2019 balandžio
23
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Kūrybinė popietė „Kai lyja eilės natomis“

  Siųsti Versija spausdinimui

  Ariogaliečiai seniai suprato, kad žmogus ne vien duona sotus. Spalio 27-ąją, saulėtą auksinio rudens dieną, gausiai susirinko žmonės į poezijos šventę „Kai lyja eilės natomis“. Tai buvo įspūdinga, puikiai organizuota ir išradingai pravesta vilnietės poetės, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ prezidentės Danutės Ruseckajos kūrybos popietė. Šią poetę į Ariogalą pasikvietė renginių organizatorės Renata Aleksiejienė ir Rasa Sadauskienė.
  Į popietę taip pat atvyko aktorė, LTV diktorė ir žurnalistė Liudgarda Čepienė, poetas Tomas Varnas, poetė, bardė Birutė Gaučienė. Iš Kėdainių atvyko poetas, dainų kūrėjas ir atlikėjas Kazimieras Dainiūnas, iš Raseinių su kaimiškomis lauktuvėmis atvyko poetas Vytautas Marcinkevičius, iš Šiaulių – poetė Sigita Jonutienė, o iš Radviliškio – poetė Rūta Stakvilevičienė.
  Poetė D.Ruseckaja – ypatingas žmogus, spinduliuojantis meilę, ramybę, pasiaukojimą ir gerumą. Visa tai atsispindi ir jos eilėse. Ji visada gaili nelaimingųjų ir nuskriaustųjų. Danutė teigia, kad ji dar nesutiko blogų žmonių, nes kiekviename mato tiktai gėrį. Jos eilėse atsispindi visi žmogiški jausmai: meilė, ilgesys, džiaugsmas, nuoskaudos, pergyvenimai, atjauta, meilė Tėvynei, gimtinei, tėvams, netekties skausmas, mažylių išdaigos, humoras, dainos…
  Kūrybinę popietę pradėjo Ariogalos vokalinis instrumentinis ansamblis „Radasta“ (vad. R.Aleksiejienė), atlikęs dainą „Baltas žydėjimas“ pagal D.Ruseckajos žodžius. Toliau popietę vedė aktorė L.Čepienė. Ji išraiškingai perskaitė keletą poetės Danutės eilėraščių, pasakė daug gražių žodžių apie ją ir jos kūrybą. Renginio vedėja D.Ruseckajai uždavė daug įvairiausių klausimų, poetė sumaniai ir su humoru į juos atsakė.
  Gera Danutės draugė B.Gaučienė dar daugiau gėrio papasakojo apie ją, pritariant gitarai, atliko garsiąją dainą „Tėviškėlė“. Ansamblis „Radasta“ sudainavo pagal poetės Danutės žodžius dar keletą dainų, joms muziką sukūrė jaunoji kompozitorė ir ansamblio vadovė Renata. Danutė ir Tomas Varnas atliko minispektaklį „Ką padarėm“. Visus sužavėjo puikus duetas: bardė B.Gaučienė ir dainų atlikėjas, poetas K.Dainiūnas. Jiems nenusileido kitas poetų duetas – Danutė ir Birutė. Žavingai dainavo ir „Radastos“ duetai: Vilija Siautilienė su Juozu Mikužiu, taip pat Anelė Grigienė ir Juozas M., Anelė ir Renata. Kai „Radasta“ uždainavo dainą „Tėvynės žemė“, visa salė atsistojo, susikibo rankomis ir dainavo kartu. Tai buvo taip gražu, nuoširdu, tikra ir graudu iki ašarų. Suprantama, kad poetės D.Ruseckajos eilės atgaivino ir palietė visų širdis. Salėje abejingų nebuvo. Rudens auksas subiro į širdis.
  Baigdama nuoširdžiai dėkoju atvykusiems poetams ir svečiams, kūrybinės popietės sumanytojoms, renginių organizatorėms Renatai ir Rasai, vokalinio ansamblio „Radasta“ dainininkams: Vilijai Siautilienei, Anelei Grigienei, Kazytei Mikužienei, Juozui Mikužiui. Dėkoju bardei Birutei, dainininkui Kazimierui ir visiems, kurie buvote kartu tą nepamirštamą popietę.
  Šventę vainikavo padėkos raštai ir poetės Danutės dovanos. Renginių organizatorė Rasa įteikė padėkas ir gėles iš Vilniaus atvykusiems svečiams, Renata įteikė po skruzdėlyną, gamintą savo rankomis. Poetas V.Marcinkevičius svečiams padovanojo savo rankomis gaminto obuolių džemo. Poetė Danutė iš poezijos gerbėjų gavo didelį glėbį gėlių.
  Galiausiai visi susėdome prie vaišių stalo, dar ilgai tęsėsi draugiški pašnekesiai ir dainos. Be to, visi norėjo fotografuotis ir sustabdyti tas žavingas akimirkas. Koks gražus tas gyvenimas, tik mokėkime džiaugtis! Mylėkime poeziją, nes ji ilgina gyvenimą ir apvalo sielą.

  Teresė Plisienė

  Komentarų nėra