2019 kovo
27
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Lietuvos 100-metis rajone

  Siųsti Versija spausdinimui

  Vasario 16-ąją visa Lietuva šventė valstybės 100-metį. Šventė laisvai, išradingai, aktyviai, jautriai ir, svarbiausia, džiaugsmingai. Lietuvoje skambėjo tautiška giesmė, dainos apie Lietuvą ir Lietuvai, vilnijo trispalvių jūros.
  Į trispalvių jūrą įsiliejo ir vidukliškiai. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos iniciatyva Viduklės seniūnijos žmonės buvo pakviesti į Gedimino pilies bokšto vėliavos žygį per Viduklę. Prisijungti prie žygeivių žmonės buvo kviečiami su vėliavomis.
  Žygis prasidėjo Lauksminiškių gatvėje (miestelio pradžioje), tęsėsi 6,5 kilometro ir užtruko beveik pusantros valandos. Kolona, vedama lietuviškos muzikos, aplankė daugelį miestelio gatvių. Tačiau svarbiausia, kad žygyje dalyvavo, prisijungdami įvairiose miestelio vietose, 300 žmonių ir buvo nešama 30 vėliavų. Eisenos priekyje nešini vėliava žingsniavo Viduklės šauliai, už jų rikiavosi gimnazijos jaunieji šauliukai, o tada jau įvairaus amžiaus žmonės, nuo vaiko, nešamo ant rankų, iki garbaus amžiaus senolio. Ir vėliavų buvo įvairių: išlaikytų ilgus dešimtmečius, nugairintų laiko ir vėjo ar visai naujų, išpakuotų būtent šiai akimirkai. Tie, kas vėliavos neturėjo rankose, ją nešė savo širdyje. Nuostabus vienybės, tapatumo ir pasididžiavimo Lietuva ir jos žmonėmis jausmas apėmė visus dalyvavusius žygyje. Ne vienam gerklėje strigo žodis ar akys drėko nuo ašarų. Žygio pabaigoje prie Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčios, Alfonso Svarinsko aikštėje, tylos minute ir uždegta žvakute buvo pagerbtas 1918–1920 metų Viduklės krašto savanorių atminimas. Visi žygeiviai dalyvavo šv. Mišiose už Lietuvą.
  Dalyvavusieji džiaugėsi šia akcija, stebėjosi, kalbėjo, kad reikia tokių renginių, vienijančių įvairaus amžiaus žmones.
  Jolanta Jonaitienė,
  Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos
  direktoriaus pavaduotoja ugdymui

  ****************************

  „Nepriklausomybę, kurią turiu, laikau didžiuliu gyvenimo palaiminimu, visų dorybių pagrindu“ – Lietuvos nepriklausomybei jau 100 metų. Šią sukaktį minėjo ir Ilgižių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai bei mokytojai.

  Visą savaitę mokykloje vyko akcijos. Jau pirmadienį visi pasipuošėme pačių darytais trispalviais kaspinėliais ar apyrankėmis, antradienį sustojome į skaičių „100“ ir nusifotografavome, trečiadienį apsirengėme trimis brangiausiomis spalvomis ir bandėme sudaryti gyvą vėliavą.

  Ketvirtadienis prasidėjo susibūrimu lauke prie laužo, kur visi galėjo pasivaišinti gabalėliu pyrago ir karšta arbata, po to susikibę rankomis šokome aplink laužą. Stebėjomės pamatę savo mokytojus, pasipuošusius tautiniais rūbais. Pradinių klasių mokytojos organizavo raiškiojo skaitymo konkursą, skirtą Vasario 16-ajai paminėti, ir išrinko geriausius skaitovus. Vėliau rinkomės į antro aukšto fojė, kur vyko oficialus Šimtmečio renginys. Į šį renginį atvyko Steponkaimio seniūnaitė G.Mosteikienė ir Raseinių r. savivaldybės tarybos narys S.Nacius, kuris prieš šventę dalino šimtmečio sąsiuvinius mokiniams. Po sveikinimo kalbų skaitėme eiles Lietuvai, šventę pratęsė Raseinių muzikos mokyklos mokytojai, pakvietę visus sugiedoti himną ir džiuginę mus nuostabiomis pučiamųjų kvarteto melodijomis bei paįvairindami programą eilėmis, pasakėčiomis ar vietovardžių kilmės aiškinimu. Mokytojos I.Rupeikienė ir D.Visockytė rengė akciją „Padovanok 100 knygų bibliotekai“. Mes surinkome 115 knygų, iš kurių net 34 programinės! Šventę baigėme bendra daina.

  Dėkojame svečiams, mokiniams ir mokytojams, padėjusiems surengti šią nuostabią šventę. Mes turime suprasti, kad Lietuva nėra tik žemės gabalėlis. Tai šalis, kuri mus augina!

  Erika Džiugaitė, Skaistė Sinkutė

  *********************
  Vasario 15 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose šventėme modernios Lietuvos gimimą. Valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga iškilmingai paminėti svarbią sukaktį.
  10 val. darbuotojai ir gyventojai rinkosi prie administracinio pastato. Skambant valstybės himnui darbuotojai Laimonas Laukšas ir Janina Šebelskienė bei gyventojai Alvydas Kybartas su Alma Samuilyte iškėlė Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebono kunigo Alberto Stanulio pašventintas naujas Lietuvos valstybės ir Lietuvos valstybės istorinę vėliavas. Šimtmečio proga į dangų paleisti trispalviai balionai. Po vėliavų kėlimo ceremonijos visi rinkomės į socialinės globos namų salę.
  Renginį pradėjome „Tautiška giesme“, sveikinimo žodį tarė direktorė Rasa Šebelskienė. Laiko patikrintomis dainomis, instrumentiniais kūriniais, liaudiškais pašmaikštavimais ir eilėmis mus džiugino muzikos ansamblis „Ainiai“.
  Šventė socialinės globos namų bendruomenės nariams paliko neišdildomą įspūdį.
  Vaida Švitinskienė,
  Blinstrubiškių socialinės globos namų
  vyr. užimtumo specialistė
  **************************************
  Girkalnio gyventojai nuoširdžiai įsiliejo į šimtmečio šventę. 11 val. giedant tautinę giesmę iškilmingai pakelta valstybinė vėliava, garbės sargyboje stovėjo Lietuvos krašto apsaugos pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės karys savanoris Andrius Čiapas. Uždegtos žvakutės, padėtos gėlės prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. 11.30 val. Girkalnio Šv. Jurgio parapijos klebonas Juozas Kaknevičius pakvietė į bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios. 12.30 val. skambėjo bažnyčių varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“. Į ją įsiliejo ir Girkalnio Šv. Jurgio bažnyčios varpas.
  13.00 val. šventės dalyviai susirinko į šventinį šimtmečio minėjimą bei koncertą Girkalnio kaimų bendruomenės namuose. Puikiai istorinę medžiagą apie Lietuvos valstybingumo kelią pateikė Girkalnio pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie taip pat šauniai dainavo ir šoko. Žiūrovus sužavėjo Raseinių trečiojo universiteto (TAU) studentai gausiu šokių kolektyvu, vokaliniais moterų ir vyrų ansambliais, skaitovais bei armonikos muzika. Nuotaikingai koncertą užbaigė Girkalnio mėgėjų meno dainininkai bei muzikantai.
  Šventės dalyvius sveikino Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė, kaimų bendruomenės pirmininkas Klemensas Šaulys.
  Nuoširdžiai AČIŪ už bendradarbiavimą Girkalnio Šv. Jurgio parapijos klebonui J.Kaknevičiui, seniūnei J.Šaulienei, mokyklos direktoriui Ramūnui Bružui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Rimai Gudžiūnienei, lietuvių kalbos mokytojai Daliai Garšvienei, dailės mokytojai Lolitai Bitvinskienei, TAU dainavimo mokytojai – Raseinių meno mokyklos muzikos mokytojai metodininkei Eugenijai Kumpikevičienei, TAU studentei senjorei, šokių mokytojai Janinai Petrylienei, rajono Švietimo pagalbos tarnybos metodininkei Audronei Kumpikevičienei, kaimų bendruomenės pirmininkui K.Šauliui ir kt.
  Kęstutis Klikna,
  Raseinių kultūros centro Girkalnyje renginių
  organizatorius
  *****************************************
  Plačiai pasklidusi prasminga idėja paminėti Lietuvos valstybės 100-metį sutelkė žmones ir įkvėpė didžiuotis savo šalimi. Raseinių kultūros centro Plikiuose darbuotojai, moterų vokalinis ansamblis su kaimo bendruomene „Gynėvė“ Vasario 16-ąją dalyvavo bendrame renginyje „Atkurtai Lietuvai 100“ kartu su Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija, Čekiškės miestelio bei Liučiūnų bendruomenėmis.
  Renginys prasidėjo prie Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos esančio paminklo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Pranui Dovydaičiui. Paskui šventinės eisenos dalyviai pėsčiomis atėjo prie Čekiškės parapijos Švč. Trejybės bažnyčios. Visą šalį sujungiantis bažnyčių varpų skambėjimas iškilmingai pakvietė į iškilmingas šv. Mišias. Po jų bažnyčioje vyko koncertinė programa. Dainas, skirtas Lietuvai, dainavo Raseinių kultūros centro Plikiuose moterų ir Kauno r. Liučiūnų laisvalaikio salės moterų vokaliniai ansambliai, vadovaujami Viktoro Štilpos. Pasibaigus šventinei programai dauguma dalyvavusiųjų vyko į Prano Dovydaičio sodybvietę Kauno r. Prienų kaime, kur prie uždegto laisvės laužo vyko akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.
  Džiaugiamės, kad mūsų krašto gyventojų vieningumas ir ryžtas dar kartą įrodė, kad lietuviai moka ne tik gerai dirbti, bet ir išradingai švęsti. Sveikiname visus Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga ir dėkojame dalyvavusiems renginyje!
  Vilma Šegždienė,
  kaimo bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė
  ************************************
  Vasario 16-ąją, 16 val., ant Mirklių piliakalnio susirinko kaimo bendruomenė Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio paminėti, pasveikinti Lietuvos, prisiminti probočių, padūmoti prie laužo ir padainuoti dainų apie Lietuvą.
  Bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė pasveikino didžios šventės – Valstybės atkūrimo dienos – proga, linkėjo visur ir visada būti vieningiems ir stipriems kaip ąžuolai. Tegul ši diena įkvepia naujiems siekiams ir darbams puošiant gimtąją šalį.
  Dėkoju visiems susirinkusiesiems ir Mirklių kaimo bendruomenės kapelai bei vadovui Konstantinui Kružikui už gražias Lietuvai skirtas dainas.
  Gražina Andraitienė,
  Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė
  ***********************************
  Vasario 15 dienos popietę Akstinų kaimo bendruomenės nariai, kaimų gyventojai, jaunimas rinkosi į bendruomenes salę drauge švęsti Lietuvos 100-mečio.
  Šventės pradžioje sugiedojus valstybės himną, kaimo bendruomenės pirmininkė Zita Baltrušaitienė priminė, kuo svarbi Vasario 16-oji: „Ši diena labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. 1918 metų vasario 16-oji buvo lemtinga  mūsų dabarčiai ir ateičiai, nes šią dieną buvo pasirašytas Nepriklausomybės Akto dokumentas, skelbiantis, kad Lietuva atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis.“
  Susirinkusieji žiūrėjo nuotraukas, kuriose įamžinta įsimintinos Lietuvos kultūrinės ir istorinės  vietos, bendruomenės narių nuveikti svarūs darbai.
  Šventę vainikavo Raseinių meno mokyklos Šiluvos filialo jaunieji atlikėjai ir choras „Šiloja“. Jų vadovė – mokytoja Jolita Oržekauskaitė. Skambėjo širdį virpinančios giesmės, nuotaikingos dainos apie gimtinę, fortepijonu atliekami kūriniai. Po šventinio koncerto rašėme linkėjimus Lietuvai.
  Ne tik gražiomis dainomis, bet ir prasmingais darbais puoškime savo Lietuvą ir antrame šimtmetyje!
  Zita Baltrušaitienė
  ***************************
  Neeilinę Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės šimtmečio sukaktį, Ramonų kaimo bendruomenės gyventojai minėjo netradiciškai. Ta proga aukštai ant bendruomenės pastato iškelta Lietuvos vėliava. Vėliavos plazdėjo ir prie gyvenvietės gyvenamųjų namų.
  12 valandą žmonės rinkosi į bendruomenės namus. Čia juos pasitiko bendruomenės tarybos nariai ir įteikė po Lietuvos vėliavėlę, spalvotą balioną su užrašu „Lietuvai-100“. Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė visus pasveikino gražios šventės proga, palinkėjo išlikti vieningiems, mylėti Lietuvą, puoselėti savo kraštą ir nepalikti jo, neišvykti ieškoti laimės į svetimas šalis. Pasidžiaugė, kad į šventinį renginį atėjo viena iš vyriausių kaimo gyventojų – 89 metų Zofija Kvitnickienė.
  Šventinį koncertėlį dovanojo Sargelių bendruomenės pirmininkė, h. m. dr. Daiva Šeškauskaitė. Tarsi skambus choras visi dainavo Daivos improvizuotas lietuvių liaudies dainas, smagiai klausėsi jos smuikelio griežimo.
  12.30 valandą, kada ėmė gausti Lietuvos bažnyčių varpai, visi išėjo į lauką, susikibo rankomis ir sugiedojo himną – V.Kudirkos „Tautišką giesmę“. Paskui sudainuota Maironio „Lietuva brangi“ ir į dangų paleisti trispalviai balionai, kad jie susisiektų su kitomis bendruomenėmis.
  Šventė baigėsi bendravimu prie arbatos ir saldumynų. Grįžome namo pakylėti ir pilni lietuviškos dvasios.
  Ferdinandas Raudonius,
  bendruomenės narys
  **********************************
  Į prezidentės kvietimą su džiaugsmu, pasididžiavimu ir pakilia šventine nuotaika sutikti atkurtos valstybės 100-metį atsiliepė ir VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė – šiemet Lietuvai ir Raseiniams nuspręsta padovanoti trispalvę „Tautišką giesmę“, ją spalvotomis gėlėmis „užrašėme“ sniege Raseinių miesto Maironio parke.
  Daugiau nuotraukų svetainėje www.rtvm.lt.
  *******************************
  Kiek rovė – neišrovė,
  Kiek skynė – nenuskynė,
  Todėl, kad tu – šventovė,
  Todėl, kad tu – Tėvynė.
  Steponkaimio seniūnaitija – mažas žemės kampelis Raseinių rajone. Visi kartu maži ir dideli susirinkome prie Steponkaimio bendruomenės namų švęsti valstybės 100 metų jubiliejų. Širdyje buvo gera ir miela, kai į šventę sugužėjo tiek žmonių – net 45. Vyriausiam dalyviui Benediktui – 94 metai, jauniausiems Kristupui – 7 m., o Domantui – 6 m.
  Šventę pradėjome tautiška giesme. Dainuodami lietuviškas dainas aplankėme kiekvieną gatvelę. Trispalvėmis pasipuošė 35 sodybos. Po šventės eisenos susirinkome į bendruomenės namus, vaišinomės karštu sultiniu su kibinukais, saldumynais.
  Nuoširdžiai ačiū sakau visiems visiems, dalyvavusiems šventėje. Už paramą tariu ačiū seniūnui Stanislovui Totilui, Stanislavai Kudulienei, bendruomenės pirmininkei Audronei Stankevičienei.
  Genovaitė Mosteikienė, seniūnaitė
  ***************************************
  Ankstų Vasario 16-osios rytą gera buvo pasivaikščioti Verėduvos gatvelėmis, gėrėtis ir džiaugtis prie kiekvieno namo iškelta trispalve, kuri nešė žinią ir kvietė visus gyventojus ateiti į bendruomenės namus paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio.
  Meninio filmo „Knygnešys“ peržiūra, darniai sugiedota tautiška giesmė, lyriškos eilės Lietuvai visus mus suartino, suvienijo prisiminti laisvės kainą, žuvusius už Tėvynę. Garuojantis arbatos puodelis ragino bendrauti, dalytis prisiminimais, pasakojimais, džiaugtis švente.
  Danutė Zaksienė
  ***********************************
  Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio gimtadienis – ypač džiugi šventė visai šaliai ir mūsų Viduklės darželio bendruomenei. Pasipuošę, apsirengę tautiniais rūbais, renginį pradėjome V.Kudirkos „Tautiška giesme“. Lietuvą sveikinome dainelėmis, eilėraštukais, žaidėme žaidimus, grojome muzikos instrumentais. Vaikai stebėjo mūsų krašto fotovaizdus, prisiminė Lietuvos simbolius, trispalvės spalvų reikšmes. Visa darželio bendruomenė siekėme,  kad mažieji suprastų, kaip mes mylime savo kraštą, nes jį kuriame patys, todėl turime stengtis, kad mums čia būtų gera gyventi, kad galėtume didžiuotis lietuviais būdami. O kaipgi gimtadienis be torto? Renginio pabaigoje visus pradžiugino puošnūs tortai, papuošti Lietuvos vėliavos spalvomis.
  Reda Blinkienė,
  auklėtoja, renginio organizatorė
  ***************************************
  Vasario 14–16 dienomis Gylių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko įvairios veiklos, skirtos Lietuvai pagerbti ir paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį.
  Trečiadienį, vasario 14 dieną, vyko protų mūšis „Šimtas klausimų apie Lietuvą“, dalyvavo 2–4 ir 5–9 klasių mokiniai. Visi dirbome stropiai ir stengėmės surasti teisingą atsakymą į kiekvieną užduotą klausimą, taip norėdami parodyti, kaip mums rūpi Tėvynė ir jos didinga istorija.
  Ketvirtadienį, vasario 15 dieną, nuo 8 valandos ryto, mokiniai, susėdę prie stalų, įdėmiai klausėsi mokytojų ir ruošėsi atlikti projektines veiklas: gamino smetoniškus valgius, kūrė skirtukus Lietuvai, dainavo, rašė laišką Tėvynei ir padėjo mažiesiems darželinukams atlikti užduotis. Visi labai stengėsi ir bendradarbiavo tarpusavyje norėdami pasiekti geriausią rezultatą.
  Projektinės dienos kulminacija tapo šventinis Šimtmečio minėjimas, į jį buvo pakviesti mūsų artimieji – tėvai, seneliai, broliai, sesės bei draugai. Kelios merginos, apsirengusios dailiais tautiniais rūbais, vedė renginį sakydamos nuostabius žodžius apie Tėvynę, o projektinės veiklos metu pasiruošę dainuoti mokiniai parodė, ką išmokę, ir padainavo keletą gražių, širdžiai mielų dainų.
  Penktadienį, vasario 16 dieną, septintą valandą ryto, šimtas žmonių raudonais, vėjo nugairintais skruostais žygiavo simbolinius 16 kilometrų į Raseinius, kur dalyvavo šventinėse jubiliejaus Mišiose.
  Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai tikrai parodė savo atsidavimą Tėvynei. Lietuva amžiams išliks tokia vieninga ir nepalaužiama, kokia yra dabar.
  Kamilė Butkutė,
  Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinė
  ************************************************
  Raseinių meno mokyklos jaunieji atlikėjai – styginių instrumentų ansamblis (mokytoja Jolanta Turčinskienė), choras „Vivat Cantus“ ir chorinio dainavimo 2–3 kl. vokalinis ansamblis (mokyt. ir koncertmeisterė dr. Jūratė Daugėlienė) surengė koncertus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Vasario 13 d. Meno mokykloje vyko koncertas „Nepriklausomybės 100-mečio vaikai“, o vasario 14 d. mokiniai koncertavo Raseinių rajono vaikų globos namuose.  Koncertus vedė Deimantė Jokubauskytė, Evelina Petravičiūtė. Skambėjo lietuvių liaudies harmonizuotos dainos ir lietuvių kompozitorių instrumentinė muzika.
  Valdimara Germanavičienė

  Komentarų nėra