti nuostabiais desertais išgarsėjusioje kavinėje „Pas Zitą“.
Pasidžiaugę puikia rudens diena, pabendravę prie kavos puoduko, atsisveikinome su Baisogala ir nuvykome į Šeduvoje įkurtą istorinės ir karinės technikos „Retromobile“ muziejų. Asociacijos narys ekspertas Juozas Jučas su begaline meile savo veiklai ir užsidegimu pasakojo ne tik apie amerikietišką, bet ir apie vokišką, čekoslovakišką ir, žinoma, sovietinę techniką. Tai ir kadilakas, ir ševroletas, ir biuikas, ir senasis BMW klasės automobilis ar „Volkswagen“ populiariausias pasaulyje „vabalas“, taip pat tėvų ir senelių technika iš soviet­mečio – limuzinas, milicijos automobiliai, o kitoje salėje – Antrojo pasaulinio karo ir pokario laikų senoji karinė technika. Visos transporto priemonės muziejuje mobilios, su viena iš jų Juozas filmavosi filme „Černobylis“. Įdomu buvo klausyti, bet kelionės pabaigoje planavome aplankyti Kleboniškių kaimo buities ekspoziciją Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje. Kaime yra veikiantis 1884 m.
statytas vėjo malūnas, 1926 m. pagamintas traktorius. Pastatuose įrengtose ekspozicijose atkurta ūkininkų buitis pasičiupo ir nukėlė į XIX a. pabaigą, tačiau besileidžianti saulė pavargusius nuo patirtų įspūdžių keliautojus kvietė į ne mažiau įspūdingą savo kraštą.
Ačiū tautodailininkei Inijai ir Gintautui Ambrozaičiams, Valerijai Aniulienei, Janinai Petrylienei ir Arvydui Enuksonui už paramą organizuojant išvyką ir visiems už palaikymą ir puikią nuotaiką.
Danutė Enuksonienė,
Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra