2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Meno šventė „Mano Lietuva“

  Siųsti Versija spausdinimui

  Prie Kauno pilies vykusioje Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) meno šventėje akcentuotos dvi svarbios datos – Lietuvos valstybės 100-metis ir draugijos veiklos 80-metis. Šią šventę globojo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir parėmė daug stiprių verslininkų, todėl kauniečiams pavyko suorganizuoti puikų renginį. Jame dalyvavo ir kurtieji raseiniškiai.
  Diena buvo karšta, tačiau sutraukė iš visos Lietuvos šimtus kurčiųjų: senų, jaunų ir net nemažą pulką mažų vaikų; jais buvo pasirūpinta, kad būtų smagu ir netrūktų pramogų. Nuo Birštono gatvės prasidėjusios linksmos ir spalvingos kurčiųjų eitynės traukė miestiečių dėmesį ir, be abejo, žavėjo juos, nes sulaukėme plojimų. Prie Rotušės aikštės vyko fotosesija, pasitelkus droną buvo padarytas vaizdo įrašas iš paukščio skrydžio. Kurčiųjų eitynės baigėsi prie Kauno pilies. Čia grožėjomės nagingų kurčiųjų kūriniais, netrūko lauko kavinių po skėčiais, buvo galima pasmaguriauti skanėstais ir numalšinti troškulį gaiviaisiais gėrimais bei ledais.
  Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė pasakė gražius sveikinimo žodžius gausiai susirinkusiems kurtiesiems, pasidžiaugė, kad Lietuvos 100-metį bei LKD 80-metį akcentuojantis renginys vyksta Kaune, ir Kauną įvardijo „Lietuvos kurčiųjų širdimi“.
  Naujai išrinktas LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora po sveikinimo žodžių trumpai nušvietė LKD nueitą ilgą kelią, kol pasiekta tai, ką dabar turime, ir nelengvą Lietuvos istoriją. Nuo Seimo pirmininko šventės organizatoriams įteikęs Lietuvos vėliavą, jis uždegė simbolinį deglą, kuris simbolizavo renginio pradžią, ir kiekvieną vasarą keliaus į kitą miestą bei kvies kurčiuosius į LKD meno šventės renginius.
  Meninę programą pradėjo kaimynai latviai, žavėjo jų imituojamos dainos. Lietuvių kolektyvai taip pat dovanojo nemažai džiugių išgyvenimų.
  Puikiai nusiteikę, pabendravę su kitų miestų kurčiaisiais raseiniškiai ir važiuodami namo dar dalijosi emocijomis.
  Asta Jankauskaitė,
  Raseinių kurčiųjų draugijos narė

  Komentarų nėra