2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Liepos 20 d. jaukioje miestelio erdvėje – Viduklės koldūnų šventė

  Siųsti Versija spausdinimui

  Viduklė – miestelis, įsikūręs ant senojo Klaipėdos plento, vos kelis kilometrus nutolęs nuo autostrados Kaunas–Klaipėda. Mažiau nei 30 km atstumu nutolusi Kelmė, apie 50 km Tauragė, o atstumas iki Šiaulių ir Kauno mažesnis nei po 100 km. Taigi Viduklę aplanko žmonės iš įvairių, net ir tolimų, Lietuvos miestų. Mat keliaujantys į pajūrį mielai meta kelią dėl takelio ir sustoja Viduklėje pasimėgauti koldūnais.
  Viduklės koldūnų legenda siekia dešimtmečius. Sakoma, kad receptas parvežtas tremtinės Elytės Pylipienės iš Sibiro. Ši virėja koldūnus gaminti pradėjo Viduklės valgykloje, patobulino receptą ir netgi jį užpatentavo. Elytė Viduklės koldūninėje nebedirba, tačiau tradicijos išlikusios iki šiol. Ar žinote, kad legendiniai Viduklės koldūnai yra tokie maži, kad į arbatinį šaukštelį telpa netgi 3 vienetai? Rokiškis Rabinovičius yra rašęs: „Koldūnai ypatingi ir panašiai, todėl juos reikia valgyti itin mažais kiekiais, kaip kokias gydomąsias sėklas.“ Ir nors Viduklės koldūnų receptas nėra didelė paslaptis, apie tai kalba ir garsiausi Lietuvos virtuvės asai, būtent šioje vietoje koldūnai yra ypatingi.
  Prieš kelerius metus Viduklės gyventojai nusprendė pagerbti savo miestelį garsinančius koldūnus ir surengti šventę. Jau 8-oji Viduklės koldūnų šventė šiemet vyks liepos 20 d. jaukioje miestelio erdvėje, prie Ataugos g. Svarbiausias šventės akcentas – tradiciniai Viduklės koldūnai, jų gaminimo varžybos, tautodailės, amatų ir kulinarinio paveldo mugė bei kitos pramogos. Šventėje pasirodys įspūdingi robotai transformeriai. Nuo 14 val. lankytojų laukia Raseinių rajono kultūros centro kolektyvų pasirodymai ir žinomų atlikėjų koncertai. Šventėje koncertuos Paulius Stalionis, Rapolas ir Aurelija Meškauskai (projekto „Du balsai – viena širdis“ finalininkai iš Šeduvos), grupė „Patruliai“, Asta Pilypaitė ir griaudės „AC/DC Project“ – garsiausias
  AC/DC tribute projektas Baltijos šalyse, nuo 1997 metų atliekantis geriausius ir žinomiausius AC/DC hitus gyvai. Vakarą užbaigs diskoteka su didžėjumi.
  Visi miestelio gyventojai, tradicinių koldūnų gamintojai bei renginio organizatoriai kviečia svečius iš visos Lietuvos aplankyti Viduklę ir paragauti tikrų viduklietiškų koldūnų.

  Komentarų nėra