2019 sausio
22
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Išskirtinė šventė sukvietė į Raseinių Vik toro Petkaus pagrindinę mokyklą

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sausio 10 d. 12 val. Gvido ir Aistės Vasiliauskų bei jų mamos Ingos garso įrašu prasidėjo etnografinė popietė, skirta mokyklos gimtadieniui ir respublikinio vaikų piešinių 2018 m. kalendoriaus „Mano Lietuva“ pristatymui. Pasigirdus kūriniui „Daina Lietuvai“ daugiau kaip 200 kalendorių į salę iškilmingai įnešė tautiniais rūbais ar mokyklinėmis uniformomis pasipuošę mokiniai, mokytojai bei darželio auklėtiniai su auklėtojomis. Vėliau visi kartu sudainavo „Mano vardas Lietuva“.
  Renginio vedėjai – 4 a klasės mokiniai Izabelė Kilčauskaitė ir Jonas Keparutis – trumpai pristatė kalendorių ir jo kūrybinę grupę. Jie sakė, kad 1918-ųjų vasario 16 dieną atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė, o beveik po metų, 1919-ųjų sausio 10-ąją, įkurta Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla, taigi mokyklai sausio 10-ąją sukako 99-eri. 2017 metai buvo paskelbti Tautinio kostiumo metais ir Lietuvos piliakalnių metais, tad visus metus kurtas kalendorius, šokti tautiniai šokiai ir dainuotos dainos. Šis etnografinis renginys skirtas tiems įvykiams paminėti.
  Vedėjai pristatė respublikinio vaikų piešinių 1918 metų kalendoriaus „Mano Lietuva“ kūrybinę grupę, joje: Luka Grubliauskaitė, 5 m. (Šiaulių lopšelis darželis „Salduvė“), Kornelija Žalėnaitė, 1 kl. (Vilniaus „Genio“ progimnazija, mokytoja Karolina Dumbliauskienė), Ugnė Vitrakytė, 2 b kl. (Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla, mokytoja Irena Aurylaitė), Ignė ir Karolis Baranauskai  (Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokykla. Dėkojame močiutei Vitalijai Šilkienei už pagalbą kalendoriaus leidyboje), Tauragės rajono Batakių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai (mokytoja Asta Linkienė), Tauras Aidukas, 3 kl. (Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla, mokytoja Danguolė Jančienė), Saulė Šimkevičiūtė, 2 m., Gailė Šimkevičiūtė, 5 m. (Raseinių lopšelis-darželis „Liepaitė“), Gabrielė Pašvenskaitė ir Luka Navickaitė, 6 m. (Raseinių lopšelis-darželis „Liepaitė“, priešmokyklinės ugdymo grupės pedagogė Rasa Kačiušienė), Betygalos Maironio gimnazijos mokiniai (mokytojos Ingrida Račickienė, Lina Liutkienė), Ariogalos gimnazijos mokiniai (mokytojos Saulė Tiškuvienė ir Aldona Zajančkauskienė), Raseinių specialiosios mokyklos mokiniai (mokytojai Reda Vibickaitė ir Ovidijus Jurgutis), Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos.
  Į popietę atvyko gegužės mėnesį kalendoriuje vovere ir sraige iliustravusios Rusnė ir Simona Matelytės iš Kauno. Jos atvežė nuostabų muzikinį sveikinimą – Rusnė padainavo „Oi tu, pelėda“, o kartu sesutės atliko Jazzu dainą „Rudens naktis sustojo“.
  Eilėraštį „Lietuvos vardas“ perskaitė Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 5 b klasės mokinė Adrija Šimkutė. Ji kartu su klasės draugėmis pašoko „Siaudelę“. Mergaitės praėjusiaisiais metais ne tik piešė, bet ir kūrė tautinius rūbus, mokykloje ir bibliotekose skaitė pranešimus „Tautinis kostiumas ir mes“, šoko ir kitus mokė šokti tautinius šokius.
  Gražu buvo matyti ir girdėti Ariogalos gimnazijos 3 b klasės mokinę Justiną Gildaitę. Ji kanklėmis atliko Filip kūrinį „Lopšinė“.
  Į renginį atėjusiuosius puikiai išjudino pradinių klasių šokėjų „Folklorinių šokių siuita“ (ruošė mokytojas Rimantas Turčinskas).
  Po mokyklos direktoriaus Gedimino Diržio sveikinimo kalbos visus linksmino Betygalos Maironio gimnazijos 1 klasės mokiniai ir mokytoja Ingrida Račickienė, atvykusi su Pauliaus tėveliu muzikantu Remigijumi Pranckūnu. Jie kvietė kartu padainuoti „Su gimimo diena“ bei žaisti „Didį mūsų ratelį“.
  Stebėjome 3 c klasės mokinius, šokančius „Marceliukę Ciceliukę“, o vaikų mokytoja Raseinių kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Raskila“ šokėja Diana Užemeckienė pamokino šio šokio ir mus.
  Visus atėjusius į renginį vaišinome duona su vaisiais, saulėgrąžomis, grūdais ir kitais pagardinimais, džiaugėmės nuoširdžiu bendravimu ir bendradarbiavimu.
  Dėkojame nuolatiniams kalendoriaus rėmėjams: UAB „Litspin“ direktoriui Kęstučiui Žilinskui, UAB „Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui, UAB „Medieva“ direktoriui Mariui Šimkevičiui. Taip pat dėkojame rajono Savivaldybės Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausiajam specialistui Jonui Tamošaičiui, Etninės kultūros projekto lėšų kuratorei, Savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiajai specialistei, Žemaitijos regiono etninės kultūros globos narei, tautinių šokių kolektyvo „Raskila“ šokėjai Astai Pagarauskaitei už didžiulį dėmesį bei iniciatyvą mokinių kūrybos leidinių gyvavimui ir nuoširdų dalyvavimą šventėje.
  Linkiu, kad džiaugtųsi ir šypsotųsi visi Lietuvos vaikai ir suaugusieji, o ypač tie, kurie vartys spalvingą 2018 metų kalendorių „Mano Lietuva“ ir vasario 16-ąją dieną laimingi pasitiks atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės 100-metį.

  Gražina Šimkevičienė,
  kalendoriaus „Mano Lietuva“ sumanytoja,
  Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja

  Komentarų nėra