2020 vasario
26
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Laukia susitikimas su vieno iš originaliausių Lietuvos menininkų A.Kviliūno darbais

  Siųsti Versija spausdinimui

  Toliau tęsiasi šių metų Šiluvos meno bienalės renginiai. Nauja paroda turėtų nustebinti ir pačius išrankiausius šiuolaikinio meno gerbėjus – ši kartą laukia susitikimas su vieno iš originaliausių (ir paslaptingiausių) Lietuvos menininkų Andriaus Kviliūno darbais. Paroda „Humanitarinė pagalba“ lapkričio 8 d. 16 val. atidaroma Raseinių krašto istorijos muziejuje.
  „Man visada patiko ekspresyvi tabyba. Tai yra vienas iš būdų išrėkti, kas tuo momentu skauda. Patinka tapyti didelius paveikslus (viena iš priežasčių, kad koks turtuolis negalėtų mano darbo pasikabinti tualete). Neįsivaizduoju paveikslo kaip interjero puošmenos. Tokiam tikslui galima nusipirkti fototapetus. Mano paveikslai yra labai asmeniški, apie save ir mane supančią aplinką. Jie nėra gražūs, o ir nėra tikslo jiems tokiems būti, jie yra rėkiantys, ryškūs ir provokuojantys. Kaip atspirties taškas man visuomet patiko naujųjų laukinių tapyba, italų transavangardas. Mano manymu, paveikslui nutapyti vien drobės ir dažų neužtenka – reikia mylėti“. Taip savo kūrybą prieš keletą metų apibūdino pats autorius, ši nuostata iki šiol atsispindi jo darbuose.
  A.Kviliūnas (g. 1972) Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos magistrantūrą. Savo kūrybą autorius pristato personalinėse ir grupinėse parodose jau nuo 1993 m.
  Lietuvoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Lenkijoje ir kt. 2009 m. „Panevėžio dailės dienose“ jis išrinktas metų dailininku. Jo kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje, taip pat autoriaus darbai yra papildę nuolatinę MO muziejaus Vilniuje kolekciją. Šiuo metu menininkas gyvena ir dirba Vilniuje.
  Parodoje bus pristatyti ir autoriaus sukurti filmai. A.Kviliūno kūryba viena ryškiausių lietuviško vaizdo meno lauke, pasižyminti išraiškingu individualiu, tik šiam menininkui būdingu braižu, kuriame derinamos autobiografinės detalės, chaoso, siurrealizmo ir kičo vaizdai. Savo darbuose autorius nevengia kalbėti apie globalias šiuolaikines problemas ir jų daromą poveikį. Nemalonių išgyvenimų kupinuose autoriaus filmuose susipina jautrios bendražmogiškos temos, tokios kaip tikėjimas, mirtis, nuosmukiai ir pakilimai.
  Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.
  Arūnas Kazlauskas,
  parodos kuratorius

  Komentarų nėra