2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Gyventojai piktinasi atliekų surinkimo tvarka

  Siųsti Versija spausdinimui

  Albinas STAKAUSKAS

  Į redakciją kreipėsi Viduklės seniūnijos Pryšmančių kaimo apylinkėse gyvenanti moteris ir skundėsi, kad komunalininkai gyventojus aptarnauja nepatenkinamai – iš vienkiemių labai retai išveža atliekas. „Mokesčius mokame, o komunalininkai šiukšles išveža kartą per kelis mėnesius. Kai pakėlėme triukšmą, tai praėjusią savaitę atvažiavo, bet kada vėl teiksis – neaišku. Po Velykų šventės atliekų susikaupė daugiau. Sąskaitas apmokame taip pat, kaip ir miesto gyventojai, tai kodėl turime kęsti smarvę“, – bėdojo gyventoja.
  „Alio, Raseiniai“ šiuos klausimus pateikė UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ Viduklės padalinio vadovei Rasai Šebelskienei. Ji paaiškino, kad atliekos išvežamos pagal sutartį, sudarytą tarp Raseinių rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“. Šioje sutartyje, pasirašytoje dar 2008 m. birželio 30 d., 11.5. punktu nustatyta iš vienkiemių surinkti atliekas kartą per metų ketvirtį. „Šio įsipareigOjimo – surinkti iš vienkiemių atliekas vieną kartą per ketvirtį – mes visada laikomės, bet jei transportas nepilnai pakrautas, tai retkarčiais į vienkiemius užsukame ir papildomai“, – sakė padalinio vadovė.
  To paties paklaustas Viduklės seniūnas Gytis Šulinskas pastebėjo: „Skundų iki šiol nebuvo. Komunalininkai atliekas išveža vadovaudamiesi nustatyta tvarka. Dažniau užsukti į vienkiemius jiems būtų nuostolinga.“
  Visa veikla atliekų tvarkymo srityje vykdoma pagal Savivaldybės tarybos patvirtintus rinkliavos nuostatus. Jie buvo priimti 2008 metais, o 2009 metų gruodžio 17 d. patikslinti nauju tarybos sprendimu. Nuostatuose parašyta, kad vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą – tai Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimu už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir jų tvarkymą nustatyta privaloma įmoka, galiojanti savivaldybės teritorijoje, kurią kiekvienas komunalinių atliekų turėtojas privalo sumokėti nuostatuose nustatyta tvarka. Taigi, gyventojai aiškina, kad jiems neteikiama paslauga – neišvežamos šiukšlės. Tačiau, kaip matome iš nuostatų, tai nėra mokestis už paslaugą – tai privaloma įmoka.
  Minėtuose nuostatuose, kurių autorius yra Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos, ūkio ir turto valdymo skyrius, vietinės rinkliavos dydis nustatomas pagal komunalinių atliekų kiekius nusakančius vienetus ir jiems tvirtinamus susidarančių komunalinių atliekų kiekius. Pavyzdžiui, vienam gyventojui susidarančių komunalinių atliekų kiekis per metus apskaičiuotas – 250 kg. Vietinė rinkliava už atliekų tvarkymą gyventojui šiais metais kainuoja 45 litus.
  O kaipgi tada, jei vienkiemyje gyvena ne vienas, o daugiau žmonių? Su šiais ir kitais klausimais „Alio, Raseinių“ žurnalistas kreipėsi į Ekonomikos, ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėją Robertą Pareigį, kuris sutiko pakomentuoti šią situaciją. „Jeigu vienkiemyje gyvena daugiau žmonių, tada galima pastatyti didesnius konteinerius (pvz. 1 kub. m) arba keletą. Gyventojai gali sandėliuoti ir kitais būdais – atliekos bus išvežtos. Tiesa, anksčiau būdavo atvejų, kai komunalininkai surinkdavo atliekas netgi dažniau nei numatyta. Kaip ten bebūtų, vis dėlto yra nustatyta tvarka ir jos privalome laikytis. Vėlgi, kita problema – sunkiasvoriams komunalininkų sunkvežimiams neretai sudėtinga privažiuoti prie vienkiemių, ypač rudenį, žiemą, pavasarį – polaidžių metu. Tuomet galima tartis su komunalininkais – jie atvažiuos traktoriumi. Esant reikalui, paims ir didesnį kiekį atliekų. Mokame visi vienodai – tiek mieste, tiek kaime. Tačiau supraskime, koks skirtumas, kai atvažiuoja paimti atliekų mieste prie daugiabučio, kur gyvena 160 žmonių, ir vienkiemyje – kur keli gyventojai. Natūralu, kad atvyks rečiau. Mūsų įsipareigojimas– paimti tas atliekas, o žmogaus – pagal galimybes rūšiuoti, atrinkti. Gendančias, yrančias atliekas reikia kompostuoti ir panašiai. Kaip ir bet kokiu atveju, pradėkime nuo savęs, o tik po to ieškokime kaltų. Apskritai dėl šios tvarkos didesnių nusiskundimų nėra. Atkreipkime dėmesį ir į tai, jog mokestis už atliekų tvarkymą mūsų gyventojams yra mažesnis nei kaimyniniuose rajonuose“, – kalbėjo R. Pareigis.

  1 Komentaras

  1. Dalia

   2011 - 06 -06 12:40

   Bet dar yra graziau, kai visiskai zmogus negyvena ,o ateina saskaitos apsimoketi uz ne vienos siuksles neismestos.Ir saskaitos ateina i kita miesta apmoketi. Nenuostabu jau stebisi visas pasaulis ta Lietuva – stebuklu salimi.
   Pagal viska kiek kartu veza uz tiek ir turetu moketi ,o ne standartini ju nustatyta sama,jai as konpostuoju tai ir uz tai ir turiu moketi .Vienam zmogui i men 3.75lt. ,tai jai atvaziuoja kas 3men., tai ir moku kas trys men po 3.75lt ,o ne kaip mieste.Zmoniu apiplesinejimas rajono valdzios.