2020 vasario
28
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Išmokome tvarkyti ir prižiūrėti miškus

  Siųsti Versija spausdinimui

  Į Birutės ir Guido Michelini sodybą, įsikūrusią Raseinių rajone, Pakalniškių kaime, iš visos Lietuvos sugužėjo miško savininkai. Čia vyko Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos kartu su Raseinių skyriumi organizuotas renginys – miško diena „Išmoktos gyvenimo pamokos tvarkant ir prižiūrint miškus 2019“. Nuostabi B. ir G.Michelini šeima 2018 m. miško savininkų rengiamame kasmetiniame respublikiniame konkurse „Pavyzdingai tvarkoma miško valda 2018“ buvo pripažinta pirmos vietos laimėtoja.
  Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija su Raseinių skyriumi parengė miško dienos programą. Pirmiausia miško savininkai nuvyko į prie Dubysos prigludusį Lyduvėnų miestelį. Vėliau aplankė miško savininko Antano Šablauskio kapą, 2010 metais a. a. Antanas buvo pripažintas konkurso „Pavyzdingai tvarkoma miško valda“ laimėtoju.
  Vėliau vykome į miško savininko Arūno Butkaus sodybą. Jis įsigijo buvusias kareivines, stovinčias šalia įspūdingo Lyduvėnų geležinkelio tilto. Arūnas trumpai papasakojo geležinkelio statymo istoriją. Pirmasis tiltas buvo medinis, pastatytas 1916 m., vėliau (1919 m.) perstatytas gelžbetoninis. Geležinkelio tiltas buvo ne kartą niokojamas karų ir vėl atstatomas. Geležinkelio tilto ilgis yra 599 m, o  jo aukštis siekia 42 m.
  Pasigrožėję Lyduvėnais grįžome į Pakalniškių kaimą, kur B. ir G.Michelini nekantravo aprodyti savo miško valdą. Šeima valdo 50 su viršum hektarų miško, jis yra Dubysos regioniniame parke, Lyduvėnų draustinyje ir priklauso antrai miškų grupei. Tai saugoma teritorija. Jiems valdą padeda prižiūrėti miškininkas Nerijus Sutkevičius. Savo miško valdą šeima saugo ir puoselėja. Jiems skauda, kai reikia kirsti medžius, valdoje pagal saugojimo režimą vykdomi miško sanitariniai ir valymo darbai.
  B. ir G.Michelini yra pasinaudoję ir Europos Sąjungos parama. Kur yra nepalankios ūkininkauti žemės, jie jas želdina, naudodamiesi parama vykdė ir jaunuolynų šviesinimo darbus. Netinkamai užžėlusius krūmais sklypus jie kerta ir sodina vietines medžių rūšis: juodalksnius, egles, ąžuolus.
  Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis Birutei ir Guido įteikė lentą, joje pažymėta, kad jų miško valda tvarkoma geriausiai.
  Smagu, kad yra ką parodyti atvykusiems ir pabendrauti miško savininkams aktualiais klausimais, susėdus prie bendro pie­tų stalo.

  Skaidrutė Žuvelaitienė,
  Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos Raseinių skyriaus pirmininkė

  Komentarų nėra