2019 gegužės
21
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Kaziuko mugė

  Siųsti Versija spausdinimui

  Kovo 1 d., skambant linksmai muzikai, į Paupio daugiafunkcį centrą rinkosi būrys prekiautojų ir pirkėjų. Ten vyko Kaziuko mugė.
  Mugės pradžioje centro specialistė kultūrai Gerda Lapinskaitė papasakojo apie šv. Kazimierą, apie Kaziuko mugės atsiradimą ir tradicijas, su vardo diena pasveikintas buvęs ilgametis Paupio mokyklos direktorius Kazys Blinstrubas. Na, bet mugė nebūtų mugė, jei joje nebūtų pirkėjų ir, žinoma, prekiautojų. O jie prekiavo įvairiais dalykais – nuo naminių vaflių, duonos iki pintinių.
  Prekės sparčiai nyko nuo prekystalių, o pirkėjai skirstėsi namo šypsodamiesi – juk tiek visko įsigijo, o ir draugus, kaimynus susitiko. Todėl visų lauksime ir kitoje Kaziuko mugėje!
  Gerda Lapinskaitė,
  Paupio daugiafunkcio centro specialistė kultūrai
  *****************

  Į Butkiškę mus pakvietė pavėlavęs Kaziukas, kitaip sakant, vyko Kaziuko mugė. Susirinko nemažas būrys vietinių ir atvykusių prekeivių. Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis ir kultūrinių renginių organizatorė Ina Pakarklienė pasveikino visus susirinkusius ir pakvietė į mugę.
  Kiekvienoje Butkiškės Kaziuko mugėje ant šilko tapytais darbais stebina Lina, o jos mama Vera šiemet prigamino nuostabių popierinių gėlių. Butkiškė garsėja talentinga dailininke Jadvyga. Ji atsinešė realistiškai nutapytų Butkiškės kaimo vaizdų, kurie paviliojo ne vieną pirkėją. Neįprastą būdą prekiauti sugalvojo Linas: už gražų žodį dovanojo vilnonių siūlų. Danguolė primezgė vaikiškų šlepečių, jas pademonstravo anūkėlė Milita, taip siūlydama pirkti močiutės gaminius. Greitai ištirpo Gintarytės auginamų vištų kiaušinių krūva, Aušros lašinukai, Inos sviesto kubeliai, Adijanos sūrių kalneliai. Pirkėjų pakako ir jie pirko ne tik savų gaminius, bet ir atvykusiųjų. Raseiniškės Renaldos nuostabių skruzdėlynų vos nepritrūko. Ariogalos bendruomenei atstovavo Zita ir Janina su darbais iš nereikalingų medžiagų – laikraščių, plastikinių dėžučių, popieriaus, špagato, nenešiojamų drabužių, senų užuolaidų ir kt. Zitos darbų įvairovė plati: gėlės, krepšeliai, dėžutės, atliktos dekupažo, pynimo technika. Ariogalos bendruomenė siūlė plastikiniams maišeliams alternatyvą – medžiaginius maišelius, jų prisiuvo Janina. Pintų krepšių gausybę pristatė ariogališkis Saulius. Butkiškiečiai parūpino krepšelių kiaušiniams dėti per ateinančias šv. Velykas ir svogūnams laikyti. Gėlėmis išpuoštų, dovanoti skirtų šokoladų pasiūlė pirkti Jolanta. Rita sumeistravo inkilų parskridusiems sparnuočiams.
  Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas L.Bielskis ir kultūrinių renginių organizatorė I.Pakarklienė padėkojo prekeiviams, apdovanojo suvenyrais, pavaišino tortu ir arbata. Su pirkiniais ir gera nuotaika iš mugės grįžusieji lauks kito Kaziuko.

  Janina Vaivadienė,
  Kaziuko mugės dalyvė

  Komentarų nėra