2019 sausio
22
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Lietuvos 100-metį pasitinkant

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sausio 19–20 dienomis Klaipėdoje vyko naktinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“, skirtas Lietuvos kariuomenės 100-mečio jubiliejui. Tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos naktį iš sausio 19-osios į 20-ąją pėsčiomis „šturmavo“ 25 kilometrų trasą iš Palangos į Klaipėdą.
  Šiais metais renginys buvo kaip niekad gausus žygeivių – dalyvavo apie 3 tūkst. žmonių. Jų gretose buvome ir mes, Nemakščių ir Gylių jaunieji šauliai. Šis žygis mums jau dešimtas.
  Taigi, pajudėjome 22 val. iš Palangos sporto centro, o finišavome ryte, apie 6 val., prie Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotų pėstininkų bataliono.
  Ne pirmus metus vykstantis žygis pritraukia vis daugiau aistruolių. Eidami 25 kilometrus gatvėmis, keliukais, miškais bei krantine, pasiekėme bataliono ribas. Žygio metu stebėjome lankytinus objektus, postuose gėrėme arbatą, vaišinomės koše ir, žinoma, stebėjome banguojančią jūrą, danguje žibančias žvaigždes.
  Žygyje prisiminėme įdomią Klaipėdos krašto istoriją, pabendravome, įveikėme kliūtis, ugdėme ištvermę. Sunkiausias žygio uždavinys buvo įveikti 8 km jūros krantine ledais, akmenimis bei smėliu, susimaišiusiu su sniegu.
  Tačiau, nepaisant šių nedidelių sunkumų ir jaukaus šaltuko, žygis suartino dalyvius, suteikė patirties, taip pat galimybę pasidomėti pajūrio krašto istorija, neįprastai praleisti naktį po atviru dangumi jodo bei deguonies prisotintame ore.
  Išties buvo smagu! Puiki žiemiška naktis, superinė kompanija, atkaklūs dalyviai, prisilietimas prie Lietuvos istorijos… Šauniai ir prasmingai praleistas laikas!
  Žygiu pradėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio paminėjimą. Kitas mūsų renginys – vasario 16 dieną pėsčiųjų žygis maršrutu Gyliai–Raseiniai. Kodėl pasirinktas toks maršrutas? Vasario 16-oji – tai 16 km, 20 signatarų – 20 žygeivių pirmajame žygyje. O šiais metais planuojame surinkti ne mažiau nei 100 žygeivių. Kviečiame prisijungti ir jus.
  Egidijus Vyšniauskas,
  jaunųjų šaulių vadovas

  Komentarų nėra