Levandomis kvepianti popietė

Niūrią lapkričio 19-osios dieną Ariogalos bibliotekoje sušildė susitikimas su Vitalija Stanioniene,  aromaterapijos propaguotoja ir natūralių kosmetikos priemonių kūrėja.
Daugelis žmonių yra patyrę, kad eteriniai aliejai ir jų aromatas gali suteikti gyvenimui komforto. Kiekviename eterinio aliejaus lašelyje slypi magija, todėl drąsiai galima teigti, kad tai švelni pagalba kūnui ir sielai.
Mus supa labai daug skirtingų kvapų. Tai didžiulė gamtos dovana. „Aš pati kvapais mėgaujuosi. Be aromaterapijos nebeįsivaizduoju savo gyvenimo. Man aromaterapija yra labiau prevencinė priemonė, gydanti ne ligos simptomus, o leidžianti išlikti sveikai“,  – sakė Vitalija.
Sužinojome  eterinių aliejų istoriją, susipažinome su jų vartojimo ypatumais. Eterinis aliejus teigiamai veikia ne tik žmogaus kūną, jo savijautą, bet ir energetiką. Taip pat padeda atgauti jėgas, atsikratyti įvairių negalavimų ir neigiamų emocijų. Jie naudojami masažui, inhaliacijoms, aromatinėms vonioms, dušams, kompresams, tepalams, kremams, kojų ir rankų vonelėms.
Sužinojome, kokius eterinius aliejus verta turėti namuose, tai arbatmedžio, levandų ir eukalipto. Jie yra apsauginė priemonė nuo erkių ir uodų, pagalba po vabzdžių įgėlimo, odos sudirgimo, peršalimo. Kai trūksta optimizmo, geros nuotaikos, situaciją gali pagerinti citrusinių vaisių aromatai, pavyzdžiui, apelsinų, bergamočių, mandarinų eteriniai aliejai. Juos patartina garinti namuose, prieš išeinant į lauką lašelį užlašinti ant nosinaitės ir retkarčiais vis pauostyti.
Per renginį Vitalija suteikė galimybę kiekvienam pauostyti kuo daugiau eterinių ir augalinių aliejų ir išsirinkti labiausiai patikusį asmeninį aromatą. Pažinimą lydėjo nuostabūs natūralūs gamtos kvapai ir didžiulio krioklio vaizdas ekrane.
Eterinių aliejų yra daugybė rūšių ir visi jie labai vertingi, tad Vitalijos pasakojimas sužadino renginio dalyvių smalsumą ir norą gilintis į augalų naudingumo paslaptis. Juk per šį susitikimą sužinojome tik apie populiariausius kvapus. Galbūt ne vieną paskatino pabandyti tabletę pakeisti į lašelį eterinio aliejaus ir taip pagerinti savijautą.
Puikios emocijos ir kvapai sukūrė jaukią atmosferą susirinkusiems. Nuoširdžiai dėkojame V.Stanionienei, suteikusiai neįkainojamų žinių, skatinančių atrasti būdų gerai savijautai ir sveikatai palaikyti.

Daiva Ališauskienė,
Dalė Kveškevičienė,
Ariogalos miesto bibliotekos
vyresn. bibliotekininkės