Jaunųjų pianisčių sėkmės akimirka

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 19 dieną Elektrėnų meno mokykloje vyko XIX respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas „Skambinu su draugu“, kurį organizavo Elektrėnų meno mokyklos Fortepijono skyriaus organizacinė mokytojų grupė. Jaunieji pianistai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų, iš dvidešimt vienos meno ir muzikos mokyklų.
Konkurso fortepijoninių ansamblių dalyviai turėjo atlikti laisvai pasirinktus du skirtingo charakterio kūrinius. Juos vertino konkurso žiuri: komisijos pirmininkė mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė (Kauno I muzikos mokykla) ir mokytojos metodininkės Rūta Banevičienė (Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla) bei Daiva Pilkienė (Kaišiadorių meno mokykla).
Šiais metais fortepijoniniai ansambliai nustebino išaugusiu mokinių meistriškumu bei profesionalumu: spalvingu atlikimu, ryškiomis, originaliomis improvizacijomis (netgi gretinant grojimą su dainavimu). Konkurso perklausų koncertuose skambėjo užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai.
Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriui atstovavo vienas fortepijoninis ansamblis. D kategorijos koncertinėje perklausoje puikiai pasirodė jaunosios pianistės penktokė Evelina Dubauskaitė ir šiame renginyje debiutavusi antrokė Aira Klangauskaitė (mokyt. Džiuljeta Banienė). Jos atliko du kūrinius: nuotaikingą Bill Readdy pjesę „Syncopated squirrel“ („Voveraitės šokis“) ir Hideo Mizokami „The Hawk – Chase Comedy“. Už puikų pasirodymą ariogališkių duetui Evelinai ir Airai buvo įteikti laureato diplomai ir taurės.
Savo vaikų sėkme gali nuoširdžiai džiaugtis ir didžiuotis jų tėvai. Nuoširdžiai dėkojame Evelinos tėveliui Eugenijui Dubauskui už betarpišką pagalbą kelionėje į Elektrėnus.
Džiuljeta Banienė,
Raseinių meno mokyklos
Ariogalos skyriaus mokytoja

Komentarų nėra