Maltiečių geri darbai sugrąžino senolei šiltų namų džiaugsmą

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvoje – precedento neturinti padėtis, jau beveik du mėnesius besitęsiantis karantinas. Žmonės patiria įvairių suvaržymų, apribojimų.
Metas nelengvas, ribojantis bendravimą, judėjimą, bet Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) Viduklės grupė dirba aktyviai – pagalbos laukiantiems žmonėms jos reikia dabar, atidėti negalima. Tad ir keliauja savanoriai pas tuos, kurie dėl amžiaus, sveikatos būklės ar socialinių problemų susiduria su sunkumais. Jiems nuperkama maisto, atnešama iki namų. Skurdžiai gyvenantiems dalijami „Maisto banko“ produktai.
Tai maltiečių kasdienybė, ta veikla užsiėmėme ir iki karantino paskelbimo, todėl  apie ją garsiai nekalbame, toliau vykdome įsipareigojimus vargų prispaustiems žmonėms.
Šiandien norėčiau pasidžiaugti tikrai nekasdienišku geru darbu, galima jį pavadinti ir iššūkiu tiek Viduklės maltiečiams, tiek visiems, kurie prie to prisidėjo. Bet apie viską iš eilės.
Ankstyvą pavasarį vykusiame eiliniame susirinkime, kuriame dalyvavo ir maltiečių Vakarų regiono koordinatorė Iveta Bieliauskienė, vienas iš savanorių papasakojo apie vienišos garbaus amžiaus vidukliškės Onos Bubulaitės vargus dėl namo šildymo – pasirodo, senolės kaminas nebetraukia dūmų! Netgi jį išvalius padėtis nepasikeitė.
Močiutei užkūrus krosnį, kambarys skęsdavo dūmuose. Buvo nustatyta ir priežastis – kamino mūro plyšiai, sueižėjusios plytos. Jei ant aukšto šokteltų kibirkštis, iki gaisro tik vienas žingsnis. O.Bubulaitė prieš kelis dešimtmečius jau yra patyrusi gaisro siaubą, tad delsti su remonto darbais nebuvo galima. Iveta pažadėjo pasitarti su maltiečių vadovybe dėl pagalbos senolei.
Ir viskas prasidėjo. Darbai vyko labai operatyviai, tam nesutrukdė ir paskelbtas karantinas, nors, jei ne jis, tikriausiai darbai būtų buvę nudirbti dar greičiau.
Šiandien, kai kaminas bendromis pastangomis jau perstatytas, dūmus traukia gerai, norisi pasidžiaugti ir padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šio gero darbo, – Viduklės maltiečių grupės savanoriams, jie padėjo nupirkti ir parvežti remonto medžiagas, taip pat meistrams, atlikusiems darbus.
Kamino remontas finansuotas vilnietės Editos Mažeikienės maltiečiams testamentu paliktomis lėšomis. Jos skirtos vienišiems ir ligotiems senoliams padėti. Ponia Edita pati kažkada buvo maltiečių senjorų klubo nare ir gerai išmanė šalies senolių bėdas. Maltiečiai įsipareigojo testatorei lėšas naudoti atsakingai ir tik pagal paskirtį.
O.Bubulaitė su jauduliu prasitarė, kad melsis už ponios Editos vėlę. Senolė nuoširdžiai dėkinga visiems už suteiktą pagalbą, na, o mes, maltiečiai, džiaugiamės tuo, kad turime galimybę daryti gerus darbus ir taip palengvinti vienišų žmonių gyvenimą.
Gerda VISOCKIENĖ,
MOPT Viduklės grupės vadovė

Komentarų nėra