2018 spalio
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Konferencija apie socialinių gebėjimų ir emocijų ugdymą

  Siųsti Versija spausdinimui

  Socialinis ugdymas – svarbi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo dalis, apimanti ne vien ugdymo turinį, bet ir visą vaikų grupės gyvenimą: mikroklimatą, ugdymo proceso organizavimą, grupės bendruomenės narių santykius.
  Spalio pabaigoje Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyko praktinė-metodinė konferencija „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialinių gebėjimų ir emocijų ugdymas“, jos tikslas – socialinių gebėjimų ir emocijų ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje, skatinant glaudesnį įvairių institucijų bendradarbiavimą. Konferenciją, kurioje dalyvavo per 50 dalyvių, organizavo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba ir „Liepaitės“ pedagogės Roma Kasparavičienė, Albina Kunigonienė ir Rasa Kačiušienė.
  Renginys prasidėjo žaisminga „Voriukų“ grupės vaikų programėle, visiems padovanojusia gerą nuotaiką. Konferencijos dalyvius pasveikino „Liepaitės“ direktorė Aušra Jankauskienė, rajono Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė ir šios tarnybos metodininkė Audronė Kumpikevičienė.
  Konferencijoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, socialiniai pedagogai dalijosi įžvalgomis ir patirtimis apie ugdymo metodus ir būdus, pristatė 7 žodinius ir 3 stendinius pranešimus, taip pat eksponuota metodinių priemonių paroda.
  Pranešimą „Ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinio intelekto lavinimas: kodėl, kaip, kas?“ perskaitė R.Kunickienė ir Ariogalos darželio vyr. socialinė pedagogė Aušra Vasilienė. Kaip ugdyti sunkius vaikus grupėje, kokius drausminimo metodus taikyti, pasakojo Viduklės  darželio auklėtoja metodininkė Rasa Usinienė. Patirtimi, kaip sekasi ugdyti socialinius gebėjimus ir emocijas, įgyvendinant olimpinio ugdymo programą, dalijosi Šaltinio progimnazijos PU pedagogė Ilona Zybartė. Apie ikimokykinio amžiaus vaikų bendravimo ir  bendradarbiavimo įgūdžių mokymo ypatumus kalbėjo Viduklės darželio auklėtoja metodininkė Regina Morkuvienė. Vaizdinę medžiagą iš „Kimochi“ pamokėlės pademonstravo Girkalnio darželio vyr. auklėtoja Vilma Dimšlienė. Žiniomis apie socioedukacines veiklas ir bendradarbiavimo su šeima galimybių patirtimi pasidalijo „Liepaitės“ vyr. socialinė pedagogė Karolina Zakutauskienė ir PU pedagogė metodininkė A.Kunigonienė.
  Vėliau konferencijos dalyviai išbandė praktines veiklas: žaidė socialinius ir emocinius žaidimus, išmėgino dailės terapijos elementus, atliko relaksacijos pratimus su arbatomis, dalyvavo „Kimochi“ metodo pratybose, atsipalaidavo „Liepaitės“ Emocijų ir relaksacijos kambaryje.
  Konferencija pagilino ir atnaujino pedagogų žinias, paskatino giliau pažvelgti į vaikų socialinį ir emocinį ugdymą. Juk vaikai – tai maži stebuklai… Pasiklydę, išdykę, gražūs, tačiau verti ne tik mūsų rūpesčio, bet ir pastangų būti pažinti ir suprasti.

  Albina Kunigonienė,
  PU pedagogė

  Komentarų nėra