2018 rugsėjo
19
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Meno ir sporto šventė Paliepiuose

  Siųsti Versija spausdinimui

  Ruduo savotiškai gražus medžių lapų spalvomis, voratinkliais ant žolių stiebų ir grybų derliumi miške. Tačiau ne tik tuo… Ruduo gražus ir šventėmis, dainų skambesiu stiprinant bendruomeniškumą vykdomuose projektuose. Tai, ko gero, tas metas, kai norisi parodyti sau ir kitiems, ką gražaus nuveikėme per metus, kaip užaugome, sutvirtėjome dvasiškai ir kokius žingsnius bendruomeniškumo link žengėme 2017-aisiais. Svarbus indėlis į prasmingą kaimo bendruomenių veiklą yra rajono Savivaldybės administracijos skelbiamas kaimo plėtros projektų atrankos konkursas. Mūsų bendruomenė pateikė paraišką ir gavo lėšų projektui įgyvendinti. Vienas iš tikslų buvo organizuoti meno ir sporto šventę. Beliko prisidėti entuziazmu ir veikla.
  Paliepių kaime aktyviai dirba laisvalaikio salės vadovė R.Krušinskienė, dainuoja moterų ansamblis su vadove V.Aputyte, veikia biblioteka, jai šauniai vadovauja ir knygų skaitymą populiarina vadovė Nijolė. Beliko suvienyti jėgas ir siekti rezultato. Tradicinė Paliepių kaimo šventė „Rudens kraitė – 2017“ buvo dviejų etapų. Pirmiausia organizavome sporto varžybas. Dalyviai galėjo varžytis šaudymo iš lanko, šaškių, baudų mėtymo ir galiūnų rungtyse. Atvyko svečių iš kaimyninių bendruomenių – butkiškiečiai, vadovaujami L.Bielskio, ir Gėluvos kaimo bendruomenės komanda su bendruomenės pirmininku Jonu Vazgiu.
  Prasidėjo sportinės kovos. Baudos krito kas antra, šaškių lentose užvirė kovos tarp „baltųjų“ ir „juodųjų“. Įdomiausia rungtis buvo šaudymas iš lanko ir galiūnų konkursas. Čia reikėjo paprakaituoti, nes tikras galiūnas turėjo 15 m nešti 100 kg sveriantį priekalą ir versti per 100 kg sveriančią padangą. Rimtai susikovė Butkiškės ir Gėluvos stipriausieji. Šventės šeimininkai – Paliepių bendruomenė – šį kartą stiprumu ir jėga nepasižymėjo. Teko pagrindinį prizą – didžiąją seniūnijos taurę – atiduoti galiūnų rungtyje nugalėjusiam Butkiškės bendruomenės nariui.
  Dalyviai apdovanoti nuolatinio rėmėjo – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ taurėmis, medaliais bei diplomais. Sporto šventės partneris Raseinių kūno kultūros ir sporto centras skyrė taurę.
  Kitas šventės etapas – meninė dalis. Labai gražiai dainavo solistė Eliza Aputytė ir Kalnujų bendruomenės ansamblis „Kalnuja“. Šventei baigiantis vaišinomės kaimiška šiupiniene ir bulvių plokštainiu.
  Ruošimės ir lauksime kitų susitikimų, kviečiame atvykti pas mus į Paliepius.
  Benediktas Siliūnas,
  Paliepių kaimo bendruomenės pirmininkas

  Komentarų nėra