Ką atskleis auditas Kultūros centre?

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Balandžio 26 dieną Savivaldybės taryba nusprendė pavesti Kontrolės ir audito tarnybai iki š. m. birželio 1 d. atlikti Raseinių rajono kultūros centro ribotos apimties finansinį auditą. Kyla klausimas – kodėl auditas paskirtas dabar? Kam taip skubėti? Juk tik prieš metus Kultūros centrui jis buvo atliktas ir direktoriui Alfredui Braukliui 2010 m. balandžio mėn. skirta nuobauda – papeikimas.

Merui kilo įtarimų

Savivaldybės sprendimas dėl audito atlikimo parengtas atsižvelgiant į mero Remigijaus Ačo teikimą. Paskelbus šį klausimą taryboje, opozicijos atstovai prispiriamai ėmė klausinėti Savivaldybės vadovo, kodėl taip skubama, ar jau yra praėjęs pakankamas laikas nuo buvusio audito, ar nėra šis klausimas susietas su galima įstaigos vadovų kaita. R. Ačas į tai atsakė, jog yra gavęs informacijos, kad ir toliau kultūros centro veikla vykdoma neūkiškai, yra pažeidimų ir todėl jis privalo į tai reaguoti. Pasak mero, geriau visa tai pasitikrinti, o
ne vadovautis gandais. „Mes kalbame apie auditą, o ne apie vadovų kaitą“, – sakė R. Ačas.„Alio, Raseinių“ žurnalistas pasidomėjo, ką vis dėlto ketinama patikrinti. Pasirodo, kad vienas iš labiausiai valdžios akis badančių neūkiškumo pavyzdžių gali būti degalų sunaudojimas. Vien tik per pirmą šių metų ketvirtį neskaitlingam Kultūros centro transportui
(du lengvieji automobiliai ir mikroautobusas – iš jų dažniausiai rieda vienas) išleista 3,5 tūkst. litų. 2010 metais transporto išlaidos siekė net 26,9 tūkst. litų.

Žmonės bijo

Kultūros centro darbuotojai bijo šiomis temomis kalbėti ir tik patikinti, kad pavardės bus neskelbiamos, ryžtasi šį tą pasakyti. Pasirodo, ne kartą Kultūros centro administracijoje žmonėms buvo duodami pasirašyti įvairūs aktai, prieš tai su jais nesupažindinus, Kultūros centro garso aparatūra buvo naudojama politinės partijos reklamai (manoma, kad nemokamai), prašant tarnybinio transporto, būdavo pareiškiama, kad nėra pinigų, tačiau, darbuotojų nuomone, įstaigos vadovas tarnybinį au-tomobilį naudodavo savo reikmėms ir panašiai. Žmonėms buvo ypač skaudu, kai teko išeiti neapmokamų atostogų, tačiau Kultūros centro direktorius tokio pavyzdžio neparodė. Panašių faktų išsakyta ir daugiau, bet darbuotojų prašymu jų neskelbiame, kadangi pagal pačius faktus galima nustatyti asmenis.

Nepatogūs klausimai direktoriui

„Alio, Raseiniams“ pasibeldus į Kultūros centro direktoriaus A. Brauklio kabinetą, šis pareiškė, kad nieko nekomentuosiąs, kol nepasibaigs auditas, tačiau į keletą klausimų vis dėlto atsakė.
-     Ar tiesa, kad naudojate tarnybinį automobilį asmeniniams reikalams?
-     Galėčiau drąsiai atsakyti, bet aš norėčiau konkrečiai išgirsti – kur? Kada? Kokioje vietoje? Ne plepalų lygyje.
- Ar per rinkiminę kampaniją Kultūros centro įgarsinimas buvo neatlygintinai naudotas partijų reklamai?
-     Ne.
-     Ar pernai, kai Kultūros centro darbuotojai ėjo neapmokamų atostogų, jūs ėjote?
-    Aš neišėjau, nes manęs neišleido.

Lemia politiniai vėjai

Pasak Savivaldybės kontrolierės pavaduotojos Eugenijos Petravičienės, pernai atliktas auditas Kultūros centre išryškino rimtus pažeidimus – administracija neracionaliai valdė turtą ir ją buvo galima apkaltinti švaistant lėšas. Tačiau išsamios kontrolierių išvados buvo nepakankamai reikšmingos politikų valiai. Taigi,  politinė situacija arba, paprastai šnekant, „savivaldžioje“ lėmė, kad direktorius išsaugojo postą, atsipirkęs papeikimu.
Kaip bus šį kartą, sunku pasakyti, nes pastaruoju metu stambių finansinių operacijų Kultūros centras nevykdė. Gali būti, kad ir rimtų pažeidimų dabar nebus surasta. Tačiau jau nebe „savi valdžioje“, todėl gali užtekti ir mažesnio preteksto. Kaip ten bebūtų – politinė konjunktūra diktuoja Savivaldybės įstaigoms taisykles.

3 Komentarai

 1. Hm

  2011 - 05 -10 15:01

  Braulys – agronomas, nei žodžio nemoka pasakyti, nei įvaizdžio turi. Galėtų vadovauti kokiai žemės ūkio bendrovei, bet ne didžiausiam rajono kultūros centrui. Arba tegul eina ūkvedžiu į savivaldybę, ten mokės nusukti nuo politikų šį tą:)

 2. stebetojas

  2011 - 05 -21 22:07

  pazystu sy veikeja,gan neprastai.uz pinigeli parduos bet ka.apie kulturos perspektyvas prie jo-nera sansu prognuozuoti.jo sekantis zingsnis ilysti i pakso partija,kad pasiliktu siltoj vietoj.ziurejau sendien 55 metu choro jubilieju ir sio veikejo kalba viska eilini karta sugadino.zmogus nesugeba pasirasyt tai,ka noretu pasakyti.zodziu gramatikas….

 3. stebetojas

  2011 - 05 -21 22:32

  ka tik isgiradau is tam tikru saltiniu,kad sis veikejas po dar vieno audito,paliktas iki ruidens.spreskit patys……