2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Kupoliavimas ir kiti nutikimai Gėluvoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Jau nuo ankstaus birželio 23 d. ryto Gėluvos kaime jautėsi bruzdesys. Ir prie bendruomenės namų, ir ant Birutės kalno stoviniavo automobiliai, vaikščiojo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys su taryba bei kitais talkininkais. Darbo užteko visiems: kas krovė laužą, kas statė ir puošė sceną vakaro programai, kas rinko žolynus ir pynė vainikus…
  Po pietų prie bendruomenės namų atvyko aplinkosaugos projekto „Darnūs namai“ dalyviai. Specialioje transporto priemonėje įrengta mobili ekspozicija iš atnaujintų ir perdirbtų daiktų. Ši šviečiamoji akcija, skleidžianti atsakingo vartojimo idėją, ir Gėluvoje sulaukė nemažai lankytojų. Daugeliui kilo sumanymų, kaip galima pritaikyti naujai jau nebenaudojamus daiktus.
  Šventę pagyvino tradicinis bėgimas Ariogala–Gėluva. Buvo gausu ir bėgikų, ir žiūrovų. Apdovanojimus teikė rajono Savivaldybės meras Algirdas Gricius ir vicemerė Gitana Rašimienė su šio bėgimo teisėju Rimu Čeičiu.
  Joninių šventėje prisiminti papročiai. Pirmiausia vyko netradicinės sportinės rungtys. Kiek vėliau bendruomenės vyrai iškėlė stebulę. Merginos plukdė ir metė ant kupolės vainikėlius. Buvo uždegti net trys didžiuliai laužai skirtingose vietose. Vienai porai pavyko rasti paparčio žiedą, nors ieškojo daug kas. Dangų nušvietė šventinis fejerverkas. Janinos ir Jonai buvo pasveikinti – papuošti ąžuolo lapų vainikais.
  Kokia šventė be muzikos? Šiais metais tikrai buvo linksma, nes televizijos projekto „Chorų karai“ dalyvio Panevėžio choro „Vanilinis dangus“ koncertas puikiai tiko Joninių šventei. Nakties šokiai vyko su grupe „Expresas“ iš Raseinių. Oras buvo puikus, tad galėjome vakaroti, naktinėti ir šokti, šokti, šokti… Vaikai smagiai leido laiką atrakcionų parkelyje.
  Be rėmėjų Gėluvos kaimo bendruomenė nebūtų galėjusi suorganizuoti tokios puikios šventės. Nuoširdžiai ačiū rajono merui, Ariogalos seniūnijai, AB „AUGA group“, UAB „Vudlita“, UAB „Sandja“, UAB „Danspin“, UAB „SSF“, UAB „Rimdalė“, UAB „Projektas Karma“, ekologinio ūkio savininkams Audronei ir Kaziui Žiliams, žemiečiams Mildai Stankevičienei ir Artūrui Germanavičiui.

  Eglė Jankauskaitė,
  Joninių šventės vedėja, Gėluvos kaimo
  bendruomenės tarybos narė

  Komentarų nėra