2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Gyvenkim sveikai ir kurkim ilgai

  Siųsti Versija spausdinimui

  Spalio pirmą dieną į Pramedžiavos biblioteką susirinko kaimo moterys ir net du vyrai paminėti Pagyvenusių žmonių dienos. Visus pasitiko bibliotekos vedėja Donata Vaivadienė. Nors ir nepagyvenusios, dalyvavo ir Girkalnio ambulatorijos gydytoja Aistė Malinauskienė bei slaugytoja Reda Danusienė. Bibliotekos vedėja suruošė kaimo gyventojų darbų parodėlę. Čia puikavosi Antano Šulskio ir Vidutės Vaičaitienės tapybos paveikslai, Jono Vaičaičio pinti krepšiai ir krepšeliai, V.Vaičaitienės simegrafijos būdu siuvinėti paveiksliukai.
  Pasveikintas vyriausias kaimo gyventojas ir bibliotekos skaitytojas Juozas Balčaitis, atšventęs 90-ąjį gimtadienį, ir Janina Jocie­nė, kiek jaunesnė – tik 80-metį. Visi pasidžiaugė senolių prasmingai nugyventu amžiumi, jų dabartine išmintimi ir patirtimi.
  Apie tai, kaip pagyvenusiems žmonėms reikėtų tvarkytis savo gyvenimą, nepamirštant judėjimo, t. y. vaikščiojimo, ėjimo, gal net šiaurietiško, kalbėjo gydytoja Asta.
  Stalas buvo gausiai nukrautas dalyvių atsineštais valgiais: sūriais, obuoliais, vynuogėmis, sausainiais, užtepėlėmis, pyragais. Albina pagamino tinginį su obuoliais ir natūraliu sviestu. Gydytoja priminė, koks turėtų būti pagyvenusių žmonių meniu, kuriuo dienos metu kokius vartoti produktus: ką pirmoje dienos pusėje, ką pavakariams ar vakarienei.
  Atėjo rudenėlis, o su juo ir peršalimo ligos, todėl gydytoja siūlė pasiskiepyti nuo gripo, dažnai sukeliančio ir sunkių komplikacijų.
  Sueigėle visi džiaugėsi, nes per darbus mažai besusitinka kaimynės ir kaimynai, o to labai trūksta geriems santykiams ir puikiai nuotaikai.
  Vidutė Vaičaitienė

  Komentarų nėra