Kūryba pristatyta virtualioje erdvėje

Siųsti Versija spausdinimui

Įsibėgėjant pandemijai, nebeturint įprastų sąlygų kultūriniam darbui, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Nemakščių filialo bibliotekininkė ir Raseinių rajono kultūros centro (RRKC) Nemakščiuose kultūros darbuotojos mąstė, ką galėtų nuveikti bendradarbiaudamos.
Poeziją kuriantys miestelio žmonės kasmet išleidžia po vieną ar daugiau eilėraščių knygučių, todėl sugalvota virtualioje erdvėje pristatyti jų kūrybą. Visi tie leidiniai surinkti bibliotekoje. Beliko juos dėmesingai dar kartą perskaityti, pasiruošti glaustai apibendrinti, išsirinkti norimus perskaityti eilėraščius. Taip paruoštas keturių dalių vaizdo projektas ,,Verčiame nemakštiškių poezijos puslapius“. Norėta, kad susidomėjusieji šiuo literatūriniu ciklu ne tik klausytųsi, bet ir rastų nemažai aptariamų autorių nuotraukų. Jų gausu dešimt metų kaupiamame bibliotekos archyve, nes čia nuolat organizuojami naujų nemakštiškių poezijos leidinių pristatymai ir kitos veiklos, kuriose noriai dalyvauja kuriantys mūsų žmonės. Ciklo dalys buvo įkeltos į RRKC Nemakščiuose feisbuko paskyrą susipažinti su Zigmo Akramavičiaus, Aldonos Onos Radčenko, Irenos Vidmantienės ir Jovitos Stankovičiūtės–Liekienės kūryba. Vaizdo  autorės yra Aušra Užmedzkienė, Lina Andrulienė ir Živilė Lembutienė.
Patirtis liudija, kad darbas, atliekamas būrelio žmonių, ir nuveikiamas lengviau, ir rezultatą teikia geresnį. Šio ciklo vertę pristatant savuosius kūrėjus liudija šilti vaizdo medžiagą žiūrėjusių žmonių atsiliepimai.
Aušra Užmedzkienė,
Nemakščių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

1 Komentaras

  1. Goda

    2020-11-20 17:17

    Ačiū už įdomų straipsnį