2019 gruodžio
9
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Literatūrinė popietė „Pažadink meilę savimi“ bibliotekoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Tokiu pavadinimu balandžio 9 d. Sujainų bibliotekoje vyko literatūrinė popietė, ją vedė bibliotekininkė Danelija Laurinavičiūtė. Vos įžengus į biblioteką pasitiko Sujainių kaimo bendruomenės darbščiųjų rankų būrelio (vad. Janina Tautkienė) paroda „Velykų belaukiant“. Spalvinga, žaisminga paroda sukėlė pavasariškas nuotaikas, kruopštūs darbai spinduliavo meile, sielos šiluma.
  Apie darbščias, kūrybingas, pilnas naujų idėjų ir svajonių būrelio moteris daug šiltų žodžių pasakė būrelio vadovė J.Tautkienė. Moterys renkasi vieną kartą per savaitę. Čia jos pamiršta kasdienius rūpesčius, kamuojančias ligas, vakarai prabėga nepastebimai.
  Literatūrinę popietę Jono Lapašinsko eilėraščiu „Lietuva“ pradėjo dažna bibliotekos renginių dalyvė, vedėja ir skaitovė Urtė Laurinavičiūtė. Savo eiles skaitė Raseinių krašto poezijos kūrėjų rinktinės „Pažadink meilę savimi“ (2018 m.) bendraautoriai, Raseinių literatų klubo „Dubysa“ nariai J.Tautkienė, Nijolė Kaminskienė, Dalia Šebelskienė, Pranas Laurinavičius, Nijolė Kavaliauskienė. Autoriai kalbėjo apie pirmuosius savo eilėraščius, kūrybinį procesą, trumpai papasakojo apie save. Nuotaikingai skambėjo eilės apie pavasarį, grįžtančius paukščius, apie amžiną vertybę meilę, su nostalgija prisiminta vaikystė, nykstantys kaimai, kur tik rasos laše suspindi išlikę prisiminimai. Daug dėmesio skirta anapilin išėjusiems artimiesiems, mamoms, nes visą gyvenimą trūksta šiltų, nuo darbų grublėtų jų rankų prisilietimo, darželyje pasodintų gėlių, varstomų vartelių girgždesio. Visus be galo sujaudino eilės apie susikalbėjimą, apie tai, kaip neišsakyti žodžiai lieka tyloje.
  Muzikiniais kūriniais džiugino Viduklės kultūros namų dainininkių Ligitos Matelienės ir Gerdos Lapinskaitės vokalinis duetas. Šventė prabėgo nepastebimai greitai. Kartu su parskrendančiais paukščiais mums gamtos prabudimo jausmas, džiaugsmas, meilė. Eilėraščiai, dainos pakylėjo mus virš kasdienybės, privertė šypsotis…
  „Buvo malonu pabūti su mielais žmonėmis. Saulės ir kūrybos šviesoje tegul rašymas, kaip ir skaitymas, teikia džiaugsmą, ramybę, gerumą“, – linkėjo renginio vedėja Danelija, pakviesdama prie arbatos puodelio. Pokalbis sukosi apie kūrybą, vaikystę, artėjančias Velykas ir Motinos dieną.
  Tokie renginiai suteikia daug džiaugsmo ir prasmės gyvenime. Išgirsti dainų ir eilėraščių žodžiai, melodijos pavasariškai apsvaigino, pripildė naujų polėkių, spalvų, gyvenimo geismo.

  Nijolė Kavaliauskienė,
  Raseinių literatų klubo „Dubysa“ narė

  Komentarų nėra