Kanklių muzikos mokykloje „Lyrika“ – koncertas „Draugai draugams – „Vokalizė“

Siųsti Versija spausdinimui

Sausio 31 dieną Ariogalos kanklių muzikos mokykloje ,,Lyrika“ vyko vokalinės muzikos koncertas ,,Vokalizė“ ir diskusijų popietė-konkursas ,,Sielos maistas – muzika, kūno maistas – …“
Po renginio organizatorė ir mokytoja Ramunė Jurkienė kalbėjo: ,,Kaip jau žinote, mūsų mokykloje vaikai gyvena su įvairiausia muzika, noriai renkasi ir turi galimybę išmokti groti ne vienu muzikos instrumentu, ugdyti savo vokalinius gebėjimus. Dauguma šios mokyklos mokinių pasirinkę ir solinio dainavimo pratybas, todėl jau antrus metus iš eilės savo vokaliniais gebėjimais mokiniai noriai dalijasi ir su draugais.“
Koncerte skambėjo A.Orlovos ,,Mėnulis“, E.Tolvaišienės ,,Puokštė žemei“,  lietuvių liaudies daina ,,Tų diedelių dainavimas“, D.Guetta  ,,Titanium“, lietuvių partizanų daina ,,Jei ne auksinės vasaros“,  Bjele ir Peru ,,Brolužis“, I.Šeduikienės ,,Nupiešiu Lietuvą“, ,,Youth“ – ,,Daughter“, M.Linkytės ,,Padovanojau“, K.Mašanausko ,,Kokia nuostabi, Lietuva, esi“,  lietuvių partizanų daina ,,Rudens naktis sustojo“.
Šalia koncerto norėjosi ir diskusijos. Tema buvo kaip ir pernai – ,,Sielos maistas – muzika, kūno maistas – …“
Kiekviena mokinė atliko namų darbus: savo atliekamai dainai (sielos maistui) sukūrė ir kūnui skirtą palaimingą maistą, parinkdama prie atliekamos dainos pavadinimo derantį pavadinimą: ,,Natų šokis“, ,,Saldi muzika“, ,,Mažosios natelės“, ,,Melodijos keksiukai“, ,,Šokoladinė muzika“, ,,Tai, kas įkvepia“, ,,Muzikinis tinginys“.
Per diskusiją prie arbatos puodelio patiekalų estetinį grožį ir skonį dalyviai vertino balais.  Šventės dalyviai apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojų laukė dvi nominacijos ir daiktiniai prizai. Abiejų nominacijų laimėtoja išrinkta ta pati dalyvė – Ugnė Tamošaitytė, pristačiusi konkursui ,,Melodijos keksiukus“.
Vaikai turtino ir savo sceninę patirtį. Ir mokytoja, ir mokinės patikino, kad koncertuoti ne tėveliams, o draugams yra emociškai sudėtingiau. Mokytoja Ramunė pastebėjo, kad tokie renginiai ir suartina mokinius.
Linkime ir toliau dažnai dalytis sielos maistu – spalvingais koncertais, puikių idėjų buriant draugėn talentingus mokinius.
Paulina Mickutė

Komentarų nėra