Mes – optimistai

Siųsti Versija spausdinimui

Žanas VITKUS

Po pamokėlės Biržuose mūsų vyrai tapo pikti. Sportiškai pikti. Tai yra sveika. Tai yra gerai. Lapkričio 19 d. mūsų varžovai – Šiaulių ,,Grafų baldai-Kristalas“. Pavadinimas tikrai grėsmingas. Tai, kad jie mūsų nepažįsta (jie mūsų komandą pristatė kaip Raseinių ,,Raseinius“), buvo pliusas mums. Varžybos prasidėjo be didelių žvalgybos įmantrybių – greitai, taškas į tašką. Tiesa, nelabai smagu buvo dviese sėdėti tarp …o-o-o kiek daugiau šeimininkų. Nieko, iškentėjome. Svarbu, kad mes buvome priekyje: 29:25. Viskas gerai – taip ir toliau. Deja, truputį pristabdėme – taškų tapo mažiau. Prieš didžiąją pertrauką mes jau buvome besivejančiųjų vaidmenyje – 46:51. Tai ne tragedija, ir tai suprato visi. Juolab, kad pranašumą šeimininkai įgijo pačioje kėlinuko pabaigoje. Antrąją varžybų dalį pradėjome labai ryžtingai ir, prabėgus 4 min., mes pirmavome – 59:51. Skubėjome, bėgome, mėtėme, prasidėjo klaidos, tačiau mes vis tiek laikėmės priekyje (67:63). ,,Grafai“ mūsų nepaleido. Jie kažką strategavo. Tada prasidėjo liūdnoji dalis. Auksinė taisyklė: neįmeti tu – įmeta tau. Sužaidus 5:10 min., vėl vijomės – 73:78. Darėsi kiek liūdniau, bet tai dar ne vakaras. ,,Rasai“ – ne ta komanda, kad taip lengvai pasiduotų. Gaila, bet mūsų taktika vis tik buvo perkąsta. Supratome tai laiku, tačiau įsivėlėme į jų žaidimą. Muzika – jų, šokti teko mums. 86:95 – jie ir patys negalėjo patikėti savo pergale. Dvitaškius metėme geriau – 57 prieš 51 proc., baudas metėme geriau – 68 prieš 60. Kamuolius nunešėme mes – 35 prieš 30. Perėmėme 7 kamuolius, jie – 18. Mes suklydome 19, jie – 13 kartų. Tokios smulkmenos (gal ir ne visai smulkmenos) ir nulėmė rungtynių baigtį. Solidžiai  mūsų komandoje pasirodė V.Savostjanovas (30 tšk.), V.Užkuraitis (22 tšk.) bei N.Karlikanovas (19 tšk.). Šiauliečių komandoje pasižymėjo N.Keleras (21 tšk.), R.Barys (18 tšk.) ir D.Valentėlis (16 tšk.). Na ką gi, lauksime jų Raseiniuose.

Gali pasirodyti juokinga – kitą dieną (lapkričio 20 d.) susitikome su dar viena komanda iš Šiaulių. Tikrai niekas neabejojo – laukia liūdnos mišios, gerbiamieji sveteliai. Mes labai greiti, mes labai galingi, mes… mes… Iki pirmojo ketvirčio likus žaisti 2:06 min. – 20:0. ,,Rasų“ pranašumas buvo akivaizdus. Vis tik šioje atkarpoje Šiaulių ,,Saulė 92-94“ sugebėjo pelnyti ,,net“ 4 taškus (jau šis tas). Kitą rungtynių atkarpėlę pradėjome esant rezultatui 23:4. Akivaizdu – pasismaginsim. Prasidėjo triuškinantys dėjimai, sudėtingi, gražūs perdavimai. Prieš didžiąją pertrauką – 50:26. Kaip tokiais atvejais nutinka, vyko spėlionės – bus šimtasis, ar nebus? Džiugu, kai laimi saviškiai, net svečių pasidarė gaila (leiskit ir jiems įmest). Faktas – jie mums ne varžovai. Prieš paskutinįjį ketvirtį – 73:39. Žiauroka. Tačiau kerštas yra saldus. Laukėme triženklio skaičiuko. Jis taip gražiai atrodo švieslentėje. Paskutinė varžybų atkarpėlė vėl triuškinanti – 35:14. Kas judėjo, tas ir pelnė taškus, žodžiu, nuskriaustų nebuvo. To netgi rimta treniruote negalima pavadinti. 108:53 – svečiams skausmingas rezultatas. Raseiniškių gretose išsiskyrė J.Petkevičius (18 tšk.), puikiai padėjo V.Užkuraitis (15 tšk.) ir V.Savostjanovas (15 tšk.). Kaip jau minėjau – puikus komandinis žaidimas, pagyrų nusipelnė visi. Svečių ekipoje pastebėjome D. Šimaitį (14 tšk.) bei E.Ročį (13 tšk.). Jų pastangų neužteko. Jie tikrai siekė revanšo, bet, manau, neturi šansų.
Prasidėjo rajono vyrų krepšinio pimenybės. Čia dviejose lygose (A ir B) užsiregistravo po 8 komandas: ,,A“ lyga – ,,Darbo partija“, ,,Autolera“, ,,Jauniai-1“, ,,Žerminalis“, ,,Vidukelė“, ,,Joseda“,  ,,Danspin-1“, ,,Dairena“; ,,B“ lyga – ,,Jauniai-2“, ,,KB Vidukelė“, ,,Legionieriai“, ,,Luknė“, ,,Raseika“, ,,Danspin-2“, ,,Žaiginys“, ,,Karpynė“. Daugumos komandų pavadinimai mums pažįstami, krepšininkai – taip pat. Vyr. teisėjas G.Balčaitis. Didelių staigmenų kol kas niekas neprognozuoja. Stebėsime, matysime.
Kitos varžybos Raseinių KKSC sporto salėje vyks lapkričio 26 d. 18.00 val. Regiono krepšinio lygos varžybose susitinka: Raseinių ,,Rasai“ – Panevėžio ,,Bangenė – Aivera“.

Komentarų nėra