Kaimų bendruomenė „Girkalnis“ įgyvendino du projektus

Siųsti Versija spausdinimui

Šių metų pradžioje kaimų bendruomenė „Girkalnis“ teikė paraišką Žemės ūkio ministerijos Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai rėmimo programai pagal veiklos sritį „Kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimas“. Bendruomenė gavo finansavimą projektui „Kaimų bendruomenės materialinės bazės stiprinimas“ vykdyti. Žemės ūkio ministerija jam įgyvendinti skyrė
2 773,94,00 Eur, o Raseinių rajono savivaldybė prisidėjo 342,85 Eur prie projekto kofinansavimo.
Šio projekto tikslas – plėsti bendruomenės materialinę bazę siekiant žmonių aktyvumo ir bendruomenės veiklos stiprinimo. Projektas padėjo bendruomenei įsigyti šildymo ir vėdinimo kondicionierių renginių salei šildyti ar vėdinti, nešiojamąją garso kolonėlę su mikrofonu, mikrobangų krosnelę, nešiojamąjį kompiuterį, perkolatorius kavai ir arbatai ruošti. Nupirkę 80 l dispersinių dažų perdažėme 400 kv. m bendruomenės patalpų lubas ir sienas. Įgyvendinant projektą sustiprinta bendruomenės materialinė bazė. Nuo šiol bendruomenės veiklą galime organizuoti jaukesnėse atnaujintose bendruomenės namų patalpose. Projekto rezultatais gali džiaugtis įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių kaimo gyventojai, svečiai. Norisi tikėti, kad pasaulio žmonijai šiuo laikotarpiu atsiųstas išbandymas visų žmonių pastangomis ir sąmoningais veiksmais bus anksčiau ar vėliau nugalėtas, tad girkalniškius ir miestelio svečius kviečiu naudotis pagražėjusiais bendruomenės namais.
Šis projektas turės įtakos tolesniam bendruomenės veiklos vystymuisi.  Visiems norisi lankytis jaukiuose, lankytojų poreikius atitinkančiuose bendruomenės namuose. Džiugu, kad pavyko įgyvendinti dar vieną bendruomenei naudingą projektą. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo.
Vasaros pabaigoje Girkalnyje nuskambėjo, nuaidėjo penkioliktoji „Girkalnio griežynė-2020“. Tai dar vienas kaimų bendruomenės „Girkalnis“ projektas, finansuotas pagal Raseinių rajono VVG „Raseinių krašto bendrija“ 2015–2023 m. vietos plėtros strategiją. Projekte buvo numatytas tradicinės, jau penkioliktosios, šventės organizavimas  miestelyje. Bendruomenė kartu su Girkalnio seniūnija ir Raseinių rajono kultūros centro Girkalnio filialu atliko organizacinius renginio darbus, todėl šventėje galėjome džiaugtis palapinių pavėsiu, saugotis nuo lietaus, gerti kavą ir vaišinti renginio dalyvius, naudotis lauko stalais, suolais, dovanoti šventės dalyviams suvenyrus.
Šventėje koncertavo gausybė liaudiškos muzikos atstovų iš įvairių rajonų: Jurbarko, Radviliškio, Kelmės, Marijampolės, Pagėgių, Šakių, Šilalės, Plungės ir Raseinių. Skambios dainos, svajingi valsai, trankios polkutės išjudino žiūrovus. Šventės pabaigoje vyko diskoteka su Virgilijumi Valuntoniu ir grupe „Vanilinis dangus“, o šventę užbaigė grupė „Lietuvaičiai“ su didele pozityvumo ir optimizmo doze.
Kad paskutinis vasaros savaitgalis tapo puikia švente, gražiu reginiu, mes, organizatoriai, esame dėkingi būriui rėmėjų: Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui, Girkalnio seniūnijos kolektyvui, kaimų bendruomenei „Girkalnis“ ir naujai susikūrusiai jaunimo komandai, verslininkams Virginijui Kybartui, Aušrai ir Edmundui Ignatavičiams, Girkalnio kiaulių kompleksui (direktorė Raimonda Burneikienė). Ačiū mūsų krašto darbštuoliams ūkininkams: Vidai Dambrauskienei, Elenai ir Andriui Dambrauskams, Andriejui Daugirdui, Mariui Andraičiui, Gintautui Mikolaičiui, visiems, kurie savo nuoširdžiu darbu, patarimais, darbo įrankiais ir rudens gėrybėmis puošė renginio aplinką. Ačiū jums visiems.
Ir visai šventinio vakaro pabaigoje, padangę nušvietus fejerverko žvaigždėms, „Girkalnio griežynės-2020“ vedėjas dainininkas, choro „Vanilinis dangus“ vadovas V.Valuntonis kartu su Girkalnio seniūnijos seniūne Justina Šauliene pakvietė susitikti 2021 metais jau 16-oje „Girkalnio griežynėje“, o ji, kaip ir kasmet, vyks paskutinį vasaros šeštadienį. Iki susimatymo kitąmet, gražaus ir spalvingo rudens! Išlikime sveiki!
Klemensas Šaulys,
kaimų bendruomenės „Girkalnis“ pirmininkas

Komentarų nėra