2019 sausio
22
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Kai atgyja Hanso Kristiano Anderseno pasakos

  Siųsti Versija spausdinimui

  Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama pasaulyje nuo 1967 metų. Kartu minimas ir garsaus danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis. Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre kasmet vyksta renginys, skirtas šioms datoms paminėti, jį organizuoja lietuvių kalbos mokytoja Irma Rupeikienė.
  Kasmet vis kitas Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) skyrius rašo kreipimąsi ir kuria plakatus Vaikų knygos dienai paminėti. Šiemet ši garbė atiteko latviams.
  Mūsų mokykloje iš anksto buvo sukurtas stendas, kuriame galėjome pastudijuoti latvių rašytojos kreipimąsi į skaitytojus ir dailininko kurtą plakatą, taip pat sužinoti įdomių faktų apie H.K.Anderseno gyvenimą, prisiminti jo pasakas, o renginio dieną ir atiduoti širdelę gražiausiai pasakai. Savaitės pradžioje mokiniai išsitraukė po vieną H.K.Anderseno pasaką, ją turėjo pristatyti penktadienį. Vaikai išties nustebino išradingumu ir originalumu. Pradinių klasių mokinukai iliustravo pasakas „Coliukė“ ir „Undinėlė“, trumpai jas papasakojo. 5 klasės mokiniai inscenizavo namų vaizdelį, kai būdavo vakarais vaikams sekamos pasakos, ir pasekė gražiąją „Lakštingalą“. Šeštokai pateikė dvi pasakos „Naujieji karaliaus drabužiai“ versijas: tikrąją, kur karalius liko nuogas, ir kitą, kuri galėjo būti, jei karalius nebūtų pabūgęs prisipažinti, jog nemato drabužių. 7 klasės mokiniai pateikė išsamias pasakos „Piemenėlė ir kaminkrėtys“ veikėjų charakteristikas ir tarp savų rado ne vieną kaminkrėtį ar net piktąjį kiną. 8 klasės mokiniai sueiliavo pasaką Sniego karalienė“ ir ją perskaitė klausytojams. Devintokai perkėlė pasakos „Mergaitė su degtukais“ veiksmą į šias dienas. Gaila, kad nelaimingos pabaigos išvengti nepavyko. O dešimtokams atiteko viena ilgiausių pasakų – „Laukinės gulbės“. Jų inscenizuota pasaka baigėsi laiminga karaliaus ir Elzytės vestuvių palyda, tuo visus pradžiugindama.
  Mokinių pristatymai buvo parengti iš visos širdies, pasirūpinta kaukėmis, apranga, sceninėmis detalėmis. Vienos pasakos stebino, kitos prajuokino – visi kartu sukūrėme išties puikią puotą H.K.Anderseno gimtadienio proga.
  Mokytoja I.Rupeikienė pranešė, kad vienos širdelės persvara gražiausia pasaka buvo išrinkta „Undinėlė“. Visoms klasėms buvo įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės.

  Irma Rupeikienė

  Komentarų nėra