Ir knyga vaikus augina

Siųsti Versija spausdinimui

Visada malonu klausyti gražių ir šiltų meninio skaitymo žodžių, kurie vaikiškai nuoširdžiai skamba mažųjų skaitovų lūpose. Jų išgirsti buvo galima balandžio 18 d. Viduklės darželyje, kur vyko rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Ir knyga mane augina“. Renginį organizavo Viduklės darželis ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba. Konkursas į darželį sukvietė didžiulį būrį svečių iš viso rajono: Ariogalos lopšelio-darželio, Raseinių lopšelių-darželių „Liepaitė“ ir „Saulutė“, Nemakščių darželio, Girkalnio pagrindinės mokyklos ir Šiluvos gimnazijos – iš viso dalyvavo 26 entuziastingai nusiteikę skaitovai. Vertinimo komisiją sudarė Švietimo pagalbos tarnybos metodininkės Audronė Kumpikevičienė ir Saulė Sitavičienė bei specialioji pedagogė metodininkė Erika Karpienė.
Atvykę skaitovai pakliuvo pas raganą burtininkę, kuri juos norėjo paklaidinti pasakoje apie Raudonkepuraitę ir vilką. Vaikų būta gudresnių, jie išaiškino raganos klaidą ir toliau viskas klostėsi, kaip ir buvo surežisuota. Turėjome puikią progą išgirsti, kaip vaikų lūpose skleidžiasi pirmieji pavasario kačiukai, „dirba“ skruzdėlyčių darželis, net varlytės suserga gripu… Mažieji skaitovai susidomėję ir kiek nerimaudami laukė savo pasirodymo eilės, klausėsi draugų.
Kol komisija tarėsi ir rinko konkurso laureatus, vaikai vaišinosi, bendravo vieni su kitais, demonstravo savo talentus, šoko ir žaidė kartu su Ragana, Lapute ir Raudonkepuraite.
Konkurso laureatais tapo Jonas Grigas (3 m., lopšelis-darželis „Liepaitė“), Rusnė Petraitytė (3 m., lopšelis-darželis „Saulutė“), Gustė Vinčiūnaitė (4 m., Girkalnio pagrindinė mokykla), Ūla Lukminaitė (4 m., Viduklės darželis), Gabrielis Orentas (5 m., lopšelis-darželis „Saulutė“) ir Aistė Urbonaitė (6 m., Ariogalos lopšelis-darželis).
Konkurso dalyviams įteikti Švietimo pagalbos tarnybos spalvingi rašikliai, laureatams – Švietimo pagalbos tarnybos diplomai ir spalvingos knygos, o pedagogams – pažymos. Skaitovai gavo ir Viduklės darželio spalvingas padėkas bei saldžius velykinius rinkinukus. Dėkojame už aktyvumą dalyviams ir juos rengusiems pedagogams.
Jolita Piatkienė,
Reda Blinkienė,
Regina Morkuvienė,
auklėtojos

Komentarų nėra