2019 sausio
22
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Jurginių botagėlis sveikins bundančią žemę ir kapelą „Dubysa“ jubiliejaus proga

  Siųsti Versija spausdinimui

  „Nereikia, ne, pavasarių skaičiuoti…“ – dainuojama svajingoje, jautrioje, pagal mūsų kraštietės poetės Bronės Vaitkutės eiles Gintauto Grigalio sukurtoje dainoje „Gervės“. O gervės ėmė ir savo pavasariniais grįžimo klyksmais suskaičiavo, kad mūsų krašto kultūrinio gyvenimo perlui – Raseinių rajono kultūros centro kaimiškos muzikos kapelai „Dubysa“ – 50 metų.
  Ruošdamiesi pažymėti jubiliejinius kapelos „Dubysa“ metus, balandžio 21 d. 15 val. nuoširdžiai kviečiame visus buvusius kapelos muzikantus, dainininkus dalyvauti kapelos 50 veiklos metų jubiliejiniame vakare Šiluvos kultūros centre.
  Jubiliejus garbingas, tad ir švęsti, pasak kolektyvo vadovo maestro G.Grigalio, planuojama visus metus. Jubiliejui pažymėti skirtas renginių ciklas, dar pernai prasidėjęs koncertais, susitikimų vakarais Ariogaloje, Kalnujuose. Koncertiniai susitikimų vakarai įvairiose mūsų rajono bažnyčiose, kultūros centruose suplanuoti iki kitų metų sausio mėnesio, kviečiame įdėmiai sekti informaciją ir ateiti susitikti.
  Per ilgą, net pusės amžiaus kapelos veiklos istoriją kolektyvo gyvenime aktyviai dalyvavo muzikantų, dainininkų kone iš kiekvienos rajono seniūnijos, tad „Dubysa“ – visos Raseinių žemės žmonių pasididžiavimas. Kapela susikūrė 1968 m. Nuo pat įsikūrimo pradžios jai vadovauja Raseinių miesto garbės pilietis maestro G.Grigalis. „Dubysa“ nuo 1970 m. groja beveik visose Lietuvos Dainų šventėse, yra šešių respublikinių konkursų, sąjunginės meno saviveiklos apžiūros (1985 m.) laureatė, Lietuvos radijo ir televizijos laidų, žymiausių Lietuvos bei rajono renginių ir švenčių dalyvė, vokalinių ansamblių, šokių kolektyvų, „Sidabrinių balsų“, „Dainų dainelės“ ir chorų akompaniatorė, geriausio Lietuvoje kaimo kapelos kolektyvo „Aukso paukštė“ laimėtoja (2001 m.). Daugelį kartų ji garsino Lietuvos liaudišką muziką išvykose, koncertuose, festivaliuose kitose šalyse: Vokietijoje, Vengrijoje, Moldavijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Estijoje, Švedijoje, Lenkijoje. Už aktyvią veiklą Lietuvos kultūriniame gyvenime yra apdovanota daugybe pagyrimų ir garbės raštų. Kapelos vad. G.Grigalis instrumentuoja, aranžuoja kūrinius įvairiems muzikiniams kolektyvams, yra išleidęs kelis leidinius kapeloms.
  Kapela „Dubysa“ pasipildė naujais energingais, gabiais nariais. Savo pasirodymais ji visuomet įsuka, įtraukia žiūrovus taip, kad šie nenoriai paleidžia iš scenos. Žiūrovai dainuoja kartu žinomas dainas, paraginti Raseinių Magdelės sukasi valso sūkuryje ar nuklysta į prisiminimus klausydami svajingų vokalinių ar instrumentinių kūrinių.
  Liaudies muzikos atlikėjai ne tik aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, bet yra ir įvairių švenčių organizatoriai bei iniciatoriai. Ar žinojote, kad Jurginių šventės gimtinė yra Raseiniai? Kapelos vadovas G.Grigalis pasakojo, kad prieš dvidešimt aštuonerius metus maestro Jurgis Gaižauskas kartu su kitais Žemaitijos krašto kapelų vadovais įsteigė Jurginių šventę, kuri kiekvienais metais balandžio mėnesį vyksta vis kitame rajone. Bet pati pradžia buvo čia, Raseiniuose. Ši šventė skirta kaimo kapelų Lietuvoje atgijimo pradininko J.Gaižausko ir jo žmonos Zoselės garbei. Šventėje geriausiai pasirodžiusi kapela laimi pereinamąjį prizą – Jurginių botagėlį ir teisę kitais metais savo rajone organizuoti žiūrovų pamėgtą renginį. Taip ir keliauja nenuilstantis Jurginių botagėlis po visą Žemaitiją. Raseiniškiai 2017 m. parsivežė šį simbolinį botagėlį iš Kuršėnų ir Jurginių šventė, žadinanti ne tik žemę, bet ir kviečianti visus liaudiškos muzikos mylėtojus į respublikinę liaudiškos muzikos kapelų šventę kartu su „Dubysos“ 50-uoju jubiliejumi, vyks Šiluvoje balandžio 21 d.
  Gerą nuotaiką žiūrovams dovanos Girkalnio kaimiškos muzikos kapela „Gojus“ (vad. Sigita ir Antanas Vaitiekūnai), Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vad. Gerimantas Rukas), Baisogalos kultūros centro liaudies kapela „Žvangulis“ (vad. Vilimas Malinauskas), Tauragės rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Jūra“ (vad. Saulius Bernotas), Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilaniai“ (vad. Antanas Mikalauskas), Punsko lietuvių kultūros namų kapela „Klumpė“ (vad. Antanas Maziliauskas), Kelmės rajono kultūros centro kapela „Kelmynė“ (vad. Gerimantas Rukas) ir Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kuršininkai“ (vadovė Dana Tregub).
  Laukiame Jūsų dviguboje šventėje balandžio 21 d. 15 val. Šiluvoje, kur skambant Žemaitijos kapelų dainoms ir melodijoms žadinsime žemę bei džiaugsimės kapelos „Dubysa“ 50-mečio jubiliejumi. Ateikite dainomis pripildyti širdis pavasario džiugesio.
  Sandra Maslauskienė

  Komentarų nėra