2020 balandžio
5
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Kaip išrinkti čiužinį vaikams?

  Siųsti Versija spausdinimui

  Dažniausiai su miego bėdomis susiduria suaugusieji. Įvairiausi nugaros skausmai ir nemiga dažnai yra prastos miego kokybės praeityje pasekmės. Todėl labai svarbu pasirūpinti, kad vaikai miegotų ramiai ir patogiai. Vaikams išrinkti čiužinį yra ne ką lengviau nei suaugusiems – jie taip pat turi įvairius miego įpročius. Taigi, įvairūs įprasti ir spyruokliniai čiužiniai vaikams – į ką reikia atkreipti dėmesį?

  Čiužinio tankis

  Tikrai ne kiekvienas pirkėjas susimąsto apie čiužinio tankį. Nuo čiužinio tankio priklauso jo tvirtumas – kuo didesnis tankis, tuo tvirtesnė medžiaga. Perkant čiužinį jo tankį patikrinti nėra sudėtinga. Tiesiog paimkite čiužinį už šonų ir jį pabandykite suspausti. Jeigu jaučiate didelį pasipriešinimą, tada savaime suprantama, kad čiužinys tvirtas. Jeigu suspausti pavyko lengvai, tada puikiai suprantama, kad čiužinys gali būti nepakankamai tvirtas.

  Atsparumas skysčiams

  Jeigu čiužinį perkate mažamečiams, tada atsparumas vandeniui yra svarbus. Vaikai lovytėse dažnai prisišlapina, išpila buteliukus ir atlieka visus kitus reikalus – ir tai, žinoma, tęsiasi keletą metų, todėl atsparumas vandeniui labai svarbus. Jeigu atsparaus čiužinio nerandate, tada bent jau padenkite plėvele ar kita vandens nepraleidžiančia medžiaga.

  Čiužinys turi būti skalbiamas

  Tiek paprasti, tiek spyruokliniai čiužiniai turi būti skalbiami. Mažamečiai vaikai nėra išsiugdę tokio stipraus imuniteto įvairioms ligoms, kaip suaugusieji, todėl jie turi būti švarioje, sterilioje aplinkoje. Vaikiški čiužiniai turi būti skalbiami, kad išvengtumėte dulkių ir kitų nešvarumų kaupimosi.

  Chemikalai

  Patys pigiausi čiužiniai dažnai sudėtyje turi sveikatai kenksmingų chemikalų. Savaime suprantama, kad jūs savo vaikams nenorite pirkti tokių kenksmingų čiužinių, todėl įsitikinkite, kad jie yra pakankamai ekologiški. Čiužiniai, kuriuose nėra kenksmingų chemikalų, yra sertifikuojami. Tokie sertifikatai žymimi „Certipur“ arba „Oeko-Tex“ užrašais.

  2 Komentarai

  1. Lonas

   2020 - 01 -09 23:17

   Nu spyruoklinių čiužinių klausimas ar verta pirkti šiais laikais, kai yra tiek daug naujų technologijų, padedančių apsaugoti nuo alergijų ir t.t.

  2. unideco.lt

   2020 - 02 -25 21:49

   Na čiužinys nebuvo mums didžiausia problema. Sunkiausia turbūt buvo sutaupyti ir pakeisti grindų dangą vaikų kambaryje, nes senosi buvo nusitrynusi ir jau po truputų darėsi pavojinga vaikams. Tačiau suradome labai pigių ir kokybiškų sprendimų. Tai greitai sutvarkėme šią problemą ir džiaugiamės atsinaujinusiu kambariu