Įgyvendintas dar vienas projektas

Siųsti Versija spausdinimui

Steponkaimio kaimo bendruomenė rašo ir sėkmingai įgyvendina nemažai projektų, skirtų bendruomenės nariams, jaunimui ir vaikams. Vienas iš jų – nevyriausybinių organizacijų rėmimas pagal priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šis projektas leido socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, senjorams ir jaunimui suorganizuoti išvyką po Jurbarko rajoną. Kad būtų smagiau keliauti, pasikvietėme Betygalos „Židinio“ bendruomenę.
Kelionės dieną puikus oras džiugino visą laiką, o nauji objektai neleido apsnūsti. Prog­rama prasidėjo jau Raseiniuose. Mus lydėjo gidė Gražina Pečkaitienė. Lyginome Raseinių ir Jurbarko rajono savivaldybes: tiek istoriškai, tiek gyventojų skaičiumi ir plotu jos panašios. Abu rajonai turi daug ir panašių saugomų objektų.
Pirmiausia lankėmės Kidulių dvare, ten mums pasakojo apie šio krašto istoriją, tradicijas. Toliau – Smalininkai, miestelis, kuriame buvusi siena tarp Lietuvos ir Vokietijos. Lygiagrečiai su Nemunu ir eina pagrindinė miestelio gatvė. Apžiūrėjome vandens matavimo stotį ir įrangą, bylojančią apie Nemuno vandeningumą, neįtikimus vandens lygio pakilimus. Aplankėme ir J.Stonio technikos muziejų, kur sukaupta keli tūkstančiai eksponatų.
Viešvilė – kitas Panemunės miestelis dešiniajame Nemuno krante. Didžioji miestelio dalis yra rezervato teritorijoje, todėl šis kraštas išliko beveik nepaliestas žmogaus ūkinės veiklos. Miestelio centre mus pasitiko kaimo bendruomenės „Skalvija“ pirmininkas Andrius Šašys, seniūnas Valentinas Kucinas ir gidė Irena Petrošienė. Šeimininkai mus pavaišino kafija (tai gilių kava), o mes vaišinone savo obuolių pyragu. Pasivaikščiojome parke, paklausėme šeimininkų pasakojimų, pasidalijome patirtimi, su malonumu įmerkėme kojas į Viešvilės šaltavandenį upelį, kuriame įrengtas žuvintakis. Atvėrus kelią žuvims į nerštavietę, kartu sukurtas ir lankytas objektas. Žuvitakio vardu pavadintame slėnyje įrengti tilteliai, takai, poilsio ir maudynių zona.
Aplankėme bažnyčią ir Lurdo grotą. Pasivaikščiojome ant nuostabaus Rambyno piliakalnio, grožėjomės Raganų šluota. Taip šią 18 kamienų eglę kažkada pavadino dr. Šimkūnaitė.
Grįžome gerai nusiteikę, minėme mįsles, juokavome ir aktyviausi dalyvavome konkurse „Rajono krašto istorija“, kūrėme kitus projektus. Aktyviausi, šmaikščiausi dalyviai apdovanoti prizais ir suvenyrais.
Audronė Stankevičienė,
Steponkaimio kaimų bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra