2019 gruodžio
9
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ir knyga vaikus augina

  Siųsti Versija spausdinimui

  Skaitymas šiame skaitmeniniame amžiuje dažnai nustumiamas į antrą planą. Tėvai pasodina vaiką prieš televizorių arba įjungia mokomąją programėlę išmaniajame telefone arba kompiuteryje ir mano, kad vaikas taip išmoks kalbėti. Bet reikia suprasti vieną svarbiausių dalykų – kalba be bendravimo su žmogumi neturi prasmės. Mažėjant vaikų domėjimuisi knygomis, menkėja ir vaikų rišlios kalbos lavėjimo galimybės. Tai ir paskatino mus ieškoti būdų, kaip atkreipti vaikų dėmesį į knygas, jas pamėgti ir suvokti, kokia svarbi žmogaus gyvenime yra knyga.
  Tuo tikslu nusprendėme apsilankyti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje  bibliotekoje. Pasitarę su Viešosios bibliotekos Pryšmančių filialo vyresniąja bibliotekininke, suskubome surengti išvyką. Balandžio 9 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai jau žingsniavo į biblioteką. Mus maloniai sutiko Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Gintė Pareigė. Ji pasiūlė pasižvalgyti po knygų karalystę. Pirmiausia vaikai klausėsi pasakojimo apie herojus, atkeliavusius iš knygų, juos apžiūrinėjo. Paskui susidomėję vartė gražiausiais piešiniais iliustruotas knygas, įvairiausius vaikiškus žurnaliukus, dalijosi vieni su kitais įspūdžiais. Susidomėjimui atlėgus, žaidė su  rankų teatro žaislais. Kai kurie vaikai šioje bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tačiau tikiu, kad čia jie sugrįš dar ne kartą.
  Dėkoju  Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriui už suteiktą transportą,  vairuotojui Alfonsui – už kantrybę, bibliotekininkei Nijolei – už tarpininkavimą, Rositai – už pagalbą lydint vaikus.
  Jūratė Vyšniauskienė,
  Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro
  ikimokyklinio ugdymo pedagogė

  Komentarų nėra