2018 rugsėjo
19
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Išvyka į mokslo renginį „Tyrėjų naktis“

  Siųsti Versija spausdinimui

  Paskutinį rugsėjo penktadienį Lietuvoje vyko įspūdingas mokslo renginys „Tyrėjų naktis“. Šiemet ypatingas dėmesys skirtas mokslui ir mokslininkams, ateitį kuriantiems jau šiandien: atėjusiuosius kvietė paskaitos, dešimtys eksperimentų, atvirosios laboratorijos, žaidimai ir kita veikla.
  Lydimi mokytojų Laimos Siliūnienės ir Jūratės Klimienės šiame renginyje bei paskaitose dalyvavo ir mokiniai iš Ariogalos gimnazijos įvairių klasių. Gimnazistai lankėsi Kauno technologijos bei Aleksandro Stulginskio universitetuose.
  Kiekvienas moksleivis galėjo iš anksto registruotis internetu į tam tikras paskaitas, laboratorijas, konkursus, dirbtuves ar ekskursijas. Privalumas tas, kad vienu metu vyko daug renginių ir dalyvis galėjo pasirinkti tai, kas jį domina.
  Daugelis mokinių susižavėjo ir dalyvavo eksperimentuose, vykusiuose lauke, taip pat išmėgino virtualios realybės akinius, šaudė iš lanko, pamatė, kaip susidaro žaibas, kaip veikia 3D spausdintuvas. Vieni aplankė aukštų įtampų laboratorijas, kiti – fizikos bandymų ar radijo ryšių paskaitas. Paskaitoje „Žvilgsnis į savo savastį“ ariogališkiai ne tik klausėsi, bet ir bendravo su kitais dalyviais, o reikšdami nuomonę geriau pažino save. Keturi mokiniai išmėgino jėgas protų mūšyje ir užėmė pirmą vietą, tad grįžo su dovanomis. Renginyje dalyviai vaišinosi neįprastu limonadu, kuriame tirpsta užšaldytas azotas.
  Pasisėmę žinių Kauno technologijos universitete Ariogalos gimnazistai keliavo į Aleksandro Stulginskio universitetą, čia sužinojo apie Lietuvos ežerų ir upių poveikį gamtai. Mokslininkas vaizdžiai parodė makete, kuriame suformuota upės vaga, kaip vyksta įvairūs gamtos procesai ir kokių veiksmų reikia imtis, norint statyti namus netoli upės, išaiškino, kaip įrengiamos įvairios vandens pralaidos, užtvankos, tiltai. Žiūrėdami į upės maketą, keisdami vandens srovės stiprumą ariogališkiai matė, kaip vyksta erozija, pernešimas bei akumuliacija. Nebuvo nuobodu klausytis mokslininko, nes jaunimas viską matė gyvai, tik sumažintoje versijoje, o po paskaitos makete patys galėjo formuoti upes, paplūdimius, statyti namus ir tiltus. Moksleiviai džiaugėsi, kad paskaita buvo naudinga, ir tikisi, kad ši informacija pravers ateityje.
  Manau, kad išvyka į KTU ir ASU universitetus gimnazistams buvo naudinga ypač dėl to, kad paskaitos skaitytos nestandartine forma, tad yra nenuobodžios. Žinios, įgytos kelionėje, pravers kiekvieno gyvenime.
  Dėkoju gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę žinių įgyti netradicinėje aplinkoje.

  Raminta Bubliauskaitė,
  III gimnazijos klasės mokinė

  Komentarų nėra