2020 vasario
28
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Jaunieji kūrėjai – aštuonratės važiuoklės muziejuje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos organizuojamas tradiciniu tapęs kasmetinis jaunųjų Raseinių krašto literatūros kūrėjų susitikimas šiemet vyko Nemakščių aštuonratės važiuoklės muziejuje. Už tai, kad buvome ne tik svetingai priimti po muziejaus pastoge, bet ir pavėžinti aštuonračiu po Nemakščius, supažindinti su muziejaus ekspozicijomis, pavaišinti ant specialios krosnies keptais blynais, esame be galo dėkingi muziejaus savininkams Leonui ir Aldonai Tamulevičiams – išskirtiniams Raseinių krašto  kultūros ir istorijos puoselėtojams.
  Čia susirinko tie, kuriems kūryba yra saviraiška ir bendravimo forma. Tradiciškai renginio pradžioje nuskambėjo M.Martinaičio eilės apie atminties išsaugojimą ir rašyto žodžio galią, kurią jaučia kiekvienas kūrėjas. Renginys ir skiriamas šio poeto, rašytojo, ilgamečio Vilniaus universiteto jaunųjų literatų būrelio vadovo atminimui. Jaunųjų kūrėjų eilėse ir prozos kūriniuose, kaip ir kasmet, nuskambėjo pačios įvairiausios nuotaikos – santykių kokybės, žmogiškosios šilumos ir tikrumo siekimas, skausmas dėl įvairiausios rūšies neteisybės, akimirkos grožio pajautimas ir kt. Popietei iškilmingumo ir šventiškumo suteikė klasikinės muzikos, kurią atliko sesės V. ir L.Germanavičiūtės, garsai.
  Su kuriančiu jaunimu atsisveikinome prasmingu Tėvo Stanislovo palinkėjimu – „…kad rastum kur priglusti ir atsikvėpti prieš naują kelionę…“ ir tikimės susitikti kitąmet, kad pamatytume, pajustume, išgirstume vieni kitus.

  Asta Kriščiokaitienė,
  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios
  bibliotekos vyr. bibliotekininkė

  Komentarų nėra