2019 rugpjūčio
21
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ilgižiškiai tarė savo žodį renkant geriausią filmą vaikams

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gegužės 5 d. trisdešimt keturiose Europos šalyse vyko „Jaunojo žiūrovo kino diena“. Jau trečius metus ji vyko ir Lietuvoje (šiais metais ne tik Vilniuje, bet ir Kaune). Visus trejus metus ilgižiškiai džiaugėsi pakvietimu į šį šaunų renginį. Europos kino akademijos renginį Lietuvoje organizuoja Lietuvos kino centras.
  Savo valią išreiškė beveik du šimtai moksleivių iš visos Lietuvos, jie šiemet nuo ankstaus sek­madienio ryto rinkosi Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre ir Kauno kino centre „Romuva“. Renginio pabaigoje iš trijų matytų filmų jie rinko geriausią. Visų Europos vaikų balsai buvo susumuoti ir per apdovanojimų ceremoniją Erfurte (Vokietija) paskelbtas geriausias Europos filmas vaikams. Lietuvos moksleivių nuomonė sutapo su bendraamžių iš kitų Europos šalių – šiemet geriausio filmo titulo buvo verta belgų istorija „Kovotoja“, pasakojanti apie gabią jauną sportininkę, skaudžiai išgyvenančią tėvų skyrybas. Ilgižių mokiniai ne tik kartu su bendraamžiais iš visos Europos žiūrėjo filmus, bet ir skelbė Lietuvos rezultatus Europai. Balus iš Lietuvos skelbė ilgižiškė Goda, tai galite pamatyti internete https://yaa.europeanfilmawards.eu/en_EN/young-audience-film-day (žiūrėti nuo 32 min.).
  Jaunoji apdovanojimų žiuri Vilniuje ir Kaune pasakojo, kad tai buvo puiki galimybė ne tik pamatyti įdomius filmus, bet ir reikšti savo nuomonę, suvokti savo balso reikšmę ir svarbą. „Kiekvienas balsas svarbus. Kartu su bendraamžiais iš kitų šalių parodėme, kad esame labai vieningi“, – po renginio sakė jaunieji ekspertai.

  Raimunda Pakštienė,
  mokytoja

  Komentarų nėra