2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Gyvenkime darnos šviesoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Liepos 28 d. iš visos Lietuvos, užsienio bei gyvenantys vietoje sugužėjo į Gruzdiškės bendruomenės kiemelį, kur įvyko visų gimusių, augusių, buvusių ar esamų Gruzdiškės apylinkių gyventojų šventė „Gyvenkime darnos šviesoje“.

  Šventė prasidėjo minėjimu prie kryžiaus, kaimo kryžkelėje. Šio kryžiaus misija – pasitikti ateinančius, išlydėti išeinančius. Buvo skaitomi vyresnių kaimo žmonių atsiminimai, kuriuos surinko ir perskaitė mokytoja Gražina Šimkevičienė. Tylos minute pagerbti išėjusieji anapilin, uždegtos žvakutės, skaitytos eilės pamąstymams ir tradiciškai sudainuota „Už Raseinių, ant Dubysos“.

  Sugrįžę į bendruomenės kiemelį kraštiečiai registravosi svečių knygoje, žymėjosi Gruzdiškės apylinkių žemėlapyje vietą, iš kur kilę, sveikinosi, dalijosi prisiminimais, vaišinosi ir klausėsi koncerto. Čia susitiko buvę ir esami Gruzdiškės, Rakavos, Bralinskių, Ginčaičių, Daugodų, Meištų, Baraičių, Girdaičių, Liauberiškės, Kaimelės, Pakautų, Klusų ir Padubysio gyventojai.

  Koncertas prasidėjo linksmomis ir prasmingomis Gruzdiškės vokalinio moterų ansamblio „Aušrinė“ dainomis, taip pat Gabšių vokalinio moterų ansamblio „Nostalgija“ dainomis. Abiejų kolektyvų vadovė Gražina Grabienė. Šiurpuliukus paliko Raseinių meno mokyklos mokinė, 2014 m. ir 2018 m. „Dainų dainelės“ dalyvė Austėja Kuzmarskytė, atlikusi dainą „Brolužis“.

  Bendruomenės pirmininkė Genovaitė Kveselienė įteikė padėkas 100-mečio kūdikiams, vyriausiam kaimo gyventojui, gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams, bendruomenės veiklos aktyvistams. Padėkos įteiktos ir rėmėjams. Nuoširdžiai padėkota nuolatiniams rėmėjams, bendruomenės nariams Rosvaldui Kunickui ir ūkininkui Jonui Šimkevičiui.

  Vėliau dainas dovanojo nuotaikinga Gruzdiškės kaimo kapela „Žara“, vadovaujama Reginos Petrauskienės.

  Kaimo šventės kulminacija buvo smagių vaikinų Lino ir Ovidijaus, „X faktoriaus“ finalininkų, grupės „Žemaitukai“ koncertas. Nepaisant karščio dauguma svečių ėmė suktis šokių aikštelėje. „Žemaitukų“ užduotą ritmą puikiai pratęsė grupės „Savi“ vaikinai. Vytauto ir Egidijaus atliekamos dainos neleido sutingti dar geras porą valandų.

  Džiugu buvo matyti žmonių šypsenas susitikus seniems kaimynams, mokslo draugams, bičiuliams ir giminaičiams. Šventėje ne tik dalijomės prisiminimais, dainomis, šokiais, vaišinomės, bet ir kartu pabuvome darnos šviesoje. Bendrumo ir tėviškės jausmas dar ilgai plevens žmonių širdyse, teikdamas vilties darniam rytojui.

  Inga Vasiliauskienė, Gruzdiškės kultūrinių renginių organizatorė

  Komentarų nėra