Jaunosios kūrėjos apdovanotos Seime

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Dailės mokytojų asociacija (DMA) organizavo Laisvės gynėjų dienai skirtą nacionalinį mokinių piešinių konkursą „Mes užaugome laisvi“. Tai meninio ir kultūrinio ugdymo projekto „Mus moko patirtis ir praeitis“ dalis – kryptingai puoselėjamas renginys, tęsiantis 2017 m. ir
2018 m. organizuotų konkursų „Mes užaugome laisvi“ tradicijas. Taip skirtingo amžiaus mokiniai yra nuolat skatinami suvokti laisvės vertę, pažinti ir pasirinkta menine raiška atspindėti praeities ir dabarties sąsajas, ieškoti apgintos laisvės įprasminimo kuriant tapybines, grafines, mišrios technikos kompozicijas.
Konkurso rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems savo kūrinius komisijai vertinti pateikusiems mokiniams ir jų mokytojams. Iš beveik pusės tūkstančio atsiųstų kūrinių matyti, kad konkurso dalyvius laisvės tema sudomino, buvo jiems svarbi. Džiugina pristatytų darbų įvairovė ir atsiųstų darbų meniškumas visose trijose – 7–10 metų, 11–14 metų ir 15–18 metų – mokinių amžiaus grupėse. Šįkart išskirtines mokinių darbų kolekcijas pristatė mokytojai iš Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos, Šilalės meno mokyklos, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų  mokyklos, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos, Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos, Skuodo meno mokyklos Ylakių skyriaus, Alytaus dailės mokyklos, VšĮ Pranciškonų gimnazijos, Tauragės „Aušros“ progimnazijos, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dizaino studijos „Kukutis“ ir kt.
Konkurso dalyviai savitai interpretavo laisvės temą, daug dėmesio skirdami istorinėms detalėms ir tautinei atributikai. Tradiciškai jauniausieji dažniausiai kūrybinių idėjų sėmėsi artimiausioje aplinkoje, gyvenimo laisvoje šalyje simboliuose ar įsivaizduojamose praeities kovų scenose. Vyresnieji ieškojo originalių laisvės idėją atliepiančių kompozicijų, atskleisdami pasirinktų meninių priemonių techninius niuansus. Vyriausieji daugiau interpretavo laisvės temą pasitelkdami simbolinius praeities ir dabarties vaizdus, akcentuodami tikroviškas detales.
Džiugu, kad net dvi Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunosios kūrėjos pateko į laureatų penketukus savo amžiaus grupėse. Tai dešimtmetė Austėja Pociūtė (piešinys „Laisvės skrydis“, 7–10 metų amžiaus grupė) ir vienuolikmetė Estera Germanavičiūtė (piešinys  „Čia – mūsų namai“, 11–14 metų amžiaus grupė). Jų darbai eksponuojami Lietuvos Respublikos Seime, kur per parodos atidarymą mergaitėms buvo įteikti diplomai ir rėmėjų dovanos.
Sveikiname respublikinio konkurso „Mes užaugome laisvi“ laureates ir linkime toliau skinti laurus piešinių konkursuose.
Dalia Rapalytė,
Raseinių rajono kultūros centro
dailės studijos vadovė

Komentarų nėra