Kaip protingai išsirinkti lagaminą?

[1]Planuojate kelionę ir mąstote ne tik apie tai, kokius daiktus su savimi pasiimti, bet ir kaip juos sudėti? Tinkamai pasirinktas lengvas ir patvarus lagaminas [2] – kiekvienos sėkmingos kelionės mažesnis ar didesnis ingredientas. Kaip išsirinkti idealų lagaminą? Pasirinkimas priklauso nuo transporto priemonės, kuria keliaujama. Vienoks lagaminas pasiteisins lėktuve, kitoks labiau tinkamas kelionėms traukiniu. Dėl šitos priežasties visada reikia atsižvelgti į individualų kelionės stilių. Varlė.lt specialistai pataria, kaip išsirinkti patvarų ir praktišką lagaminą.

Renkantis lagaminą Varlė.lt specialistai pataria atsakyti į 3 pagrindinius klausimus:

Lagamino talpa ir dydis

[3]Visų pirma reikėtų nuspręsti ir sąžiningai atsakyti sau, kuo tikrai kelionėje naudositės ir kiek suvenyrų ketinate atsivežti. Atsižvelgę į šiuos aspektus, tikrai neturėsite didelių bėdų pakuodami bagažą. Taip pat pagelbėti galėtų žemiau pateikta schema.

Pasitaiko, kad gamintojas nepateikia lagamino talpos, tik jo matmenis. Tačiau tai nėra bėda, nes žinant matmenis labai paprasta savarankiškai ją paskaičiuoti pagal tokią formulę: aukštis x plotis x gylis = talpa. 1000 cm3 atitinka 1 litrą.

Ratukai

Paprastai lagaminai turi du arba keturis ratukus. Jei išvažiuojate trumpam laikui ir jums reikia nedidelio lagamino, rekomenduojama rinktis mažą dviejų ratukų variantą, jis pasižymi kur kas patogesniu ir greitesniu manevravimu. Pasak Varlė.lt specialistų, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra apvilkti, nes gali būti pažeisti, kai judėsite siaurame traukinio koridoriuje ar tarp lėktuvo sėdynių.

Ilgiau trunkančiai kelionei rinkitės didesnį lagaminą, kuris, žinoma, taip pat bus ir sunkesnis. Tokiems atvejams rekomenduojama rinktis keturių ratukų variantus, jie palengvins manevravimą.

Lagamino tipas ir medžiaga

Pirkusieji pigius lagaminus puikiai žino, kad plastmasiniai ratukai neatlaikys ilgesnio kelio nelygioje teritorijoje. Todėl nusprendus lagaminui įsigyti skirti daugiau pinigų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai pagaminti iš gumos ir ar yra su guoliais. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad lagaminas ne tik ilgiau tarnaus, bet ir pats naudojimasis juo bus žymiai patogesnis.

Lagaminai gali būti pagaminti iš kietos arba minkštos medžiagos. Jei neplanuojate vežtis su savimi daiktų, kurie linkę susiglamžyti ar susilankstyti, jums užteks minkšto lagamino. Privalumas – kad dėl elastingumo jame gali tilpti kur kas daugiau. Tokį lagaminą lengviau įstumti į automobilio bagažinę. Dažniausiai naudojamos medžiagos – tai didelio tankio poliesterio pluoštai ir nailonas. Iš esmės jos, išskyrus svorį, niekuo ir nesiskiria.

Iš kietos medžiagos pagaminti variantai idealiai pasiteisins, jeigu keliausite lėktuvu. Kokios yra kietos medžiagos? Anksčiau labai populiari buvo ABS medžiaga – patvari, atspari stipriam spaudimui ir kartu gana tvirta ir nelanksti. Iš tokios medžiagos pagamintų variantų stiprūs kritimai gali baigtis įtrūkimais ir įlenkimais. Šiuo metu dauguma lagaminų gaminama iš polikarbonato arba polipropileno. Didžiausias jų privalumas – elastingumas, todėl esant net ir didelėms apkrovoms ne tik saugo bagažo turinį, bet ir patys po deformavimų grįžta į pirminę išvaizdą.

Apsaugos

Kelionės metu lagaminus dažnai paliekame prižiūrėti ir saugoti kitiems, norime, kad mūsų privati nuosavybė būtų apsaugota. Lagaminų ir kelioninių krepšių gamintojai įprastai pagalvoja apie tai aprūpindami juos paprastomis arba kodinėmis spynomis. Tokios apsaugos pakanka keliaujant Europoje, tačiau keliaujant už jos ribų, ypač į JAV, vertėtų turėti lagaminą su TSA spyna.

TSA spyna suteikia muitinės pareigūnams galimybę lagaminą patikrinti jo nepažeidžiant. JAV, kur pareigūnai yra ypač atidūs saugumo klausimu, niekas nebijos išardyti net ir kietos medžiagos lagamino, jei negalės kitaip patikrinti, kas yra viduje. Pareigūnai turi specialų TSA spynų raktą, juo gali atidaryti lagaminą nenaudodami žirklių.

Rankenos, laikikliai

Rankenų kokybę nusako jų ilgis ir bendra konstrukcija. Ilgis turėtų būti pritaikytas jūsų ūgiui. Kai kurios rankenos pasižymi dideliu privalumu – turi reguliavimo galimybę. Svarbiausia, kad galėtumėte traukti lagaminą nesikūprindami. Šiuo metu dauguma lagaminų turi standžius teleskopiniuis laikiklius. Svarbiausia yra tai, kaip konkretus laikiklis pritvirtintas prie bagažo korpuso. Geriausia, kai laikiklis integruotas į korpuso rėmą – prisiūta rankena nėra itin patvarus sprendimas. Rėmas turėtų būti pagamintas iš duraliuminio lydinio.

Pastaba. Pirkdami lagaminą ar kelioninį krepšį internetu neturite galimybės nustatyti idealią sau rankeną ar laikiklį, tačiau tai padaryti galima paprastu būdu namų sąlygomis. Atsistokite tiesiai, nuleiskite rankas. Pamatuokite rankos atstumą nuo žemės ir palyginkite jį su nurodomu bagažo aukščiu. Tai leis jums nustatyti tinkamą laikiklio ilgį.

Užtrauktukai

Egzistuoja daug užtrauktukų rūšių. Geriausi, nes patvariausi, yra dideli metaliniai užtrauktukai. Tiesa, plastmasiniai yra lengvesni, tačiau kur kas dažniau pažeidžiami. Kiekvienas turbūt sutiktų, kad sugedęs užtrauktukas yra vienas nemaloniausių kelionės išbandymų.

Lagaminas keliaujant lėktuvu

Dalykai, į kuriuos siūloma atkreipti dėmesį renkantis idealiai kelionėms lėktuvu tinkantį lagaminą:

Lagamino dydis

Visos oro linijos taiko konkrečius bagažo dydžio apribojimus. Bendri registruojamo bagažo matmenys (aukštis x, plotis x ir ilgis) neturi viršyti 158 cm, o rankinio bagažo, kuris privalo tilpti lėktuvo skyriuje – 115 cm. Atsižvelgiant į tai, kad bagažo dydžio reikalavimai skiriasi priklausomai nuo oro linijų, rekomenduojama rinktis lagaminą kiek mažesnį, nei leidžiamas dydis.

Lagamino svoris

Oro linijų taikomi bagažo apribojimai taip pat galioja ir svoriui, todėl verta rinktis kiek įmanoma lengvesnį lagaminą. Didelis 10 kg sveriantis lagaminas yra labiau nepraktiškas, ypač kai leidžiamas bagažo svoris siekia 20 kg. Kuo mažiau sveria lagaminas, tuo lengvesnis jo transportavimas ir tuo daugiau bagažo jame galima sutalpinti.

Lagamino medžiaga

Oro uostuose su bagažu nesielgiama labai švelniai, todėl keliaujantiems lėktuvu rekomenduojama rinktis visų pirma patvarų lagaminą. Praktiškiausias sprendimas – šiuolaikiški lagaminai iš tvirtų ir lengvų medžiagų, tokių kaip aliuminis arba polikarbonatas. Šios medžiagos puikiai apsaugo bagažo turinį, o pats lagaminas yra atsparus pažeidimams ir tarnauja ilgus metus.

Lagamino ratukai

Rekomenduojama, kad kelionėms lėktuvu skirtas lagaminas būtų su dviem ratukais ir ištraukiama rankena. Tokio tipo modelis paprasčiausiai yra šioms kelionėms patogiausias variantas. Rinkitės guminius ratukus, nes jie geriau pasiteisina nelygiuose paviršiuose nei plastmasiniai.