Raseiniškius išjudino jaunimas

Siųsti Versija spausdinimui

Žiedūnė JUŠKYTĖ

Penktadienį vyko projekto „Jaunatis Raseinių miesto Maironio parke“ pirmasis vakaras. Raseiniškius išjudino dvi jaunimo grupės iš Vilniaus. Vakaro pabaigoje dėmesio sulaukė raseiniškio Arinto Lipnicko kūryba.

Prieš vakaro pasirodymus Raseinių r. kultūros centro galerijoje atidaryta Kauno dailės gimnazijos abiturientų grafikos darbų paroda. „Tai dar vienas jaunų žmonių žvilgsnis į pasaulį, išreikštas grafikos atspaudais, jausmai ir emocijos, išraižyti ant metalo plokštės ar linoleumo ir įspausti popieriaus lakštuose“, – naujienų portale manoraseiniai.lt rašo Raseinių r. kultūros centro meno vadovas Arūnas Kazlauskas.

Pradėti trukdė lietus
20 valandą svečių grupė iš Vilniaus „Such’a'Trip“ buvo pasiruošusi koncertuoti, tačiau netikėtai užklupęs lietus jų pasirodymą nukėlė daugiau negu pusvalandžiui. Laukti buvo verta. Nors grupės nariai labai jauni, tačiau jų atlikimas buvo tikrai profesionalus. Žavėjo ne tik grupės narių instrumentų
valdymas, bet ir vokalistės balsas bei artistų šiltas bendravimas su publika, raginimas judėti, bendrauti. Įpusėjus jų pasirodymui, žiūrovai prisitraukė suolus arčiau atlikėjų ir toliau mėgavosi muzika. Vėsokas oras, tamsa, kurią šiek tiek sušvelnino prožektoriai, mažas atstumas tarp „Such’a'Trip“ ir žiūrovų sukūrė itin jaukią atmosferą.

Vėliau grupę „Such’a'Trip“ pakeitė kylančios žvaigždutės, Vilniuje ir visoje Lietuvoje žinoma vaikinų trio grupė „Sheep Got Waxed“. „Muzika, kuri dar niekada, niekada neskambėjo Raseiniuose nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos – tikras, kokybiškas avangardinis džiazas, nors patys atlikėjai savo muzikos taip nevadina“, – rašo A. Kazlauskas. „Sheep Got Waxed“ negroja popmuzikos, todėl jų klausytojų auditorija nedidelė. Kartais ausį rėžiantys akordai, susipynę su būgnų, gitaros, saksofono bei elektroninės muzikos garsais, sukuria geros, kokybiškos, sunkiai sukuriamos muzikos įspūdį. Raseiniškių būrys skambant šiai muzikai nemažėjo.

Kūrėjas iš Raseinių
Jaunas elektroninės muzikos kūrėjas raseiniškis A. Lipnickas ryžosi kraštiečiams pateikti savo produktų. Susirinkusieji klausėsi kelių Arinto elektroninės muzikos kompozicijų, buvo pristatytas vaizdo klipas, nufilmuotas specialiai vienam iš vaikino kūrinių. Raseiniškiai kantriai ir su susidomėjimu klausėsi elektroninės muzikos, vėliau liejosi pagyrimo žodžiai.

Paklausyti Arinto kūrinių galima apsilankius soundcloud.com puslapyje. Raseiniškio slapyvardis – The Hallman. Vaikino slapyvardį suvedę į YouTube.com paiešką, surasite ir vaizdo klipą, kuris buvo pristatytas Maironio parke.

Apie projektą
„Menas, kūryba taip pat yra tam tikra dvasios šviesos išraiška, taigi mūsų projektas turi ir kitą pavadinimą – „Jauno meno ciklas“. Toks yra šio renginių ciklo tikslas – pristatyti gerbiamai Raseinių publikai jaunuosius atlikėjus, menininkus, įvairius meno žanrus – nuo dailės iki elektroninės muzikos. Tai bus ne tik jau žinomi Lietuvoje atlikėjai, tačiau ir menininkai, gal dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius savo kūrybiniame kelyje. Vienintelis mūsų pasirinkimo kriterijus – laisva, kūrybinga, nesupančiota jokių stereotipų asmenybė. Pasirodymai vyks miesto Maironio parke, neformalioje ir jaukioje erdvėje su natūralia scenografija, kur įmanomas betarpiškas atlikėjų kontaktas su publika ir išnyksta skiriamoji riba tarp scenos bei klusnių žiūrovų, prikaustytų savo minkštose kėdėse, – apie projektą portale manoraseiniai.lt rašo A. Kazlauskas. – Tai tik pradžia,
ateityje laukia daugiau projekto „Jaunatis Raseinių miesto Maironio parke“ renginių, apie kuriuos informuosime vėliau.“

Gėda pelėda
Keista, kai Raseinių jaunimas skundžiasi dėl mažo užimtumo, dėl pramogų, renginių, skirtų jaunimui, trūkumo. Jei Raseiniuose iš tikrųjų nebūtų ką veikti, o renginių jaunimas trokštų, kaip žuvis vandens, penktadienį į Maironio parką turėjo susirinkti daugiau jaunų galvų.

Po atviru dangumi surengtas koncertas susilaukė itin mažo dėmesio. Kodėl? Mažai reklamos? Na, už rankos paėmęs niekas neatves. Blogas oras? Nors renginys dėl lietaus gerokai vėlavo, kantriausieji sulaukė ne tik pasirodymų pradžios, bet ir paskutinio vakaro akordo – gal ir šiek tiek sušalo,
bet nuo lietaus neištirpo. Nepa-tiko siūlomi pasirodymai? Na, kiekvieną savaitę žvagulių niekas neužsakys. Praėjusį penktadienį Raseinių miesto parke pasirodžiusios grupės žymiai vertesnės dėmesio negu bet kuri Lietuvos popscenos grupė.

Raseinių kultūros centras vasarą žada daugiau renginių jaunimui. Renginiai skirti jaunimui, tačiau puikiai tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms!

V. Judicko nuotraukos

1 Komentaras

  1. Rasa

    2014 - 07 -04 09:17

    Autorė lygina dvi skirtingas muzikines kultūras. Ir tik parodo, kad trūksta tolerancijos įvairiems stiliams. Kas nusprendė, kad vienokia ar kitokia muzika geresnė- plėskite akiratį, jei pop kultūroje tematote žvagulius, bunkes ir etc. Kad ir Lipnicko kūryba- kas nesėdite kūrybos procese- net neįsivaizduojate, jog tokius gabalus galima kaip du kart du klijuoti, tik turėkite spec. programas ir šiek tiek noro. Nekalbu apie gyvas grupes- jos tikrai šaunios ir judės pirmyn. Mažai susirinko dėl netikslingo organizavimo, informacijos sklaidos. Ne viskas auksas, kas auksu žiba ( jau vien vaizdo klipo lygis). Žinant kas padėjo jaunam kūrėjui, turėtų būti mažumėle susigėdęs. Gaila patarimų? Ar toks pačio profesionalumo lygis?Bet kaip sakoma: turint kiaulės akis galima elengvai prasisukti.