Jau saulelė vėl…

Siųsti Versija spausdinimui

Kiekvienam daryti gera
Savo darbu ir žodžiu,
Visad elgtis taip, kaip dera,
Ir teisingas būt geidžiu.
Nekerštauti niekada,
Gyvo padaro gailėti,
Dievą, žmones jo mylėti –
Mano priedermė šventa.

Tokius moralinius priesakus vienoje bažnytinėje knygoje buvo užrašęs Kristijonas Donelaitis. Kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius siūlė: „Atsigręžkime į Donelaitį. Jis – mūsų stiprybė ir pasididžiavimas. Jo poema „Metai“ lietuvius išvedė į brandžių tautų visavertį gyvenimą.“ Tai – pagrindinis ir svarbiausias Donelaičio kūrinys, žymiausias, iki šiol nepralenktas lietuvių literatūros šedevras.
„Jau saulelė vėl..“ – tokiu pavadinimu vyko renginys Kalnujuose. Per jį paminėjome evangelikų liuteronų kunigo, lietuvių grožinės literatūros pradininko K.Donelaičio 240-ąsias mirties metines. Renginį organizavo Kalnujų biblioteka ir RRKC Kalnujuose. K.Donelaičio indėlis labai svarbus lietuvių tautos istorijoje, nes kūrinys „Metai“ padėjo pagrindus grožinei lietuvių literatūrai. Šis kūrinys yra išverstas į keturiolika pasaulio kalbų. UNESCO jį įtraukė į Europos literatūros biblioteką.
Raseinių meno mokyklos mokiniai ir mokytojos Jūratė Daugėlienė, Jolanta Turčinskienė ir Zita Žemaitienė renginiui paruošė koncertą, jo kūriniai labai atitiko skaitomų „Metų“ ištraukų nuotaiką, metų laikų kaitą. Nuotaikingai, romantiškai visus nuteikė akordeonininkų (vadovė Z.Žemaitienė), styginio ansamblio (vadovė J.Turčinskienė) atliekama muzika, solistės (vadovė J.Daugėlienė) daina. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukas skaitė Gabrielė, Monika, Vladislovas. Daiva ir Laimutė trumpai supažindino visus su Donelaičio gyvenimu, kūryba, atminimo įamžinimu.
Spręsti apie žmogaus gyvenimo prasmę neįmanoma iš jo trukmės, svarbu, kokį pėdsaką jis palieka po savęs. K.Donelaičio pėdsakas driekiasi dar toli į ateitį.
Daiva Myniotienė

Komentarų nėra