Košmaras Žibuoklių gatvėje

Siųsti Versija spausdinimui

Viktoras VITKUS

Žiniasklaida ir miestelėnai jau nuo 2010 metų stebi, kaip vyksta Vytauto Didžiojo gatvės rekonstravimas. Šį projektą bendrai finansuoja ES ir Lietuvos Respublika. Jo užsakovas – Raseinių rajono savivaldybės administracija, rangovas – UAB „Kelių remonto grupė“, darbus prižiūri IĮ „Palonas“.Atrodo, ramią darbų eigos idiliją 2011-04-29 rytą sudrumstė Žibuoklių g. gyventojai Jonas Butkus, Robertas Šebelskis, Nerijus Bereiša ir Veronika Čirvinskienė.
Pasak vietinių gyventojų, jau nuo vakar buvo prognozuojama kritinė situacija aplinkkelyje, Žibuoklių gatvėje. Nieko nelaukdami Raseinių miesto seniūnijai jie pateikė savo pareiškimus. Juose rašoma,kad gatvė yra žvyruota ir jau nepravažiuojama. Šiuo metu sugadinta danga, nėra greičio ribojimo ženklų, šaligatvių, vaikams nesaugu eiti į mokyklą. Dangą sugadino iki 40 tonų sveriantys sunkvežimiai.   Nuo 8 val. ryto įstrigęs sunkvežimis užblokavo visą gatvę, todėl automobilių srautas, nukreiptas į aplinkkelį, privalėjo sukti pro laukus, laimei, toje vietoje kelio griovio nėra. J. Butkus pastebėjo, kad nuo Radviliškio ir Panevėžio automobilių srautas Klaipėdos link nukreiptas aplinkkeliu būtent per Žibuoklių gatvę. Vėliau tai patvirtino ir atvykę policijos pareigūnai, pareiškę, kad eismą šia gatve būtina nedelsiant stabdyti. Pasak susirinkusių vyrų, sunkvežimiai važiuos per patį miestą, nes sunkvežimių eismą draudžiančių ženklų ten nėra, o tai sukels dar daugiau nepatogumų miestelėnams.
Atvykus rajono Savivaldybės administracijos atsakingajam specialistui V. Bentnoriui, jam pateiktas klausimas, kada bus užtaisytos jau padarytos duobės ir apskritai bus nuosekliai tvarkoma Žibuoklių gatvė. Nuo pavasario avarinės būklės yra toliau esanti pralaida. Vyrai negailėjo aštrios kritikos naujai išrinktiems tarybos nariams. Jiems nesuprantama, kokiais prioritetais vadovaujamasi nustatant gatvių tvarkymo, asfaltavimo eiliškumą. „Prie daikto“ buvo keiksnojami ir rinkimų rezultatai – norėta, kad tarybos nariais taptų kiti, realiai pateisinantys gyventojų lūkesčius, o ne tie, kurie dabar kapstosi savo darže.
Strateguojant darbus buvo padaryta klaida – neįvertintos apylankos per Žibuoklių gatvę dangos fizinės galimybės. Gyventojai pastebėjo, kad jau po žiemos plika akimi buvo matoma, kad čia gali važiuoti ne daugiau kaip 10-15 tonų sveriantys automobiliai. Pasak seniūno, greitis mieste ribojamas iki 50 km per valandą, todėl ir čia jis negali būti viršijamas. Kol vyko aiškinimasis prie įklimpusio sunkvežimio, kiti to paties likimo draugai sukosi atgal klaidžioti po miestą. Galop buvo nutarta nedelsiant užstumdyti padarytas duobes, elementariai aptvarkyti kelią, sunkvežimius nukreipti į Vaižganto gatvę.Kaip ir žadėjo V. Bentnorius, tos pačios dienos vakarą bus atidarytas eismas Vytauto Didžiojo gatve.  Artimiausiu metu laukiami konkretesni sprendimai, tarp jų – ir dėl Žibuoklių gatvės. Gyventojai pasiryžę nenuleisti rankų. Itin nepasitikėdami valdininkais, jie sieks savo tikslų įgyvendinimo. Bet gal svarbu tikslas, o ne kokiomis priemonėmis jis bus įgyvendintas. Raseiniškiams pažadėta, kad Vytauto Didžiojo gatvės rekonstravimo darbai bus baigti 2011-09-23. Pažadukai to sieks nepaisydami gyventojų pastabų ir protestų.
Nors Žibuoklių gatvėje kaip Goro provincijoje verda aistros, tikėkimės, kad pro pakelės dulkes gyventojai dar pamatys pražydusias žibutes.

1 Komentaras

  1. donataz

    2011 - 05 -30 14:01

    del toliau esancios perlaidos as nesuprantu kodel tik dabar valdzia suzinojo kur zibuokliu gatves gyventojai liesdavo savo atliekas