2020 balandžio
5
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Laiko knygoje viskas surašyta

  Siųsti Versija spausdinimui

  Tokiu pavadinimu gruodžio 7 d.
  Ilgižių krašto kaimų bendruomenės „Santaka“ namuose vyko Ilgižių bibliotekos septyniasdešimtmečio jubiliejaus šventė. Susirinko bendruomenės nariai, aktyvūs bibliotekos lankytojai, rėmėjai, atvyko Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios biblio­tekos vyr. metodininkė Virginija Miežinienė, bibliotekininkės iš Gruzdiškės, Betygalos, Paliepių filialų – Laimutė Babenskienė, Regina Musteikienė ir Nijolė Staškevičienė. Kaip visada, apsilankė ir buvusi bendruomenės pirmininkė Gražina Stulpinienė, kurią su biblioteka siejo itin glaudus ryšys, buvo rengiami bendri bibliotekos ir bendruomenės renginiai. Šventėje dalyvavo ir buvęs kolega literatas Alfonsas Vaičiulis bei dabartinė bendruomenės pirmininkė Ana Šablauskienė.
  12 val. Raseinių rajono kultūros centro folkloro ansamblio „Degule“ vadovės Astos Nikžentaitienės fleita atliekamas muzikinis kūrinys paskelbė šventės pradžią. Bibliotekos skaitovai literatūrinėje kompozicijoje „Sena knyga – nauja knyga“ pasakojo eilėmis ne tik apie knygą, bet ir apie skaitytojo ryšį su knyga, apie tai, kokią išliekamąją vertę ji turi. Įvairaus amžiaus skaitytojų žvilgsnis bibliotekoje gali atrasti tai, ko reikia sielai.
  Vėliau šventės vedėja Daina Paškevičiūtė pakvietė Ilgižių bibliotekos vyresn. bibliotekininkę Birutę Leskauskienę supažindinti su bibliotekos istorija. Ji nužvelgė gana ilgą bibliotekos, kaip kaimo kultūros židinio, raidos kelią. Biblioteka įsikūrė tuometiniame kolūkyje „Lenino  keliu“ 1949 m. ir buvo pavadinta klubu-skaitykla. Pirmasis bibliotekininkas Bronius Dubauskas daug rūpinosi knygų fondu, stengėsi pritraukti į biblioteką kuo daugiau skaitytojų. Per visą laikotarpį bibliotekoje dirbo 20 darbuotojų. Išėjusiųjų anapilin atminimas buvo pagerbtas tylos minute, o renginio dalyviai buvo pasveikinti ir jiems padėkota už nuoširdų tuometį darbą, už kultūros puoselėjimą kaime. Svečiai linkėjo toliau bendrauti su kaimo bendruomene, telkti skaitytojus, propaguoti knygą, skatinti skaitymą ir aktyvų dalyvavimą biblio­tekos renginiuose.
  Nuoširdžiai dėkoju mišriam vokaliniam ansambliui, dovanojusiam dainas, ir akompaniatoriui Jonui Jakaičiui, taip pat skaitovams Reginai Arlauskienei, D.Paškevičiūtei, Matui Kanaporiui ir Daivarui Lionikui, papasakojusiems apie santykį su knyga, apie gebėjimą atidaryti knygos dureles ir pajusti jos virpesį, alsavimą, gyvybę. Nuoširdžiai dėkoju visiems sveikinusiems už dovanas ir už buvimą kartu.
  Birutė Leskauskienė,
  Ilgižių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra