2019 rugsėjo
22
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Jubiliejinė Meno mokyklos šventė

  Siųsti Versija spausdinimui

  Nuo to laiko, kai buvo įkurta Raseinių meno mokykla, praėjo jau 60 metų. Prabėgusios akimirkos – tai mūsų laiko atspindys – tarsi esančio dabar, tačiau jau tampančio praeitimi, veiklos, kuri perduodama iš kartos į kartą.
  Gegužės 31 diena buvo itin šventiška, pakili ir jaudinanti, kupina jaunystės klegesio, šurmulio ir muzikos. Jubiliejinę 60 metų šventę pradėjome Žemaičio aikštėje, šokėjų ir pučiamųjų orkestro pasirodymu, mokyklos direktorės Albinos Damašauskienės pasveikinimu, mokyklos tarybos pirmininkės Daivos Lipčienės kalba, vaikų skanduote ir spalvotų balionų, paleistų į dangų, skrydžiu. Smagiai ir pakiliai nusiteikę su šventinėmis vėliavėlėmis iš aikštės žygiavome į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje turėjo prasidėti jubiliejinis koncertas „Mokykla – tarsi paukštis“ (režisierė Ilma Garšvienė).
  „Mūsų mokykla (meno) yra sukurta mūsų vaikams. Jie yra pagrindinis mokyklos gyvenimo variklis, mūsų džiaugsmas, meilė ir rūpestis. Mokyklos bendruomenė yra laiminga, kai laimingi ir gerai jaučiasi mokykloje vaikai. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mokykloje niekada netrūko mokinių, moko stipri mokytojų komanda, vyksta aktyvi kultūrinė meninė veikla. Mokykla nuolat auga ir stiprėja, mokiniai savo pasiekimais garsina Raseinių kraštą šalies ir tarptautinio kultūrinio gyvenimo erdvėse. Meno mokykla – tarsi plačius sparnus išskleidęs skrendantis paukštis, o visi mes – tarsi to paukščio lizdo vaikai. Tas paukščio lizdas stebuklingas, jame gimsta muzikos, teatro, šokio, dailės kūriniai. Meno mokyklą visus tuos 60 metų kūrė mokyklos vadovai, mokytojai, mokinių tėveliai, visa mokyklos bendruomenė, rūpestingai globojo steigėja Raseinių savivaldybė, visuomenės veikėjai. Per  60 metų mokykla įgijo daug įvairių patirčių, įveikė iškilusius sunkumus, džiaugėsi mokinių ir mokytojų laimėjimais, svariais darbais. Sveikinu visus su prasmingu 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi. Gražios šventės visiems“, – kalbėjo mokyklos direktorė A.Damašauskienė ir perskaitė Vytauto Mačernio eilėraštį „Paukščiai“.
  Gausiai susirinkusius šventės dalyvius muzikiniais kūriniais, atliekamais įvairiais muzikos instrumentais, dainomis, sveikino mokyklos mokiniai ir mokytojai: buvę mokyklos mokiniai Ieva Goleckytė-Jarašė – Kauno muzikinio teatro solistė, Aretas Baranauskas, Tomas Matkus ir Linas Klebauskas – Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ atlikėjai, projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė. Netrūko šventėje ir malonių staigmenų, teatralai („Svajoklis“) paruošė įspūdingą regalijų įnešimo ir įteikimo ceremoniją. O kiek gerų emocijų suteikė mokytojų atlikta daina ir sveikinimas mokyklos direktorei A.Damašauskienei, mokyklos bendruomenei. Gera nuotaika ir šypsenos puošė susirinkusiųjų veidus.
  Į mokyklos jubiliejinę šventę atvyko Seimo narė Vida Ačienė ir jos padėjėja, Savivaldybės tarybos narė Jūratė Garliauskienė, administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus specialistai Danutė Vizbarienė, Jonas Tamošaitis, Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė, Kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė ir pavaduotojas Justas Dargevičius, Krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos direktorė Danutė Janukienė ir kiti. Visi nuoširdžiai sveikino su prasmingu 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi ir linkėjo mokyklai brandinti kitas sukaktis ir jubiliejus, paruošti kuo daugiau gabių mokinių. Šiltų žodžių negailėjo ir tėvelių vardu sveikino Darius Bagdonas, mokinių vardu – Austėja Kuzmarskytė.
  Jubiliejinė šventė baigėsi. Atmintyje liko gražios ir prasmingos akimirkos. Labai dėkojame Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dekanui Vytautui Paukščiui už bendradarbiavimą, galimybę jubiliejinį koncertą rengti bažnyčioje. Dėkojame Edgarui Juškai ir Saulei Rukaitei už jubiliejinio koncerto vedimą, rėmėjams UAB „Dero“ ir UAB „Raseinių statyba“, informaciniams rėmėjams: laikraščiams „Alio, Raseiniai“, „Naujas rytas“, portalams www.manoraseiniai.lt, raseiniai.lt, kraštietis.lt. ir visai mokyklos bendruomenei už pagalbą rengiant mokyklos jubiliejų.

  Dalia Margevičienė,
  Raseinių meno mokyklos bibliotekininkė

  Komentarų nėra