Gyvenimas Didžiuliuose nestovi vietoje

Siųsti Versija spausdinimui

Didžiulių kaimo bendruomenė jungia 75 narius ir vienija 350 kaimo gyventojų. Turime erdvius, gražius bendruomenės namus, kurie 2016 m. buvo įvertinti kaip gražiausi bendruomenės namai rajone. Švarą ir tvarką palaikome ir mums pagal panaudos sutartį patikėtoje, mūsų pačių įrengtoje sporto aikštelėje, kurioje kas vakarą gausu sportuojančio jaunimo. 2019 m. mūsų sporto aikštelė nominuota kaip gražiausiai tvarkoma viešoji erdvė. Taigi renkamės ne tik švenčių proga, bet ir pasitarti, pasiskirstyti darbų įvairiems ūkiniams darbams atlikti.
Bendruomenės namuose turime krosnį, neatitinkančią priešgaisrinės saugos reikalavimų, o nuo jos sugadinta siena reikalauja didžiulių investicijų ir remonto. Šiuos remonto darbus mes jau atlikome savo jėgomis iš bendruomenės nario mokesčio ir svajojome įsigyti kondicio­nierių. Tada nereikėtų pirkti naujos krosnies, kartu palengvintume gyvenimo sąlygas bendruomenės nariams, jaunimui ir senjorams, taip pat nereikėtų kūrenti iš anksto dėl atvykstančiosios bibliotekos, kur susirenka daug kaimo gyventojų, jaunimo ir mažųjų knygų skaitytojų.
Parengėme ir įgyvendinome projektą „Didžiulių kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimas“. Projekto tikslas – stiprinant materialinę bazę palengvinti bendruomenės narių gyvenimo sąlygas ir sudaryti palankesnes galimybes naudotis bendruomenės turtu. Pagal Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos įgyvendinimo projekto paraišką įsigijome kondicionierių. Vasarą jis padės atsigaivinti, žiemą – nesušalti. Projekto tikslai ir uždaviniai įgyvendinti, išpildyta mūsų svajonė. Pagal projektą skirta 490 eurų.
Kondicionieriaus niekas mums už tiek nepardavė. Ačiū sakome rėmėjams už pagalbą įsigyjant šį turtą. Galėsime rinktis kada tik panorėję ir užsiimti įvairiomis veiklomis. Kiekviena veikla priartina žmogų prie žmogaus, skatina bendruomeniškumą.Kiekvienas vakaras, praleistas bendruomenės namuose, suteikia šilumos, patirties, keičia požiūrį į gyvenimą. Bendruomenės tarybos nariai stengsimės, kad mūsų bendruomenės namai būtų tinkamai išnaudojami.

Diana Kaupaitienė,
Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra