2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Kova tarp Raseinių konservatorių

  Siųsti Versija spausdinimui

  Arūnas DAMBRAUSKAS
  ar.dambrauskas@gmail.com

  Raseinių konservatoriai rinks naują lyderį. Verdančios aistros perskėlė Raseinių konservatorius į dvi aštriai konfrontuojančias stovyklas. Kuri iš jų laimės, gali paaiškėti ateinantį sekmadienį numatytuose pirmininko rinkimuose.

  Pirmininkas traukiasi

  Savo kandidatūras į Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Raseinių skyriaus pirmininko postą yra iškėlę penki asmenys: Edvardas Levickis (56 m.), Vidmantas Merkliopas (50 m.), Kęstutis Kordušas (52 m.), Gintautas Dukauskas (49 m.) ir Alma Radvilė (42 m.). Dabartinis skyriaus pirmininkas Linas Dargevičius (43 m.) savo kandidatūros nusprendė nekelti.

  „Tokį mano sprendimą lėmė dvi priežastys. Manau, kad skyriui reikia permainų. Be to, tinkamai vadovauti trukdytų didelis krūvis darbovietėje“, – sakė Prezidento Jono Žemaičio gimnazijai vadovaujantis L. Dargevičius.

  Tačiau didelis krūvis tiesioginėje darbovietėje, atrodo, nekelia sunkumų Raseinių ligoninei vadovaujančiam V. Merkliopui. TS–LKD Raseinių skyriaus šaltinių duomenimis, žinomas medikas yra vienas realiausių kandidatų tapti pirmininku. Netgi daroma prielaida, kad V. Merkliopo naudai savo kandidatūrų prieš pat balsavimą gali atsisakyti G. Dukauskas ir K. Kordušas.

  Pagrindinė kova turėtų užvirti tarp mediko V. Merkliopo ir TS–LKD Raseinių skyriaus pirmininko pavaduotojo, Lietuvos kariuomenės kūrėjo, atsargos majoro E. Levickio. Taip pat neatmetama, kad reikšmingos paramos gali sulaukti ir A. Radvilė. Be to, balsavimas bus slaptas, tad galimi ir netikėtumai, apie kuriuos kandidatai net nenutuokia.

  Rengiasi demaršui

  Savivaldybės įstaigai vadovaujantis V. Merkliopas laikomas Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Sigito Vaičiaus komandos žmogumi. S. Vaičius atkakliai pasisako už konservatorių koaliciją Raseinių rajono taryboje su partija Tvarka ir teisingumas ir visuomeniniu judėjimu „Rasai“.

  Tokia S. Vaičiaus pozicija nepriimtina nemažai daliai Raseinių skyriaus konservatorių, kurie nenori turėti nieko bendra nei su judėjimu „Rasai“, nei su partija Tvarka ir teisingumas ir pabrėžia, kad priklausymas nevienareikšmiškai vertinamai koalicijai menkina konservatorių įvaizdį ir yra naudingas tik kai kuriems pavieniams asmenims. Taip manantys konservatoriai palaiko atsargos majoro E. Levickio kandidatūrą. Tačiau E. Levickiui gresia susidurti su rimtomis kliūtimis. Gali būti, kad jo pavardė susirinkimo metu apskritai bus išbraukta iš kandidatų sąrašo.

  „Jei taip atsitiktų, aš su bendraminčiais palikčiau susirinkimo salę. Manau, su manimi išeitų apie 45 žmonės. Tai reiškia, kad neliktų kvorumo, tad balsavimas taptų negaliojančiu“, – sakė E. Levickis, kurio tvirtinimu susirinkime dalyvaus apie 90 partijos Raseinių skyriaus narių.

  Užkulisiuose – kova

  „Alio, Raseinių“ duomenimis, TS–LKD priežiūros komitetas E. Levickiui nerekomendavo kelti savo kandidatūros į skyriaus pirmininko postą. Tokios pat rekomendacijos yra sulaukęs ir E. Levickio priešininku laikomas S. Vaičius. Dviem skyriaus lyderiams pateikdama rekomendacijas nekandidatuoti, priežiūros komisija greičiausiai siekė sušvelninti Raseinių skyrių skaldančią konfrontaciją. Tačiau karingumu pasižymintis E. Levickis neketina trauktis.

  „Nerekomendavimas nėra draudimas. Todėl neplanuoju atsiimti savo kandidatūros, juolab kad tikrai turiu didelį palaikymą ir negaliu nuvilti manimi pasitikinčių partijos narių“, – sakė ryžtingai nusiteikęs majoras.

  Pirmininku siekiantis tapti vyras tikino, jog susilaikyti nuo kandidatavimo raginanti rekomendacija atsirado dėl Raseinių skyriaus vidaus intrigų, kurių tikslas, anot E. Levickio, siekis jį apjuodinti ir sumenkinti.

  „Alio, Raseiniai“ gavo kai kuriuos dokumentus, atskleidžiančius TS–LKD Raseinių skyriaus užkulisiuose pasireiškiančią aštrią konfrontaciją.

  Ragino šalinti iš partijos

  Praėjusių metų liepos mėnesį TS–LKD priežiūros komitetas gavo dešimties Raseinių skyriaus narių pasirašytą pranešimą, kuriame raginama pašalinti E. Levickį iš partijos gretų.

  „E. Levickis savo pasisakymais rajono spaudoje formuoja neigiamą visos partijos įvaizdį (…) Didžiausią priešiškumą reikšdamas Tarybos nariui S. Vaičiui, tačiau neturėdamas daugumos kolegų paramos, jam siūlė keistis vietomis rinkiminiame kandidatų sąraše“, – dėstoma priežiūros komitetui įteiktame pranešime.

  Paprašytas pakomentuoti jam metamus kaltinimus, E. Levickis sakė, kad jo tikslas – ne juodinti partiją, o atvirkščiai – atkreipti dėmesį į veiksmus, kurie gali žlugdyti partijos skyrių.

  „Visada pabrėžiu, kad konservatoriams turėtų būti gėda dirbti vienoje komandoje su dabartine Raseinių rajono tarybos dauguma, todėl užsitraukiau nemalonę ir esu juodinamas“, – sakė E. Levickis.

  Turi palaikymą

  Pasirodžius prieš E. Levickį nukreiptam pranešimui, TS–LKD priežiūros komitetą pasiekė E. Levickį remiančių Raseinių skyriaus narių raštas, teigiantis, kad kaltinimai yra nepagrįsti. Tokiu būdu E. Levickis liko partijoje, o jo pozicija tapo dar aštresnė. Buvęs savanoris nuolat reikalauja, kad būtų panaikinta Raseinių rajono taryboje iki šiol veikianti koalicija, kurioje konservatoriai yra kartu su judėjimu „Rasai“ ir tvarkiečiais.

  Tokia E. Levickio pozicija sulaukia akivaizdaus palaikymo partijos Raseinių skyriuje.

  Pavyzdžiui, skyriaus Etikos komisijos nariai, apsvarstę S. Vaičiaus veiklą rajono Tarybos koalicijoje, yra padarę išvadą, kad „S. Vaičius uoliai vykdo kitos partijos uždavinius, vedinas asmeninių ir grupinių interesų, pamynęs moralios politikos dėsnius, prisidengdamas šventomis vertybėmis, stumia skyriaus veiklą į pražūtį.“ Be to, Etikos komisija ragino sustabdyti S. Vaičiaus įgaliojimus rajono Taryboje.

  TS–LKD priežiūros komitetui S. Vaičiaus veiksmus yra apskundęs ir pats E. Levickis.

  „Pasibaigus savivaldybių rinkimams, tapo akivaizdu, kad S. Vaičius dar prieš rinkimus buvo apsisprendęs su R. Aču ir J. Kenstavičiumi. (…) Kolega S. Vaičius niekada neatsižvelgia į skyriaus tarybos narių pareikštą kitokią nuomonę. Su prieštaraujančiais linkęs susidoroti. – dėstoma E. Levickio rašte.

  Kreipėsi į V. Landsbergį

  E. Levickis yra kreipęsis pagalbos ir į Tėvynės sąjungos politikos komiteto pirmininką prof. Vytautą Landsbergį. Konservatorių patriarcho paramos jis ieškojo prieš 2012 metais vykusius Seimo rinkimus, kai Raseinių rinkimų apygardoje kandidatu buvo iškeltas rajono žmonėms visiškai nežinomas, iš Molėtų kilęs ir Vilniuje gyvenantis – Žilvinas Leleiva. Pasak E. Levickio, jo kandidatūra būtų tinkamesnė. Dalis Raseinių skyriaus konservatorių svarsto, kad nežinomo kandidato iškėlimu buvo suinteresuotos V. Ačienės išrinkimu besirūpinančios politinės jėgos, su kuriomis, kaip paaiškėjo vėliau, puikiai sutarė S. Vaičius.

  Panašų kreipimąsi V. Landsbergiui praėjusių metų liepą nusiuntė ir Raseinių skyriaus nariai bei rėmėjai. Tačiau majorui savo tikslo pasiekti taip ir nepavyko, nors pats, V. Landsbergis, atrodo, buvo nusiteikęs palankiai. Profesoriaus atsakyme teigiama: „Gerbiamas majore Levicki, tikrai būčiau už tai, kad Lietuvai ištikimai tarnavę atsargos karininkai, turintys energijos ir geros valios, atsirastų Tėvynės sąjungos rinkiminiame sąraše.“

  Palinkėjęs Raseinių konservatoriams sėkmės, V. Landsbergis ragino juos nepakrikti ir nesuskilti. Tuo tarpu nuotaikos, su kuriomis Raseinių konservatoriai pasitinka svarbiausią metų susirinkimą, dvelkia ne susitaikymu, bet tiesiog kibirkščiuoja konfliktais ir susipriešinimu.

  20 Komentarai

  1. Prijaucianti

   2013 - 03 -14 15:43

   Asmeniskai nepazistu p.Levickio,taciau dristu manyti ji esant teisu. Del p.Vaiciaus buvimo tarp Raseiniu konservatoriu jau tikrai nebesinori uz sia partija balsuoti! Nuo pat pirmuju rinkimu laisvoje Lietuvoje visa laika balsavau uz konservatorius…Tikejau sios partijos padorumu. Deja,siuo metu gedingas faktas,kad p.Vaicius susidejo su TT ir Rasais,zlugdo konservatoriu ivaizdi ir atstumia rinkejus.

  2. @

   2013 - 03 -14 21:11

   Laiku ir labai reikalingas straipsnis. Kovo 17d. sužinosime ko verti Raseinių konservatoriai.

  3. s as

   2013 - 03 -14 21:52

   konservatoriai pralaimėjo rinkimus ir neteks visai autoritrto, jei ir toliau Vaičius liks vicemeru.

  4. ne konservatorius

   2013 - 03 -15 09:02

   Linksma, kai pražilę komjaunuoliai pradeda aiškintis, kuris didesnis Lietuvos patriotas.

  5. ruta

   2013 - 03 -15 11:23

   Matote , kaip naudinga patarnauti ir acui ir silkiu fabrikui – stovi jau pastatytas vaicio namas !
   Nors , budamas ne valdzioje , buvo visai prastas verslininkas , matomai verslumas atsiranda , kai patampi arciau piniginiu sriautu skirstimo , balsavimo …
   Senei reikia vyti is miesto tarybos visus verslininkus ir ju klapciukus , nes jie dirba TIK sau asmeniskai ! Gal dar kas tiki , kad nuo gatviu trinkeliu , Miesto parko ir kitu statybos objektu , jiems nieko nenubyrejo ?
   Manau , kad partijos , senei prarado principinguma , padoruma , morale ir ideologija , taip , kad visas galima vadinti – PINIGU partija !

  6. ieva

   2013 - 03 -15 17:25

   prieš Levickį,NES JO ELGESYS TIK SKALDO NARIUS,SAVO STRAIPSNIAIS,ŠMEIŽTU LAUŽTU IŠ PIRŠTO,JOKIŲ ARGUMENTŲ PRIEŠ VAIČIŲ,NETURINTIS, LEVICKIS-GREIČIAU PANAŠUS Į MAŽĄ VAIKĄ BET KURIA KAINĄ ,NORINTIS MINKŠTOS KĖDĖS,DAR GERIAU BŪTŲ-SEIMO

  7. to ieva

   2013 - 03 -15 21:35

   1. Ekonominės krizės įkarštyje atsisėdo į postą sukurtą komunalinyje be partijos pritarimo. Negi už ačiū.
   2. Susidorojo su vyr. architekte Krikštanaite.
   3. Pasiskirščius balsams po lygai įžūliai nuveda TS į koliciją su TT ir Rasais.
   4. Rinkimų į seimą metu vykdo kompaniją naudinga kitai partijai
   5.Apie save sukuria grupuotę (iš sėdinčių savivaldybės įmonėse) kuri įžuliai susidoroja su kitaip mastančiais.
   6. ar dar reikia?

  8. klausimas

   2013 - 03 -16 09:56

   Ką krikštolinis veikė ačinių susitikime su Masiuliu? Į Liberalų sąjūdį gal stoti ruošiasi?

  9. @

   2013 - 03 -18 16:02

   Levickis pralaimėjo.
   kovą laimėjo Merkliopas- vaičo žmogus

  10. Nutarta

   2013 - 03 -18 21:57

   Sugrįš profesorius oi bus , oi tai bus už tokius darbelius.

  11. na ką

   2013 - 03 -18 23:48

   na ką- dabar koncervų vėliava- Merkliopas !
   o vaičys- kotas. deja, supuves visai…

  12. kon partietis

   2013 - 03 -19 08:53

   siulyciau melagi levicka visai mesti is partijos nariu,kiek gi galima su juo taikstytis alio raseiniu laikrascio nesnori net vartyt vien jo besiaukstinancio nuotraukos.Saunuoliai kurie balsavot pries si rytu isminciu.

  13. ruta

   2013 - 03 -19 14:50

   Manau , padoriam ir principingam pilieciui , yra NEIMANOMA , pakliuti i valdzia ! Bendri’ darbai ir ‘darbeliai’ labai vienija ir suplaka i viena korumpuota darini , kuri isardyti turetu prokuratura , bet , kaip iprasta Lietuvoje , gal ten koks giminaitis sedi , ar draugas ? Arba niekam neidomu , kaip isisavinami ES pinigai ?
   Gyvendami savo mieste jau daug desimtmeciu , puikiai pazystam visus tupincius postose , savivaldybes Taryboje …, zinome ju gebejimus / kai kurie , tiesiog , tupi / , netgi kokiu budu kai kurios Tarybos nares savo diplomini darba , kad pasirasytu , praktikos vadovas , kviete i pagalba silkiu fabrika ir Merkliopa …
   Ka matome dabar , tai gryna GEDA ! VISI tarnauja TIK PINIGUI !

  14. rutai is mazosios raides [r]

   2013 - 03 -19 18:34

   “[...]diplomini darba , kad pasirasytu , praktikos vadovas” – Rutele, ar praktikos vadovas pasiraso diplomini darba, ka mieloji? Ar baigei tu bent 12 klasiu? Konstatuoju esi nerastinga boba.

  15. varguolis

   2013 - 03 -19 19:21

   Varguoliai – kaip pasakytų Poška iš LNK Dviračio. Partijoms varguoliai reikalingi tik tam, kad vadai patektų prie lovio. Kas gi juos rinks jei ne varguoliai. Bet labiausiai patiko straipsnis Naujam ryte, kaip susitikime su E. Masiuliu buvo pilna salė. Masiulis per televiziją yra pasakęs, kad tas kas dirba tik už 5 tūkstančius yra arba vagis arba durnius. Tur būt susitikime dalyvavo uždirbantys daugiau, nes apie mažiau uždirbančius Masiulio nuomonė aiški. O gal mums varguoliams vistiek gerai, ką apie mus begalvotų ar besakytų elitas. Svarbiausia padėti jiems ten patekti. Dar vienas pastebėjimas – šita partija pastoviai siūlo kad nuo 4 tūkt. atlyginimo mokesčiai jau nebedidėtų. Gal Raseiniuose atlyginimai didesni kaip 4 tūkstančiai, kad taip masiškai veržiasi į turtuolių partiją?

  16. krikščionio pasakojimas

   2013 - 03 -19 22:16

   ,,Kai po rinkimų socdemai su TT pasirašė susitarimą, nuėjom pas Mesiją tartis dėl priėmimo į koaliciją. Jis pasakė: ,,Vyrai, man jūs nereikalingi.” Jordanas tuo metu buvo Tailande, grįžęs situaciją pakeitė.

  17. ruta

   2013 - 03 -20 10:49

   ruta , tai ne vardas , o augalas ! Parupo is kur zinau tamstos bukuma , kad nesugebejote net praktika aprasyti ? As zinau dar daug , visuomene , sudominanciu dalyku !
   O boba , pagal savo bendravima , esi tamsta ! Todel ir apmaudu , kad tokios , sedi savivaldybes Taryboje ! Kurios be silkiu fabriko , butu tuscia vieta !

  18. ruta

   2013 - 03 -20 11:02

   p.s. Tai buvo kvieciama ‘palaikomo’ komanda , kad priversti pasirasyti tamstos praktika ? Nes pati nesugebejote atlikti uzduoti ?

  19. ruta

   2013 - 03 -20 11:03

   atsiprasau , ‘PALAIKIMO ‘

  20. ruta

   2013 - 03 -20 12:33

   Reziume ; I. Guberman ‘.. man baisu , kad socios kiaules , darosi baisesnes , uz alkanus vilkus ‘.