Kviečia neatrastas Ariogalos kraštas
Jonas Brigys,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio
viešosios bibliotekos bibliotekininkas
Dar praeitame tūkstantmetyje griuvusi vadinamoji geležinė uždanga plačiai atvėrė vartus į pasaulį. Atostogos Turkijoje, Tailande, savaitgalis Londone – jei turi pakankamai pinigų, visas pasaulis po tavo kojomis. Tačiau ar nebūna taip, kad besivaikydami egzotikos pamirštame Lietuvą, savo gimtąjį kraštą? Praėjusiais metais Jono Danausko ir viešosios įstaigos „Atrask Raseinius“ pastangomis išleisti du įspūdingi mūsų krašto fotoalbumai parodė, kad ir Raseinių žemėje dar galima rasti įspūdingų ir nematytų vietelių. Antra vertus, kad pastebėtume, atrastume ką nors nuostabaus, nematyto, reikia to ieškoti. Tokiai paieškai labai padeda kelionių vadovai.
Gaila, kad iki šiol norintys pasidomėti Raseinių krašto paminklais, istoriškai svarbiomis vietomis neturėjo didesnio tokios literatūros pasirinkimo, nors knygų apie mūsų rajoną turime palyginus nemažai. Pirmąja kregžde tapo visai neseniai pasirodęs tyrinėtojų Vytenio ir Junonos Almonaičių profesionaliai parengtas keliautojo žinynas „Ariogalos ir Betygalos kraštas“. Jei Raseinių garbės pilietės Marijonos Birutės Navakauskienės apie Betygalos apylinkes jau išleistos kelios knygos, tai Ariogalos kraštas daugeliui iki šiol tebėra terra incognita (nežinoma žemė). Galima prisiminti tik prieš 14 metų kraštotyrininko Vytauto Šulskio išleistą „Mažąją Ariogalos enciklopediją“. Gėluva, Lesčiai, Paliepiai – tai vietovės, kurias lyg ir pažįstame, bet ką ten galima rasti – nelabai žinome. Nauja, gausiai iliustruota ir labai informatyvi knyga bus įdomi ne tik toliau nuo minėtų vietovių gyvenantiems žmonėms, bet ir patiems ariogališkiams ar betygališkiams.
Kovo 15 d. 16.30 val. visus neabejingus savo kraštui kviečiame į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką, ten vyks istorijos mokslų daktaro, VDU docento V.Almonaičio ir J.Almonaitienės keliautojo žinyno „Ariogalos ir Betygalos kraštas“ pristatymas.