Įgyvendintas projektas „Betygala žemčiūgų žydėjime“

Siųsti Versija spausdinimui

Nuskambėjo, nuaidėjo ketvirtoji žemčiūgų šventė – kaimų bendruomenė „Betygala“ įgyvendino projektą „Betygala žemčiūgų žydėjime“, finansuojamą pagal Raseinių rajono VVG „Raseinių krašto bendrija“ 2015–2023 m. vietos plėtros strategiją. Projekte buvo numatyta tradicinės šventės organizavimas Betygalos miestelyje ir bendruomenės kultūrinės materialinės bazės stiprinimas. Dėl to šventėje galėjome džiaugtis skėčių pavėsiu, sėdėti ant naujų patogių lauko kėdžių, naudotis lauko stalais, dovanoti šventės dalyviams suvenyrus. Švente džiaugėmės visą dieną. Už tai nuoširdžiai ačiū tariame renginio globėjai aktorei Virginijai Kochanskytei.
Šventė prasidėjo Betygalos bendruomenės namų seklyčioje. Žiūrėjome ir klausėmės monospektaklio „Dialogas su Pauliumi“, Pauliui Širviui – 100. Meilės lyrika, laiškai, prisiminimai. Scenarijaus autorius – aktorius Petras Venclovas. Dalyviai liko sužavėti, viskas buvo labai subtilu.
Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčioje dalyvavome kunigo Romualdo Ramašausko aukojamose šv. Mišiose už parapiją ir Antaną Jušką. Nuskambėjus Betygalos himnui, kurį atliko Betygalos bažnyčios choras, vadovaujamas Jolantos Karčiauskienės, prasidėjo kamerinis muzikinis spektaklis „M.K.Oginskis. Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“. Iškilmingoje aplinkoje klausėmės profesionalių atlikėjų – nepakartojamos aktorės V.Kochanskytės, tarptautinės konkursų laureatės dainininkės Giedrės Zeicaitės, pianistės Vaivos Purlytės žodžio, muzikos, dainų.
Tradicija tapo per šį renginį jaunimui vainikuoti Vytauto Didžiojo paminklą ir taip išreikšti pagarbą giliai praeičiai. Šiais metais pagerbiamas mokytojo Antano Juškos atminimas, minimos 100-osios jo gimimo metinės. Vainikavus Vytautą renginio vedėja Regina Musteikienė pakvietė visus sugrįžti į bendruomenės kiemelį, kur laukė pietų stalas, nuklotas dvaro kulinarinio paveldo patiekalais (pagal knygą „Oginskių dvaro virtuvėje“ patiekalus pagamino Nijolės Vitkauskienės individuali įmonė, o patiekė Ramutė Rumševičienė, Laura Kazlauskė ir Indrė Vaitkienė). Paskanavę valgių, atsigėrę giros, pagamintos Danutės Bersėnienės su dukra Ramute, sugrįžome į miestelio skverą, kur maloniai priėmę rajono mero A.Bautronio, vicemero K.Užemecko, Seimo narių V.Ačienės ir A.Nekrošiaus, VVG „Raseinių krašto bendrija“ pirmininko V.Blinstrubo ir kitų svečių sveikinimus sugrįžome prie dainų ir muzikos.
Ąžuolų ir skėčių pavėsyje buvo miela klausytis folkloro ansamblio „Nalšia“ (vad. Audronė  Vakarinienė) nuostabių romansų, programos tema buvo mano meilė – romansas. Dainos ir muzika užbūrė žiūrovus, laikas bėgo nepastebimai.
Liko nepasodintas 100-mečio ąžuoliukas, kurio sertifikatą kaimų bendruomenei „Betygala“ 2018 metais įteikė Žemės ūkio ministerija už bendruomeninę veiklą ir kultūros paveldo, tradicijų puoselėjimą. Skambant akordeonininko Mindaugo Žiukos melodijai, Gema Račienė ir Remigijus Pranckūnas (miškininkas) pasodino iš Stelmužės ąžuolo ląstelės išaugintą ąžuoliuką. Jis dar labai mažas, bet trečias istorinis ąžuolas Betygalos miestelio skverelyje.
Kad įvyktų tokia graži šventė, reikėjo atlikti daug lengvesnių ir sunkesnių darbų. Įgyvendinant projektą konsultavo vietos veiklos grupės darbuotojos Irena ir Ginta. Labai nuoširdžiai žemčiūgus prižiūrėjo ir šventės pasiruošimo darbus atliko R.Rimidienė, D.Ambrazienė, D.Puidokienė, I.Jankauskienė, A.Bakutis, G.Juška, A.Guntarskis, A.Norkaitis, A.Mėžinis, V. ir V. Viršilai, V. ir R.Sakalauskai, V.Stoškus, K.Šilva ir, žinoma, renginio vedėja R.Musteikienė. Visiems šiame straipsnyje paminėtiems žmonėms labai dėkoju. Tik visi kartu galime padaryti daug gerų darbų.
Gema Račienė,
Betygalos bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra