Kalbėjomės žemaitiškai

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 15 d. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje vyko popietė pradinių klasių mokiniams „Pasirokoukim žemaitiška“, skirta Žemaitijos metams paminėti. Visus susirinkusiuosius pasveikino antrokai, klausėme žemaitiškai atliekamos dainos. Trečiokai pašoko šokį „Katins juods“.
Mūsų svečiai – Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos Tytuvėnų filialo bibliotekininkai Dalia ir Antanas Galbuogai ir Vilma Dichavičienė – pristatė edukacinę programą „Žemaitijos lobių skrynia“. Didelio dėmesio sulaukė molio lipdymas bei edukacija „Lino kančios kelias“. Net ir gimnazijos direktorė pademonstravo lininių rankšluosčių lyginimą mogliais. Džiugių emocijų mokiniams suteikė žemaitiški šokiai ir žaidimas. Susipažinę su gaminimo technologijomis, noriai degustavome kastinį.
Tytuvėnų gimnazijos 2 klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Editos Maziukienės, visus pralinksmino nesusikalbėjimais. Bibliotekininkės Adelės padedami Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos antrokai ir trečiokai prabilo žemaitiškomis eilėmis, kurias suprasti nebuvo lengva. Dalyviams patiko užduotis prisiminti tėvų ar senelių dar vartojamus žemaitiškus žodžius ir „išversti“ juos į lietuvių kalbą. Už teisingą atsakymą laukė prizas – didelis žemaitiškas riestainis.
Renginio refleksija vyko degustuojat žemaitišką desertą – eglę. Tai buvo puiki proga skirtingų mokyklų mokiniams bendrauti ir bendradarbiauti bei susirasti naujų draugų, pasikartoti žinias, geriau pažinti savo regiono tarmę ir praeitį.

Lina Stasiulevičienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Komentarų nėra