Jonas Brigys – geriausias 2016 metų rajono bibliotekininkas

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 24–30 dienomis visose bibliotekose buvo minima 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, o jos šūkis – „#tuesibiblioteka“. Per šalį nuvilnijusi renginių banga neaplenkė ir Raseinių krašto. Visą savaitę Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vyko daug ir įvairių renginių. Vienas iš tokių renginių, kasmet organizuojamas per Bibliotekų savaitę, – „Metų geriausio rajono bibliotekininko“ apdovanojimo šventė, vykusi balandžio 26 dieną. Šis konkursas organizuojamas atsižvelgiant į daugiametę Lietuvos bibliotekininkų draugijos tradiciją organizuojant Nacionalinę bibliotekų savaitę pagerbti geriausius bibliotekininkus. Taip siekiama skatinti geriausiai dirbančius bibliotekininkus, formuoti patrauklų profesijos įvaizdį, viešinti bibliotekas, jų veiklą, gyventojams teikiamas paslaugas ir naujoves. Konkursui pateikta 11 anketų-pasiūlymų 7 nominantams. Geriausio 2016 m. rajono bibliotekininko vardas suteiktas Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkui Jonui Brigiui už Raseinių rajono kultūrinio ir istorinio paveldo sisteminimą ir sklaidą, aktyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.
Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Savivaldybės mero patarėjas Algimantas Mielinis, Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Burinskytė, Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Kęstutis Užemeckas.
Per šventę taip pat pristatytas dar vienas konkursas, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei. Tai bibliotekininkų fotografijų konkursas „Skaitau aš – skaityk ir tu“. Jame galėjo dalyvauti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojai. Paskelbti 1–3 vietų laimėtojai bei nominantai, visiems dalyvavusiems įteiktos padėkos ir prisiminimo dovanėlės.
Šventinį renginį papuošė ir savo dainomis nuo kasdienybės pakylėjo Paliepių moterų duetas –
Vaida Aputytė ir Rita Urbonienė, akomponavo koncertmeisteris Valdas Paulauskas. Esame jiems be galo dėkingi. Renginį vainikavo įneštas didžiulis „Metų geriausio bibliotekininko“ tortas, kurio užteko visiems šventės dalyviams.
Garsus prancūzų rašytojas A. Morua yra pasakęs: „Bibliotekininko profesija – ne tik išmanymas ir karštas susižavėjimas savo specialybe, tai pasiryžimas kiekvieną valandėlę ateiti į pagalbą tiems, kurie trokšta žinių“. „Metų geriausio rajono bibliotekininko“ šventė – puiki proga pagerbti nusipelniusius šios profesijos atstovus ir dar kartą parodyti visuomenei, kad šiandieninė biblioteka –
tai vieta, kurioje gera, šilta, jauku, informatyvu, profesionalu, modernu, vyrauja knygų ir aukštųjų technologijų dermė, o lankytojus pasitinkantis bibliotekininkas – novatoriškas, visą gyvenimą besimokantis profesionalas, gebantis patenkinti kiekvieno lankytojo poreikius ir sumaniai atstovaujantis savo institucijai.
Virginija Miežinienė,
vyr. metodininkė

Komentarų nėra