2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Mano Ariogala

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sėkmingas ariogališkių startas Kėdainių regiono salės futbolo turnyre

  Aivaras TERVIDIS

  2011-12-13 startavo Kėdainių regiono salės futbolo turnyras, kuriame dalyvavo ir mūsų rajono komanda – FK „Ariogalos vienybė“ (sudaryta iš „Ariogalos vienybės“ narių ir kelių jaunų perspektyviausių raseiniškių). Turnyras suskirstytas pagal pajėgumą į dvi grupes, mūsiškiai pareiškė norą dalyvauti silpnesnėje grupėje ir praeitą trečiadienį susitiko su Kėdainių „VSF“ komanda. Komandos tarpusavyje rungėsi pirmą kartą, todėl kova prasidėjo atsargiai. Buvo ieškoma spragų varžovų gynyboje. Pradžioje jų rasti labiau sekėsi mūsiškiams, todėl įpusėjus kėliniui išsiveržėme į priekį trijų įvarčių skirtumu, tačiau kėdainiškiai nenuleido nosies ir kovojo. To pasekmė – du įvarčiai prieš pirmojo kėlinuko pabaigą. Po pertraukos situaciją kontroliavo kėdainiškiai, jie pelnė dar tris įvarčius ir išsiveržė į priekį rezultatu 5:3. Tačiau mūsiškiai visų susirinkusių nuostabai nepasidavė ir pademonstravo stiprų charakterį – kūrė sudėtingas bei pavojingas atakas, tiesa, pasiųsti kamuolį į vartus sekėsi sunkiai, bet antroje kėlinio
  pusėje puolėjai įgavo antrą kvėpavimą ir įmušė net 6 įvarčius. Rungtynės baigėsi rezultatu 5:9. Pergalę iškovojo FK „Ariogalos vienybė“. . Antrajame susitikime mūsiškiai rungėsi su Vilkijos „Vilkija“. Jau nuo pirmųjų varžovų prisilietimų prie kamuolio buvo aišku, kad jie silpnesni, tačiau rungtynių pradžioje ir vėl „Vienybei“ koją pakišo puolėjų netikslumas, bet vyrukai greitai susigriebė ir kamuolį į vartų tinklą pasiuntė net 16 kartų, praleido – 2. Rezultatyvumu Ariogalos komandoje pasižymi Aivaras Tervidis, įmušęs 14 įvarčių, ir Steponas Nacius, kamuolį į vartų tinklą pasiuntęs 7 kartus. Jie rezultatyviausi ne tik savo komandoje, bet ir visame turnyre.

  Kai iš Lietuvos emigruoja net sniegas…

  Aistė BALTRUŠAITYTĖ

  Tamsiuoju periodu, kai visus užplūsta depresija, kai nerandama kuo džiaugtis, pralinksmina tik artėjančios šv. Kalėdos. Šventinės nuotaikos bei džiaugsmai neaplenkė ir Ariogalos. Gruodžio 16 d. į eglės įžiebimo šventę buvo pakviesti visi – dideli ir maži.

  Šventė prasidėjo gražiu spektakliu „Pasiklydusios pasakos“, kurį padovanojo Butkiškės bendruomenė. Spektaklis nudžiugino mažuosius, nes jie galėjo išvysti savo mėgiamus pasakų personažus: gražiąsias snieguoles, nuostabiąją karalaitę, baikštųjį katiną, baisųjį vilką ir gudriąją laputę. Galiausiai visų džiaugsmui pasirodė Kalėdų senelis. Jis surinko vaikų laiškus su kalėdiniais norais ir pažadėjo juos išpildyti. Kalėdų senelis net nusifotografavo su vaikais, kad jie ilgiau galėtų prisiminti šį susitikimą. Pasibaigus spektakliui visi buvo pakviesti į lauką, kur renginį vainikavo didžiosios miesto eglės įžiebimas. Reginį palydėjo įspūdingi fejerverkai. Žybsint kalėdinėms lemputėms aplink eglutę šoko vaikai ir Kalėdų senelis, visi vaišinosi saldžiomis dovanėlėmis, skambėjo šventinė muzika. Daugumą užplūdo džiaugsminga nuotaika.

  Sunkiais laikais, kai iš Lietuvos emigruoja net sniegas, nereikia nukabinti nosies. Džiaugsmą sukuriame patys savo šypsenomis bei maloniais žvilgsniais, kurių daug buvo galima išvysti Ariogaloje gruodžio 16 d.

  Ariogaloje startavo Ariogalos taurės turnyras

  Aivaras TERVIDIS

  Nespėjus nuslūgti emocijoms po turnyro „Rasai“ taurei laimėti, Ariogaloje startavo Ariogalos taurės turnyras. Norą dalyvauti pareiškė net 8 komandos: FK „Ariogalos vienybė“, FK „Ariogalos vienybė 1“, „Centras“, „Studentai“, „Studentai 2“, „Bedarbiai“, „Gimnazija“ ir „Antidepresantai“. Turnyras vyks taurės principu (komandos kapitonai trauks burtus, kad išsiaiškintų priešininkus. Tuomet susitiks po du kartus. Komanda, įmušusi daugiau įvarčių, keliaus į kitą etapą, o pralaimėjusi – paliks turnyrą).

  Burtai buvo traukiami 2011-12-16. Jų metu paaiškėjo, kad pirmosiose rungtynėse susitiks „Studentai“ ir „Bedarbiai“, antrosiose – „Centras“ su FK Ariogalos „Vienybė 1“, trečiosiose –„Gimnazija“ su „Antidepresantais“ ir paskutinėse – ketvirtosiose savo jėgas išmėgins FK „Ariogalos vienybė“ ir „Studentai 2“.

  Pirmosios rungtynės vyko iškart po burtų traukimo, antrosios – šeštadienį. Pirmosios poros varžybose buvo įdomu stebėti, kaip vaikai (gim. 1998–1999) atkakliai priešinosi bene dvigubai vyresniems varžovams. Jaunuoliai per abu susitikimus sugebėjo pelnyti net tris įvarčius. Deja, kad patektų į kitą etapą, to neužteko. Antroje poroje, kuri sudaryta iš mergaičių, FK „Ariogalos vienybė 1“ rimtesnių sunkumų „Centro“ komandai nesudarė nei pirmose, nei antrose rungtynėse. Trečiosios poros pirmosios rungtynės abipusiu susitarimu buvo nukeltos į 2011-12-20. Antrosiose rungtynėse „Gimnazistai“ sugebėjo nugalėti „Antidepresantus“, tačiau jie vilties patekti į kitą etapą neprarado. Ketvirtosios poros pirmose rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių virė
  arši kova, tačiau ne dėl kamuolio. Rungtynėms teisėjavo nepatyręs teisėjas, tuo puikiai pasinaudojo abi komandos. Tokios sąlygos buvo palankesnės „Studentai 2“ komandai, bet pergalės išplėšti jie nepajėgė. Rezultatu 7:5 laimėjo FK „Ariogalos vienybė“. Antrajame susitikime teisėjavo kur kas griežtesnis teisėjas. Jis tai įrodė iš aikštės už ginčus pašalindamas „Studentų 2“ vartininką. Rungtynes nuo pat pradžios valdė FK „Ariogalos vienybė“ ir ne tik kūrė progas, bet ir realizuodavo jas. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo jau 4:0. Antrajame kėlinyje „Studentai“ demonstravo kur kas patrauklesnį futbolą, tačiau persverti rezultato nepajėgė. Kitos poros paaiškės po antradienio rungtynių.

  A. Radčenko: susirinkome tam, kad pagalvotume apie savo būtį

  Deimantė GRAUSLYTĖ

  Artėjančių švenčių sūkurys jau daugelį įtraukė į malonų šurmulį. Švenčių nuotaika persmelkia net ir tuos, kurie jų nelaukia. Šiuolaikinis marketingas puikiai veikia primindamas, kad laikas leisti pinigus ir ieškoti dovanų brangiems žmonėms, kolegoms, bendrakursiams ir pan. Pagrindinėse miesto aikštėse, prekybos centruose puikuojasi eglutės, kurių įžiebimas tapo savotiška švente, lydima koncertų, spektaklių ir netgi fejerverkų. Parduotuvių vitrinos, televizijos ir radijo reklamos, šv. Kalėdų dainos – viskas byloja apie artėjančias didžiąsias metų šventes. Būtent artėjančių metų šventėms ir buvo skirti pastarieji du sekmadieniai Raseinių rajono kultūros centro Ariogalos filiale. Į adventinę popietę kvietė Aldona ir Andriejus Radčenkai – mama ir sūnus, kurie savo mintimis ir kūryba pasidalino su ariogališkiais. Aldona ir Andriejus siūlė į adventinį laikotarpį pažvelgti tradiciškai: ne kaip į apsipirkinėjimo maratoną, bet kaip į susikaupimo periodą. Jaukumo adventinei popietei suteikė uždegtos žvakės, kurios viso renginio metu skleidė ne tik ramybę, bet ir jaukią šilumą. Skaitomą poeziją keitė dainuojamoji.

  Aldona Radčenko skaitė ne tik savo, bet ir kraštiečių iš Nemakščių poeziją. Poezija buvo labai skirtinga, nes autoriai – ir vaikai, ir brandūs senoliai. Eilėse kiekvienas galėjo įžvelgti nors mažą dalelę savęs, tad norom nenorom nugrimzdo į savas mintis. Štai Aldonos anūkė aprašė ilgesį, kuris kamuoja kiekvieną vaiką – vasaros laukimą. Vasara – ne tik šiluma ir atostogos pas močiutę, bet ir saldus ryto miegas, kuomet nereikia anksti keltis.

  Eiles deklamavo ne tik popietės kaltininkė Aldona, bet ir žiūrovai, kurie nebijodami lipo į sceną ir kaip tikri skaitovai deklamavo eiles. Būtent toks aktyvus žiūrovų įsitraukimas nustebino. Juk mes nepasižymime laisvumu ir juo labiau pomėgiu deklamuoti eiles. Dar mokyklos suole kiekvienas stengėsi atsikratyti skaitovo dalios. Toks aktyvus žiūrovų įsitraukimas yra didžiausias artistų nuopelnas, nes jiems pavyko sukurti jaukią atmosferą, panaikinti scenos atitvarą.

  Andriejus yra bardas, todėl jo instrumentas sekmadienio popietę buvo gitara. Dalis gitaros skleidžiamų melodijų buvo gerai žinomos ir ne kartą girdėtos, dalis buvo paties Andriejaus kūrybos. Tačiau jau ne kartą girdėtos Vytauto Kernagio dainos žodžiai ,,Bet jei ieškai – ieškok iki galo!“ ar Olego Ditkovskio ,,Vakaro daina“ skambėjo tą popietę kitaip, nei esame įpratę girdėti. Andriejus pateikė savo versiją.

  Apie popietės sėkmę bylojo ne žiūrovų skaičius, o šilti aplodismentai ir gėlių bei padėkų gausa. ,,Susirinkome ne tam, kad pasilinksmintume, bet tam, kad pagalvotume apie savo būtį“, – atsisveikindama su žiūrovais sakė Aldona Radčenko.

  Komentarų nėra